Sayfa 511/538 İlkİlk ... 11411461501509510511512513521 ... SonSon
Arama sonucu : 4300 madde; 4,081 - 4,088 arası.

Konu: HEKTS - Hektaş Ticaret

1. Ben anlamıyorum meyve sebze alırken ucuzunu bulmak için market market geziyorsunuz ama pahalı hisseye kafadan yüklü dalıyorsunuz bunu nasıl açıklarız oralet hocam?

2.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Ben anlamıyorum meyve sebze alırken ucuzunu bulmak için market market geziyorsunuz ama pahalı hisseye kafadan yüklü dalıyorsunuz bunu nasıl açıklarız oralet hocam?
    Bunu insandaki hırs ile açıklıyoruz. Herkes biliyor fk sı 100-150 olmuş hissenin pahalı olduğunu, koyduğun 1 liranın sana 150 yılda geri geleceğini ama pratiğe bakınca her gün %3-5 giden hisse herkesin iştahını kabarttı. Bakın bu olay sürekli devam ediyor, bundan 5 yıl önceye kadar fk sı 15 üzeri olan hisselere kimse girmezken artık yeni normalimiz 50 ler oldu. 50 fk üzeri pahalı sayılıyor.

Hektaş coşmaya başladı, twiterdeki foncular, doncular övmeye başladı, üstelik 2019 da başladı çıkışı ve 2022 ye kadar tam 3 yıl sürdü.

Almayanlar saç baş yoldu, hisse coştukça Levo başgan uçuyoruz dedi, daha da uçmak istiyorum dedi, benim hayallerime sizin gerçekleriniz erişemez, rüyada göremezsiniz, rüyada kamyon devirirseniz bi gusül abdesti alın, pis pis gezmeyin dedi.

Hisse piyasa değeri o kadar çok çıkmıştı ki herkes korkmaya başlamışken "ama Sasa da gidiyor" dendi. Sasacılar Hektaşa, Hektaşçılar Sasaya bakıp kendilerini tatmin ettiler.

Sasa Hektaş kardeş, almayanlar kalleş sloganları atıldı.

Sonuçta acı gerçekler yüzümüze kaç defa tokat gibi çarpmasına rağmen uyanmak istemedik.

Bırak en tepe 50 küsürleri, 40 tan satıp çıksak yeterdi bize.

Sonuçta bedava fare, peynir kapanında olur, altın gümüşse söz sükuttur, deveyi uçurumdan uçuran bir tutam ottur demişler.

Aşk bir otobüstür binmesini bilmeli, son durağa gelmeden inmesini bilmeli.

3 lira daha fazla kazanayım diye eldeki 80 liradan olduk.

Dimyat'a bulgura giderken eldeki Osmancık pirincinden de olduk.

Kıssadan hisse, hırs, tamah, aç gözlülük bizi bitirdi.

Bu ne ilk ne de son olacak. Tarih sürekli yeni Hektaşzedeleri başka hisselerde üretmeye ve yazmaya devam edecek.

Önemli olan ders almak,

Şu 3 şeyi hiç unutmayalım arkadaşlar,

1. Levent'i
    2. Rüçhan kuponlarını
    3. Bedelli+Bedelsizi aynı anda verince 1 lotumuz kaç lot oluyoru.

3. İşin en vahim yanı, hisse aslında iyiydi. 2019 yılı çarpanlarına bakıyorum halkyat üzerinden. Şeker gibi duruyor. Fk falan normal baya. Kaymağı asıl yiyenler de 2019 veya öncesinde girenler.

O yatırım yapacaz coşacaz diye uçtuktan sonra bozuluyor çok fena.

O zaman 3-5 lira ediyordu sanırım şirket ama şimdilerde o zaman ettiği kar yok, o zamanki borçsuzluğu da yok. Yanisi neyse ya bende lot yok banene

4. İşler gerçekten beklendiği gibi gitmemiş de olabilir. Bir önceki sefer de yazmıştım. Ticarette herkes kar edecek diye bir şey yok. Küçük olsun benim olsun diyenler de zaman zaman bu oyundan galip ayrılabiliyor. Fazla uçanların hepsi havada kalamıyor

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    İşler gerçekten beklendiği gibi gitmemiş de olabilir. Bir önceki sefer de yazmıştım. Ticarette herkes kar edecek diye bir şey yok. Küçük olsun benim olsun diyenler de zaman zaman bu oyundan galip ayrılabiliyor. Fazla uçanların hepsi havada kalamıyor
    Hektaş, tarım’ın space-x’i olacak diye bekledik

Geçen gün tv’de biri anlatıyordu Elon Musk iflasın eşiğinde iken

Nasa ona iş verdi batmasın diye, ondan sonra en zenginler listesine yürüdü diye

Yoksa destek olmadan kendi başına olmaz bu işler dedi.

Hektaş’a da topyekün devlet desteği lazımdı

Çin’de üreticilere yıllarca sabit kur garantisi veriliyor sen üret diye.

Global gıda krizi, topraksız tarım, tohum dedik, mama dedik temiz mama’ya rakip bile olamadık.

6. her ne hikmetse durmadan yazı yazanlar elinde lotu olmayıp tepeden satanlar durmadan burda ben demiştim deyip ego tatmini sen neymişsin be abi dedirtmek istiyorlar son bilançodan sonra neler olabiliri tarım sektörü fonlarının önerildiği ortamda geleceğe yönelik perspektif çizecek varmı ben demiştimi okumak zaman kaybı

7. https://twitter.com/Piyasaturkiye1/s...03928154501372

Genel Kurulda bunlara sövecek ky da kalmadı hıssede.

8. @oralet osman

Hadi 51 TL’yi geçtim

9 Kasım 2022 de bari dürtseydin beni

Hekts 36 TL
    Froto 360 TL

Senin matematiğin kuvvetli, verilerle bir tek sen ikna edebilirdin beni.

Sayfa 511/538 İlkİlk ... 11411461501509510511512513521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •