Sayfa 362/392 İlkİlk ... 262312352360361362363364372 ... SonSon
Arama sonucu : 3132 madde; 2,889 - 2,896 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

1. 20 li fiyatları geçtiğinde ki bence o günler çok yakın çünkü teknik olarak ta düzeltmesini tamamlamış gözükmekle birlikte burası yatırımcı kaynayacak..

Yatırım tavsiyesi değildir

2. Bu senedi almak isteyenler önce 12 aylık bilançosunu sonrada 3 aylık bilançosunu zahmet edip incelesinler özellikle Esas faaliyet karındaki değişimlere çooook iyi baksınlar sonra grafiğini açıp 8-18 arası çıkışın 2 ay süren düzeltmesinden sonraki 13 liraya tekabül eden ikili dibi tepe olan 18 den çıkarsınlar 18-13 etti mi sana 5:)sonra da 18 e bu 5 rakamını ekleyince eder sana 23 lira kısa vadeli hedef..Çanak neyim formasyonu deniyor buna:)ha 23 beni kesmez diyorsan o zaman 6 aylık bilançoyu bekleyecen asıl zılgıt o zaman kopabilir:)

Yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen kendi vesveselerimdir...

3. Bir bilmecem var çocuklar..Dolar alııır Euro verir,acaba nedir nedir?Parite denince akla, tamam şimdi buldum,her an onun adı geliiir...

Borçlarının %95 i Euro ile olup gelirleri Dolar ile olan şirket hangi şirkettir acaba?Euro/Dolar paritesinin mevcut hali pür melali kime yarar acaba?

Yatırım tavsiyesi değil kendi vesveselerimdir

Euro dolar paritesi falan hikaye. isterse EURUSD 2 olsun.. asıl turp şu..
    kömür ve doğalgaz gibi fosil yakıtlardan elekrik üretenlerin maliyeti $ bazında 3 katına çıktı.. dolayısıyla dünyada özellikle Rus tokmağı yiyen Avrupada elektrik fiyatları uçtu..
    şu an şirket para basıyor temel olarak..
    ve soğuk savaş geri döndü, Avrupalıların elektriğe ihtiyacı var.
    nükleer tarafı ayağa kaldırmaları en erken 5 yıl.
    ENERJİ ve GIDA yükselen değer, 2030 a kadar..
    suyu güneşi rüzgarı elektriğe çevirenler ihya olacak..
    kömür ve gazı elektriğie çevirenler de yağında kavrulacak..
    Şirketin 50+ fiyatlamalarını (2,5-3 euro) makul görüyorum 2 yıl sonra.. zaten grafiğe de euro olarak bakın.. o zaman daha rallinin başlamadığını görürsünüz.
    YTD: tavsiye değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by King Levent Yazıyı Oku
    Euro dolar paritesi falan hikaye. isterse EURUSD 2 olsun.. asıl turp şu..
    kömür ve doğalgaz gibi fosil yakıtlardan elekrik üretenlerin maliyeti $ bazında 3 katına çıktı.. dolayısıyla dünyada özellikle Rus tokmağı yiyen Avrupada elektrik fiyatları uçtu..
    şu an şirket para basıyor temel olarak..
    ve soğuk savaş geri döndü, Avrupalıların elektriğe ihtiyacı var.
    nükleer tarafı ayağa kaldırmaları en erken 5 yıl.
    ENERJİ ve GIDA yükselen değer, 2030 a kadar..
    suyu güneşi rüzgarı elektriğe çevirenler ihya olacak..
    kömür ve gazı elektriğie çevirenler de yağında kavrulacak..
    Şirketin 50+ fiyatlamalarını (2,5-3 euro) makul görüyorum 2 yıl sonra.. zaten grafiğe de euro olarak bakın.. o zaman daha rallinin başlamadığını görürsünüz.
    YTD: tavsiye değildir.
    Sayın king Levent Şirketin 3 aylık finansal raporunda Euro cinsinden borcu 2.529.698.134 tl dolar borcu 13.913.510 tl dir.Sizin bahsettiğiniz gibi Euro/Dolar paritesi 2 olunca şirketin borcu ne olur yukardaki rakamı 2 ile çarparsanız ortaya çıkar..Bu Ayen in bilançosundaki bütün karı bitirir..Ayen in kurulu gücü 400 Mw civarı bunun 110 Mw lık kısmı arnavutlukta serbest piyasaya Arnavutluk para birimiyle satıış yapıyor diğer 290 mw lık kısmı ise Türkiye de ve satışı dolar üzerinden bu hesaba bakılınca Euro
    /dolar paritesinin Dolar lehine artması Ayen i oldukça etkilediğini düşünüyorum..Matematiksel olarak paritenin dolar lehine her artışında yukardaki denkleme göre Ayen fazladan kar yazar...

Yatırım tavsiyesi değil kendi vesveselerimdir

6. Epiaş'ta yayınlanan üretim bilgileri ile ortalama günlük üretim miktarları 2021 temmuz 22 üretimlerine göre; günlük ortalama 2022 ylı Arnavutluk üretimleri hariç toplamda, % 96.55 artış gerçekleşmiş
    Cari SPK mevzuatı çerçevesinde, asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz. LUKIANOS

7. 25.07.2022 tarihli hupx ortalama satış fiyatı 500 euro/mwh üzerinde, eğer kuraklık gibi nedenlerle üretimde büyük düşüşler olmaz ise, güzel bilançolar gelme ihtimali oldukça yüksek.
    syg.

8. Kimsecikler kalmamış . Yakında hareketli bir topik olacak diye tahmin ediyorum.

SM-G991B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Cari SPK mevzuatı çerçevesinde, asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz. LUKIANOS

Sayfa 362/392 İlkİlk ... 262312352360361362363364372 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •