Sayfa 231/392 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281331 ... SonSon
Arama sonucu : 3132 madde; 1,841 - 1,848 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

1. Sn Yengi Han.1800 adet hisse ye ne kadar odeyecegiz.maliyet 4.08 son bedelli tarih ne zaman.bedelliye katilmazsak zarara mi ugrariz. Hisseyi satmadan bedelli ye katilmazsak tabi.şimdiden Teşekkürler ve saygilar.

2.  Alıntı Originally Posted by apameya denizi Yazıyı Oku
    6)Sn Yengi Han.1)1800 adet hisse ye ne kadar odeyecegiz.maliyet 4.08 son bedelli 2)tarih ne zaman.3)bedelliye katilmazsak zarara mi ugrariz. Hisseyi satmadan bedelli ye katilmazsak tabi.şimdiden Teşekkürler ve saygilar.
    Madde madde
    1)%63 bedelli sermaye arttırımı yapılıyorsa ve rüçhan hakkı kullanım bedeli her bir hisse için 1 tl ise sizin de 1800 adet hisseniz varsa;
    Önce 1800x0,63=1134 yeni hisse verecekler size ve her biri için 1 tl yani=1134x1 tl=1134 tl isteyecekler...(tabi bedelliye katılmak isterseniz...)
    2)Açıklanacak...
    3)Bedelliye katılmazsanız bir zararınız olmaz...Bir sermaye yokdan var olamaz,varken yok olamaz...Rüçhanlarınız satar sermayenizi korursunuz...
    AMA RÜÇHAN TAHTASI AÇILDIĞINDA RÜÇHANLARINIZI SATMAYI UNUTMAYIN...(unutanlar oluyor)
    Tabi rüçhan tahtası açıldığında rüçhanların nasıl bir seyir izleyeceği de önemli...
    Belki genel bedelliye katılmak istemeyecek ve rüçhanları takır takır satacak ve rüçhanlar kuşa dönebilecektir...
    Başka hisselerde bunu gördük....

4)Peki 4,08 maliyetle bedelliye katılırsanız avantajınız olur mu?

Farz edelim ki bedelliye katılmadınız...
    Önceki yani şimdiki (koyduğunuz) sermayeniz =1800x4,08= 7.344 TL
    Bugünkü hisse fiyatı 2,55 kabul edersek 4,08 e ulaşabilmeniz için hissenin %60 değerlenmesi lazım
    Bu cepte kalsın...

Şimdi de bedelliye katıldığınız duruma bakalım...
    Önceden 1800x4,08=7.344 TL sermaye koymuşdunuz
    Bu bedellide de 1134x1=1.134 TL koyacaksınız
    Şimdi yeni sermayeniz=7.344+1.134=8.478 TL
    Yeni hisse adediniz de 1800+1134=2934
    Şimdi bu yeni sermayenizi yeni hisse adedine bölüp yeni hisse başı maliyetinizi bulalım...
    8.478/2934=2,88 TL
    Bugün bölünse hisse fiyatı 1,95 tl olacağına göre sizin yeni maliyetiniz olan 2,88 e gitmesi için %48 gerekli
    Önceki neydi?
    %60
    60-48=%12 gibi bir avantajınız olur....
    5)Bedelliye katılıp katılmamak sizin kendinizin vereceği bir karardır...Asıl önemli olan hissenin bedelliden sonra nasıl bir seyir izleyeceğidir...
    6)Bu nasıl bir saygısızlıktır yaw?Defalarca rica ettim ismimi doğru yazın diye...Bak sana şu gönderiyi hazırlarken bile 10-20-30 dakikamı hiçbir menfaat beklemeden harcarken bu kadarcık saygıyı hak ettiğimi düşünüyorum...
    Yengi Han nedir yaw?Özür dileyene kadar ltf bir daha bana soru sormayın hatta hiç muhatap olmayın
    7)Genele;Bu başlıkdaki kimseyle bana "Tengri Han" diye hitap edebilecek samimiyetim yok...Ltf aramızdaki mesafeyi koruyalım ve birbirimize hitap ederken ismimizin başına "Sn" ekleyelim...Doğrusu "Sn.Tengri Han"

sana saygıda yok başarılar da
    Son düzenleme : Tengri Han; 02-08-2019 saat: 20:04.
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

3. İsminizi inanin doğru yazmıştım. Cep telefonunun azizligi.ben özellikle dikkat ederim.sn tengri han diye yazmıştım. Şimdi yine aynısı oldu duzelttim.ama yine de ozurlerimi sunuyor ve kabul etmenizi diliyorum.tengri yazdım ama Yengi çıkmış. Tekrar Özür dilemekten başka elimden birsey gelmez.analiziniz için sonsuz teşekkürler. Sağolun varolun. Yazdigim kelimeler farklı çıkıyor. Yine de ozrumu sunuyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    2.55 fiyat ao ile kapansa yarın bölünecek olsa 630 tl ödeme yapacak ve bölünme sonrası ao fiyatı yaklaşık 1.95 olup hisse adedimiz 1000 ise 1630 olacak doğrumu

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    630 değil 620 lot olacak

5. Ben hiç üzerime alinmamistim. Mesajı kontrol edince gördüm bende.

6.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Arkadaşlar sizlerden de benim bir ricam olacak...
    İsmimi eksiksiz ve aynen (büyük/küçük harfe dikkat ederek) yazar başına da "Sn" sıfatını eklerseniz sevinirim...
    Çünkü ben size karşı aynı hassasiyeti gösteriyorum...

"İsim bir insanın en değerli varlıklarından biridir bence..."

saygılar/başarılar
     Alıntı Originally Posted by apameya denizi Yazıyı Oku
    Sn Yengi Han.1800 adet hisse ye ne kadar odeyecegiz.maliyet 4.08 son bedelli tarih ne zaman.bedelliye katilmazsak zarara mi ugrariz. Hisseyi satmadan bedelli ye katilmazsak tabi.şimdiden Teşekkürler ve saygilar.
    Daha 1 sayfa önce ikaz etmişken sizin kör gözün parmağına yapar gibi "Sn Yengi Han." demeniz beni çok kırdı....
    Ancak gerekçenizi samimi ve makul buluyor ve uzlaşmacı yapım gereği özrünü kabul ediyorum...
    Konu kapanmıştır...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

7. Bedelli aciklaninca taban çeker diyorlardı. Borsa cakilmasaydi ayen bugün 2.65i devirecekti. Iyi dayandı önümüzdeki hafta daha iyi olacaktır.

8. Rtalb da bedelli açıklamadan evvel kağıdı aşağı düşürdüler hele son dakikalarda asagi iyice verdiler.Ertesi sabah bedelli haberi ile % 7 düştü. Ayen de ise tam tersi hareketler var. Pazartesi 2.63 u gecerse artık sıra Ayen de.Spek 14 liraya götürmüş 4-5 -6 lirayami götüremeyecek. Diğer spekülatif kagitlarda operasyonlar bitti.Bedelliye katilmayanlar cuma spekin korkusundan satti .Ayen pazartesi ve salı yukarı hareket yaparsa bedelliyede katılıp 5-6 ay kene gibi yapışır ardima bakmam.

Sayfa 231/392 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281331 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •