Sayfa 482/537 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532 ... SonSon
Arama sonucu : 4295 madde; 3,849 - 3,856 arası.

Konu: HEKTS - Hektaş Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by serdary Yazıyı Oku
    Cuma gününden beri yazılanları bu sabah görebildim, mevzu artık kapanmış düşüncesiyle konuyu tekrar açmamak için yazmayım dedim ama konunun kapanmadığını görüyorum. O zaman ben de birkaç şey yazayım istedim:

Dudu abi bu başlık altında pek çok insana çokça faydası dokunmuş bir insandır, ben şahsen kendi adıma bunu düşünüyorum. Herkes nasibinde ne varsa onu alır.
    Dudu abinin yazdıklarından al-sat-tut tavsiyesi çıkarmaya çalışmak yerine "ne düşündü de bu kararı verdi?" sorusunun cevabını alırsanız, kendisinden maksimum faydayı elde etmiş olursunuz
    Kendisinin al-sat yazdığına şimdiye kadar şahit olmadım.

Bazı arkadaşlar istiyorlar ki birilerinin aldığı hisseyi alayım, başım ağrımadan güzel kazançlar elde edeyim. Yok öyle bir dünya arkadaşlar. Bunu yapan arkadaşların varacağı son er ya da geç hüsrandır. Bu işten kazanç elde etmek istiyorsanız, bu işi öğrenmek zorundasınız. Bunlarla uğraşacak vaktim yok veya anlayamıyorum diyorsanız bu iş için kurulmuş fonlar var, www.tefas.gov.tr adresinden tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir insanın herhangi bir konuda fikrini almak; konuya başka bir perspektiften yaklaşabilmek veya fark edemediğiniz detayların varlığını kontrol etmek adına çok faydalıdır - şahsi kanaatimce. Tam olarak bu sebepten ben de bu başlık altında fikirlerimi paylaştım, fikirlerini paylaşan arkadaşları okudum. Bu başlık altında da pek çok kişiden çokça şey öğrendim. Fakat bu, burada söylenenleri aynen tatbik etmeyi gerektirmiyor.

Ben kendi adıma uzun yıllar edindiği tecrübeleri burada insanlarla paylaştığı şeklinde okuyorum Dudu abinin burada bulunmasını. Kendisinin bana kattığı şeyler için de teşekkür ederim, Allah razı olsun demişimdir hep.
    Bir de Dudu abinin buraya gelip millete mal kitlediğini ima edenler olmuş. Arkadaşlar bu başlık, BİST'te işlem gören paylarının değeri yaklaşık 22,5 milyar TL olan bir şirketin başlığı. Burayı takip eden insanlara ne ölçekte bir mal "kitleyebileceği"ni düşünüyorsunuz? Bu başlığı takip edenlerin(yazanların + üye olup takip edenlerin + misafir olarak takip edenlerin hepsinin) tahta üzerindeki ağırlığı nedir sizce? Bir de mal kitlemek istese Twitter'ı vs. mi kullanır yoksa burayı mı?

Sürekli olarak bazı kullanıcılar tarafından kendisinin yüksek fiyatlardan alım yaptırarak insanları zarara uğrattığı yazılıyor. Rica etsem, 40-50 TL'lere giden yolda kendisinin insanları alıma yönlendirdiği 1 mesaj burada paylaşabilir misiniz? Ben bilakis sakin olunması gerektiğini, bu hareketlerin çok agresif ve sağlıksız olduğunu, dikkatli olunması gerektiğini yazdığını çok iyi hatırlıyorum. Mesajlar arşivde duruyor, açıp bakmanız sadece biraz zamanınızı alır.

Dudu abinin bir kul olduğunu, yanlış düşünceler veya fikirler üretebileceğini, bazı konularda yanılabileceğini unutmamak lazım(Hz. Dudu tabirini kendisini az-çok tanımış biri olarak mizah öğesi olarak görüyorum). Yatırım kararı ile ilgili farklı bir karara vardığını belirttiğinde neden direkt "kandırdı" yaftası vuruluyor? Buradaki suçu önceki düşüncesinin yanlış olduğunu veya daha farklı bir düşünceye vardığını ifade etmesi mi?

Bir de sık sık argo kullanan, bel altı mesajlar paylaşan arkadaş var. Bunları yapıyor sonra da "bakın bu mesajımı da silecekler" diyor. Bravo ya nasıl bildin? Abi öyle şeyler yazıyorsun ki "Dudu'ya muhalif yazdığım için mesajlarımı sildiriyorlar" havası yaratıyorsun burada. Hisse.net mod'ları toplanmışlar, Dudu'ya muhalefet olursa silelim diye nöbet tutuyorlar?? Son attığın 2 video'ya bak. İçindekileri buraya yansıtmak zorunda mısın? Biz bunları görmek zorunda mıyız? Tut şunları içinde salma buraya ya..

Vallahi hayatta en sevmediğim şey bir polemiğe girmek veya başka bir insanın savunmasını yapmak. Fakat bırakmadınız gitti abi adamın yakasını, kaç haftadır yazmıyor adam hala sataşmalar var ya. Bu kadar mı sıkıntınız var bu adamla? Varsa bu sıkıntıyı gidermenin yeri burası mı? Bir de yapmamış olmasına rağmen yüksek fiyattan alıma yönlendirdi gibi ifadelerle yapıyorsunuz bunu.

Şahsen kendi adıma kimseden bir çıkar beklemiyorum. "Kazancıma ortak etmediğim kişiyi zararımdan mesul tutamam" düşüncesini taşıyorum. Doğrusunun da bu olduğunu düşünüyorum.

Başınızı ağrıttım kusura bakmayın. Fakat artık içimdekileri bir nebze de olsa aktarmak istedim buraya.

Karşılıklı atışmaların bir an evvel son bulması ümidiyle.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Saygılar

ŞİMDİ İKİ KERE DİKKATLİ OLUN DERİM

birkaç gönderi öncesine bakarsanız ,buraya geldiğinden beri onunla ilgili hiçbir paylaşım yapmama rağmen kanatlılar diyerek sataştığını göreceksiniz .hiç düşündünüzmü neden sataştığını ,söyliyeyim ben tekerine taş koyup deşifre ettiğim için .bunlar bir yana bu şahısın insanları burada uyuşturduğun damı inkar edeceksiniz ,inanan kalır inanmayan gider deyip insanları beklentiye soktuğunudamı görmeyeceksiniz ,şeyhim şıhım en sonunda hazret mertebesine ulaşmqya çalışacak kadar ego manyağı oldğunudamı görmeyeceksiniz ,avukatlar bir çıkarı olmadan asla savunma yapmaz ,ortak çıkarlarınız mı var ,önce sataşıp sonra hakaret yiyince zeytin yağı gibi üste çıkma çabanızda şaşırtıcı ,yapmayın insanları yqanlışta kalmaya meylettirmeyin ,ben ayaklı borsada üç yılımı verdim onun burada yazdıklarının bin katını yaşayarak öğrenmiş birisi olarak yazıyorum ,siz neden rahatsız oldunuz ben size ilişmedimki en kibar deyimle siz kendi işinize bakın ,size özel saygılarımla .
    ben her zaman kahpelik sezdiğimde kaarşısında olmuşumdur ,sahip çıkarak insanların en azından birisine bağlı kalmasını telkin etmiş oluyorsunuz bırakın insanlar kendisi araştırsın öğrensin ,şeyhe şıha yolunmasınlar

2. Arkadaşlar, Hazreti Dudu ifadesini dini açıdan sakıncalıymış, günahmış gibi değerlendirmeyelim. Cumhuriyetin ilk yıllarına kadar kullanımı yaygındı sonradan zamanla unutuldu gitti.

Örneğin, Almanya şansölyesi Kral II. Gerthard hazretleri, İspanya arşidükü Ramirez Gaonzales Rüçhanus hazretleri veya "ooooo kimler kimler burdaymış, Hektaş sayfasının eski müdavimlerinden serdary hazretleri" gibi gibi.

Hazret Arapça bir sözcük ve tazim, iltifat, yüceltme anlamı içerir, o kişiye değer atfeder. İkinci anlamı da hazır bulunan demektir. Sözlüğe bakabilirsiniz.

Hz. Oralet Osman demek veya Hazreti Serdar demek o kişileri peygamber veya evliya makamına yüceltmek anlamı değil de değer verdiğin, saygın bi yere konumlandırdığın anlamına gelir.

Mesela Osmanlıda sıkça kullanılan ama artık unutulmuş bir söz de vardır; Öküz aleyhisselam.

Araba sürerken ben bunu sıkça kullanırım aniden önüme kıran ya da sinyal vermeden zırt diye dönen şöferlere. Aleyhisselam, söylendiği kişiye selam olsun, esenlik olsun anlamında güzel bir sözdür.

Dudu aleyhisselam demenin de mersey aleyhisselam demenin de bir sakıncası yoktur. Bilgilerinize.

3. İnanan kalacak, inanmayan gidecek demek sakıncalı mı? Ben de çok kullanıyorum o lafı ya. Tırstım şimdi SPK başıma dert açmasın?

ytd

4. muhalefet defalarca soruyor c.başkanlığının kaç uçağı var diye ,yıllardır cevap yok en sonunda geçen gün cevap verilmiş bizde öğrenmiş olduk, demişlerki ihiyaç kadar.sayı yok,
    şimdi biz ısrarla diyoruzki bu adam hisselerini sattığını söylüyor neden halen burada yazıyor buna cevap veren yok ama avukatlığa soyunan çok .benim koskoca 23 adet hissem var .bu yatırımımı korumak zorundayım kimse kusura bakmasın ben onun için yazmaya devam edeceğim küsüratta olsa alın teriyle alınmıştır

5. Etkilenme Nedir?

Etkilenme, bir şeyin veya birinin başka bir şey üzerinde yarattığı etkidir. Bu, bir kişinin duygularını, düşüncelerini veya davranışlarını etkileyebilir veya bir nesnenin görünümünü veya işlevini etkileyebilir.

Etkilenme, çeşitli şekillerde olabilir:

Duygusal: Bir kişiyi mutlu, üzgün, öfkeli veya korkmuş hissettirebilir.
    Düşünsel: Bir kişinin bakış açısını veya fikrini değiştirebilir.
    Davranışsal: Bir kişinin bir şey yapma veya yapmama kararını etkileyebilir.
    Fiziksel: Bir nesnenin şeklini, rengini veya işlevini değiştirebilir.

Etkilenme, aşağıdakiler gibi çeşitli faktörlerden etkilenebilir:

Etkileyen şeyin gücü: Etkileyen şey ne kadar güçlü olursa, etkisi de o kadar büyük olur.
    Etkilenen şeyin hassasiyeti: Etkilenen şey ne kadar hassas olursa, etkisi de o kadar büyük olur.
    Etkileyen şey ile etkilenen şey arasındaki ilişki: Etkileyen şey ile etkilenen şey arasındaki ilişki ne kadar yakın olursa, etkisi de o kadar büyük olur.

Etkilenme, hayatımızın her alanında önemli bir rol oynar. Bizi motive edebilir, ilham verebilir veya değişime teşvik edebilir. Etkilenmeyi anlamak ve yönetmek, hayatımızı daha iyi hale getirmemize yardımcı olabilir.

Sonuç olarak etkilenme hayatın bir gerçeği. Bu gerçek " sen de etkilenmeseydin kardeşim" diyerek hafife alınamaz.

Her gün sokakta elmanın faydalarını anlatan, sürekli elmadan bahseden, bu iş için günde 3-5 saat harcayan biri için; Bunun kesinlikle etkileme amacı yoktur." diyebilir misiniz?
    Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca.
    Dağı bile taşır insan, aşık olup inanınca.

6.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    İnanan kalacak, inanmayan gidecek demek sakıncalı mı? Ben de çok kullanıyorum o lafı ya. Tırstım şimdi SPK başıma dert açmasın?

ytd
    Ucu çok açık bir ifade, kime inanan kalacak?

Oyak'a mı?
    Hektaş'a mı?
    Hisseye mi?
    Dudu'ya mı?
    Tarım sektörüne mi?
    Yattara'ya mı?
    Bekanbauer'e mi, taçsız kral Pele'ye mi? Nadya Komanaççiye'mi Fenerbahçeli Cemil'e mi?

Bu arada bedelsizden gelen 0,80 civarı lot altı hissem var, satamıyorum da, mecburen bir sonraki bedelsizi bekleyeceğim belki tam sayıya tamamlanır.

7.  Alıntı Originally Posted by norTmol Yazıyı Oku
    Etkilenme Nedir?

Etkilenme, bir şeyin veya birinin başka bir şey üzerinde yarattığı etkidir. Bu, bir kişinin duygularını, düşüncelerini veya davranışlarını etkileyebilir veya bir nesnenin görünümünü veya işlevini etkileyebilir.

Etkilenme, çeşitli şekillerde olabilir:

Duygusal: Bir kişiyi mutlu, üzgün, öfkeli veya korkmuş hissettirebilir.
    Düşünsel: Bir kişinin bakış açısını veya fikrini değiştirebilir.
    Davranışsal: Bir kişinin bir şey yapma veya yapmama kararını etkileyebilir.
    Fiziksel: Bir nesnenin şeklini, rengini veya işlevini değiştirebilir.

Etkilenme, aşağıdakiler gibi çeşitli faktörlerden etkilenebilir:

Etkileyen şeyin gücü: Etkileyen şey ne kadar güçlü olursa, etkisi de o kadar büyük olur.
    Etkilenen şeyin hassasiyeti: Etkilenen şey ne kadar hassas olursa, etkisi de o kadar büyük olur.
    Etkileyen şey ile etkilenen şey arasındaki ilişki: Etkileyen şey ile etkilenen şey arasındaki ilişki ne kadar yakın olursa, etkisi de o kadar büyük olur.

Etkilenme, hayatımızın her alanında önemli bir rol oynar. Bizi motive edebilir, ilham verebilir veya değişime teşvik edebilir. Etkilenmeyi anlamak ve yönetmek, hayatımızı daha iyi hale getirmemize yardımcı olabilir.

Sonuç olarak etkilenme hayatın bir gerçeği. Bu gerçek " sen de etkilenmeseydin kardeşim" diyerek hafife alınamaz.

Her gün sokakta elmanın faydalarını anlatan, sürekli elmadan bahseden, bu iş için günde 3-5 saat harcayan biri için; Bunun kesinlikle etkileme amacı yoktur." diyebilir misiniz?
    Olaya böyle bakarsak, forumda hisse başlığı bile açılmaması gerek. Ne yazıyor başlıkta HEKTS. Ne oldu şimdi burada hisse mi pazarlanıyor? HEKTS reklamı mı yapıyor bu forum? SPK göreve

8. Dudu'nun bu forumlardan sağlayacağı pek bir fayda olduğu söylenemez. En fazla hisse.net celebritysi olarak tatmin oluyordur. onu takip edenler hatta takip edenleri takip edenler şimdilerde twitter da üstatlık yapıyor. Bence esas mesele onu takip edenlerden kaynaklıyor. Onlar istiyorlar ki ; forumda bir üstat vasıflı kişi olsun, bu kişi sürekli olumlu yazsın, finansal tabloları analiz etsin, şirketle, sektörle ilgili haberleri takip etsin; onlar da imamı izleyen bağlı cemaat olsun, armut piş ağzıma düş yatırım yapılsın. hatta yukarıda bir kişi şöyle bir şey yazmış hakkında , arada bir mesajlaşıyorlarmış, bu ayrıcalığa istinaden Dudu kendisine söylemeden satmış, buna çok içerlemiş. Bunlara kısaca takipçiler diyelim. Bir diğer grup da kıskançlar grubu yani Dudu kadar analiz yeteneğine sahip ama bir şekilde köşe kapamamış, meşhur olamamış ve bunun gaz sancısını çekenler. Arada bir kötü dönemlerde uğrarlar , laf atıp giderler. Bunların klinik tedaviye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Alt forumlara bakarsanız o kadar çok üstat var ki, hele bir tanesi tam bir tarikat kurmuş. yatırım kariyerinde bir tane hisse tutturmuş her gittiği yerde bismillah onu anlatıyor, ardından on kadar takipçisi forumu basıyor. başarısızlık halinde üstat nasip değilmiş diyor hemen başka foruma geçiyorlar.

Bana kalırsa , dudu'nun pek şeyinde değildir bir başka kişinin kazancı veya kaybı. onu ilgilendiren sine-i millete çekildiğinde kaç kişi onu çağırıyor; tartışmalarda kaç kişi arkasında buluyor, ona bakar.

Sayfa 482/537 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •