Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 12 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Sigara parasıyla yatırım.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Tiflis, Gürcistan
    Gönderi
    142

Sigara parasıyla yatırım.

Merhaba arkadaşlar.

Yaşım 40 ve 17 yaşımdan beri aralıksız günde 1.5-2 paket sigara içerim. Yani kesintisiz 23 yıldır tiryaki içiciyim.

Uzun zamandır bu mereti bırakmak istiyorum. Fakat bir türlü nasip olmuyordu. Hani derler ya her şey kafada biter.
    Bu gün kafamda bitirmeğe karar verdim.

Ortalama haftada 10 paket olacak şekilde, her hafta cuma günü sigara parasını ayrı bir hesapta hisseye yatıracağım.
    Şuanda içtiğim sigaranın paketi 7.40 gürci larisi (güncel kurla 2.87 dolara tekabül ediyor). Karşılığı TL olarak her cuma transfer ederek bence hatırı sayılır bir birikim sağlayabilirim.

Hem şu zıkkımdan kurtulacağım, hem çocuklarıma (ellerinizden öperler, 15, 12 ve 4 yaşlarında 2 oğlan bir kız; bir kız da Ekim gibi gelecek) iyi örnek olacağım, hem de onlara ek bir finansal kaynak bırakacağım.

Bu uzun soluklu maratonda benimle beraber koşmak isteyen arkadaşlar olursa çok mutlu olurum.
    Birbirimize destek olur, birbirimizi motive ederiz diye düşünüyorum.

Ne dersiniz?

2. Uzun süredir içiyor olsanız da geç kalmış değilsiniz. Günde 2 paket içen birisi olarak azaltmakta yola çıkmanız sizin daha iyi olur diye düşünüyorum.
    Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Tiflis, Gürcistan
    Gönderi
    142
    Hocam, azaltmayı çok kez denedim. Hiç birinde başarılı olamadım.
    Tam günlük 5-6 dala inmişken bi bokluk çıkıyor ve abanıyorum yine.
    O yüzden sonunda ölüm yok ya. şak diye bırakacağım.

4. Günlük atıyorum 50 iken değilde yarım paket civarı şak diye yapsanız hem sizin için hem de çevreniz için daha doğru olur.
    Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Umarım başarırsınız.
    Hayatımda, sadece başaran 1 kişi gördüm, o da babam
    40 yaşına kadar, günde 3 paket içerdi (120 adet) Hemde Samsun, Maltepe gibi berbat sigaralar.
    O zamanlar çocuklara yasak yoktu. Ben bakkaldan alırdım.

40 yaşında, 1 günde karar verdi ve bıraktı.
    Bugün 83 yaşında ve hala dipdiri.
    İyi ki bırakmış.
    Ciğerleri hiç içmemiş gibi tertemiz.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Tiflis, Gürcistan
    Gönderi
    142
     Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Umarım başarırsınız.
    Hayatımda, sadece başaran 1 kişi gördüm, o da babam
    40 yaşına kadar, günde 3 paket içerdi (120 adet) Hemde Samsun, Maltepe gibi berbat sigaralar.
    O zamanlar çocuklara yasak yoktu. Ben bakkaldan alırdım.

40 yaşında, 1 günde karar verdi ve bıraktı.
    Bugün 83 yaşında ve hala dipdiri.
    İyi ki bırakmış.
    Ciğerleri hiç içmemiş gibi tertemiz.
    Allah daha da uzun ömür versin inşallah.
    Belki de 40 yaşın bir hikmeti vardır

7.  Alıntı Originally Posted by Kalantor bey Yazıyı Oku
    Allah daha da uzun ömür versin inşallah.
    Belki de 40 yaşın bir hikmeti vardır
    bizde sigara içip bırakanlardanız .çok bırakıp içtim sonunda bırakıp o bıraktığım sigara parasıyla aylığımı aldığım bankaya bir gram altın talımatı verdim .heray alıyor .kaç kere içme isteği geldi ,hemen şunu kendime söyledim .bak ne güzel temiz hva alıyor ciğerlerin vücut sağlıklı .bu halini bozma diye .birde sigaraya başlarsan gram altında alamıcan çoçuklarına birikim yapamıcan düşüncesi sigara isteğimi frenliyor .gram altınlar biriktikçe daha da içme hevesin kalmıyor..ALLAH yardımcın olsun . bankaya talimat ver gram altı yada dolar al.böylesi daha iyi olur .yillara göre altın ve dolar her zaman hisse senetlerinde garantili fazla kazandırır .başınızı ağrıttıysam kusura bakma kardeşim .ALLAH yardımız olsun ..

8. Kolay gelsin Kalantor bey, umarım başarırsınız. Azmin elinden hiç bir kurtulmaz bunu unutmayın, iş beyinde biter.
    Haftalık veya aylık, arada da genel düşüşlerde düzenli olarak ayırdığınız paradan; araştırdığınız mali yapısı güçlü, büyüyen ve iyi yönetilen şirket hisselerinden, kendinize göre takip edebileceğiniz sayıda hisse portföyü yapmanızı öneririm nacizane. Başarılar dilerim.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •