Sayfa 510/538 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520 ... SonSon
Arama sonucu : 4300 madde; 4,073 - 4,080 arası.

Konu: HEKTS - Hektaş Ticaret

1. Esas Faliyetten zarar nasıl oluyor bu şirket için anlayamıyorum gübre satmıyormu üretip karını üstüne koyup satmıyormu Bi karışıklık yoksa ham yapmışlar aksırıp tıksırıp sokuşturmuşlar boğazlarına
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

2. https://twitter.com/onragdaci/status...38960961237375

Yazık oldu şirkete de bizlere de ülkeye olan katkısına da. Enflasyon muhasebesi, borcu çok olan şirketlere yarayacak diyorlardı, bu bilanço yaramış hali işte. Eski tip bilanço olsa kimbilir kaç lira olacaktı zararı. :/

3. Hissediyorsa yatırımcı boğazında büyük bir şey hissediyordur, ağrı ağrı puhahaha...

4.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Siz teknik olarak bakıp diplere yakın olduğunu söylüyorsunuz ama şirket temel olarak berbat durumda.

toplam borçluluk, netborç/favok, brüt karın dönemsel finansman giderlerini bile ödeyemeesi tarım gübre sektörünün hem dünyada hem Türkiyede hala kötüye gitmesi.
    Oyak duran varlıklarını alıp destek atmasa borçlarını çeviremeyip iflasa gidiyordu. dikkatli olmak lazım.
    Temel tekniği çizer. 40 yıllık borsacılar bile bilmiyor bunu hala

5. Kar edemezken habire borç tahvili yaratan şirket için çok sert yazmak istedim ama yazamadım zamanında. Ztn elimde lot da kalmamıştı küfür yerdim. 123 kardeş bir puro şampanya paylaşır ortalık sakinleşir

6. Paranın gücü ile teknik çizilmiyor mu? Çiziliyor. Aha bu kağıtta da olduğu gibi. Bunlar gelip geçici olur. Oraya para koyup grafiği uzaya süren adam gün gelecek parasını geri isteyecek, uzaya sürdüğü gibi yerin dibine de sürecek çünkü kağıdın uzaya gitmesini destekleyecek temel yok temel.

Temeli olmayan bina ilk sarsıntıda yıkılır. O kadar deprem oldu hala tekniğe göre iş yapan var

7. Tam buraya bir de nakış gibi işlenmiş mısır piramidi gibi bir hekts/usd grafiği koymak lazım

8. İsmini vermek istemediğim otomotiv şirketinin fk sı 3, 36 tl temettü veriyor ( verim 12%) ama usd bazlı grafik zirvede. Grafiğe bakarak ucuz mu diyeceğiz yoksa pahalı mı? Satışlar geçici olarak yükselmiş ise pahalı denebilir.

Söylendiği gibi sektörde satışlar bu sene 30% düşerse fiyatı da çakılır ya da öyle olması beklenir.

Sayfa 510/538 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •