Sayfa 288/537 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388 ... SonSon
Arama sonucu : 4295 madde; 2,297 - 2,304 arası.

Konu: HEKTS - Hektaş Ticaret

1. La hani HSBC satışı bitince uçacaktık,

Hani ikili dip vardı ne oldu o işler?

Neyse hektş hisselerine kilit vurduk.

Yapacak birşey yok.

Herkese bol kazançlar.

2.  Alıntı Originally Posted by Andrei28 Yazıyı Oku
    La hani HSBC satışı bitince uçacaktık,

Hani ikili dip vardı ne oldu o işler?

Neyse hektş hisselerine kilit vurduk.

Yapacak birşey yok.

Herkese bol kazançlar.
    Uçacak hali mi var ki uçsun. Eski müdürün anlattığı hektaşla şimdiki hektaş arasında dağlar kadar fark var. Biz eski anlatılanların büyüsüne kapılarak kısılıp kaldık burada. Gerçekleri farkedebilenler geçen sonbaharda terki diyar eylediler. Oyak kendisi bile fiyatlamanın garipliğini görmüş olacakki yüklü mal sattı. SASA ile tek farkımız onların sahipleri dayanamayıp bizim şirket bu kadar etmez demeye cesaret etti. Bizimkilerde satarak bir anlamda ima etmiş oldular.

Fiyatın ve göstergelerin şişik olduğuna burada herkes hemfikir. Benim kendi açımdan 2023 te öngöremediğim, kazancın hala çok düşük kalması ve borçların aşırı artması oldu. Borç bu kadar artarken paralarla hangi yatırımlar yapılıyor şahsen ben bilmiyorum. Bu şirketin 2023 te zarar yazacağını bilmiyorum kaç kişi tahmin etti. 2023 te artık kendi yağımızla kavrulmaya başlarız diye düşünmüştüm ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Kazanılan para finansal giderleri karşılamıyor ki sürekli yeni borçlar alınıyor. Görünen o ki en azından 2 yıl daha kavrulmak için yağ ararız biz. Ana sektör olan gübre son birkaç yıldır para mara kazandırmıyor. Belkide üretimi durdursa zarardan kar yazacak. Faaliyete girdiği söylenen pet mama dan henüz kaydadeğer bir katkı geldiğini sanmıyorum. Bizim için esas kritik sektör olan tohumda artık para kazanıyor olmamız lazım ama görünüşe bakılırsa orada da işler istenilen hızda gitmiyor. Özbek tesisinin en iyi ihtimalle bile 2-3 yıldan önce hizmete gireceğini sanmıyorum. Ez cümle işler istenildiği gibi gitmiyor. Mevcut konjüktürde ferbis arzı da bize çok fayda sağlamaz. Zaten son alınan 5 milyarlık yeni borçlanma kararı bir süre daha işlerin böyle gideceğini gösteriyor. Görünen köy kılavuz istemez. Buradan en son i gider dediğimiz adam bile sessizce ayrılıp gitti. Bizde çaresizce bir mucize gerçekleşmesi için bekliyoruz bakalım.

Bazılarına burada bu ceza şart

Uçacak kaçacak inanan bekler gibi yazılarla milleti galeyana getirip alım satım ysptıranlara da bu ceza verilmeli. Onların hesapları kontrol edilmeli. Çok kolay. Belki de bazıları almıştır cezayı, buradan kaçtıklarını göre. Şikayet eden olmuşmudur.

SERMAYE PİYASASI KURULU
    BÜLTENİ
    2023/72 16/11/2023
    A. SUÇ DUYURUSU, İDARİ PARA CEZASI İLE DİĞER YAPTIRIM VE TEDBİRLER
    1. Diğer Yaptırım, Tedbir ve İşlem Yasakları
    Euro Kapital Yatırım Ortaklığı AŞ (EUKYO) ve Avrasya Petrol ve Turistik Tesisler Yatırımlar AŞ (AVTUR) pay piyasalarında
    gerçekleştirilen işlemlerde ve sosyal medyada gerçekleştirilen paylaşımlarda 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun (SPKn)
    107/2 maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle, SPKn'nun 1 inci maddesi çerçevesinde
    yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen, SPKn'nun 128/1-(a) maddesine dayanarak yapay piyasa oluşturmaya
    yönelik işlemlerin engellenmesi amacıyla; SPKn'nun 101/1 maddesi ve V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı
    İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği'nin 5/1 ve 6/1 maddeleri uyarınca; aşağıdaki tabloda bilgilerine yer verilen kişiler
    hakkında 17.11.2023 tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verilmiştir.

Hissenete bir süre yazmadım. Hissenet yönetimini protesto babında. Ama kimin şeyinde desenize.
    Bazılarının hesabını kapatacak dereceye gelmesi bu yönetimin ayıbındandır.

Takdir ettim sn finans. Sirketlerimizin hakettigi yerlerde olmamasinin sebebi bu "piyasa" denilen uckagatcilardir. Hersey birini/birilerini/yatirimciyi dolandirmak uzerine kurulu. Ta en tepeden. Yoksa organik sekilde devam etse ne bircok sirketin hisse hareketleri, ne de yatirimcinin durumu boyle olur.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Günde 50 sayfa yorum yazılan sayfadaki yorum sayısı, günlük 1 sayfaya düşmüş.
    Keşke forumlarda, sadece pozitif yorumlar değil, negatif yorumlarda normal karşılansa.
    Negatif yorumlara tukaka muamelesi yapılmasa.

İnşallah 5,5 milyar USD değerden güzelleme yapanlar, saftırlar.
    Kötü niyetli değildirler.
    Saf olduklarına inanmak istiyorum.

Acı gerçekler, böyle giydirmeleri gerektiriyor.
    Zaman !!!

Efendim, yazdıklarıma itirazı olan var mı ?
    Yok sanırım !!!

7.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Günde 50 sayfa yorum yazılan sayfadaki yorum sayısı, günlük 1 sayfaya düşmüş.
    Keşke forumlarda, sadece pozitif yorumlar değil, negatif yorumlarda normal karşılansa.
    Negatif yorumlara tukaka muamelesi yapılmasa.

İnşallah 5,5 milyar USD değerden güzelleme yapanlar, saftırlar.
    Kötü niyetli değildirler.
    Saf olduklarına inanmak istiyorum.

Acı gerçekler, böyle giydirmeleri gerektiriyor.
    Zaman !!!

Efendim, yazdıklarıma itirazı olan var mı ?
    Yok sanırım !!!
    Yapsın bir bedelli yine 50 sayfa yazılır

Bir hisse için kaç lira yatırmamız gerekiyor diye.

5.5 milyar usd piyasa değeri nedir ki

Ben burada 15-18 yıl önce 25b $ olan şirketleri örnek verdim

Fiyatı piyasa belirler

1623 yılında bir cins lale 3000 guldene (bugünün parasıyla 1500 dolar) satılırken
    1637 yılında tek bir lale soğanı 76.000 dolara kadar tırmanıyor.

///

Sayfa 288/537 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •