Sayfa 64/542 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon
Arama sonucu : 4331 madde; 505 - 512 arası.

Konu: HEKTS - Hektaş Ticaret

1. En gec onumuzdeki hafta bist30 endeksinden sutlanma haberi gelir.
    Yerine doas ya da oyakc bekliyorum.

30 endekse yakışmıyor

3. 2000 li yıllarda forumdaydım. Çok kaliteli çok bilgili ve bir o kadarda birbirine saygılı üyeler vardı.

Sonra forum çöktü veriler gitti yeniden üyelikler yenilendi falan filan.

Neyse konuya dönecek olursak Gubretaşta müdür olan bir yakınımın verdiği bilgi şu şekilde:

2022 senesinde gübre hammadde fiyatları zirve yaptı, sonrasında fiyatlar normale döndü ama hammaddeleri zirveden almış olduk fiyatlar düşüncede mecburen maliyet fiyatına yada altına satış yapmak zorunda kaldık. Bu nedenle Gubretaşın ve Hektaşın bilançoları zarar geldi.

Bu sene sonu durum normale dönecek her iki şirkette kâra geçecek.

Böyle bir bilgi...

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Hacı abi radyasyonla mı çektin bu grafikleri, bunlar nasıl grafik böyle ilk kez görüyorum.
    Şurayı kırarsa hedef bu, burayı kırarsa hedef bu dememişsin ama? Kaydıraktan aşağı kayarsa hata eder demişsin demek ki yukarı çıkmalı diyorsun, hadi bakalım çıksın artık.
    Oralet Abi, bilgisayarım var, onda yaptım.
    Göstergelerim genelde fiyat hareketlerinin gücünü ölçtüğü için belirli periyotlardaki doygunluk durumlarını gösteriyor ve fiyatların; aşağı ve yukarı; gidiş yönüne ve miktarına-oranına göre değerler alıyor. Beygirin adımlarının büyüklüğünü ölçüyor diyelim.. Yani bu durumda hedef fiyat takibi yapmaktan ziyade aşağı ya da yukarı trendin doygunluğunu ve trend yönündeki değişimleri göstermeye çalışıyorum.. kendimce.

Kaydıraktan aşağı kayarsa; bu sıkışmış bant seviyelerinde; tahterevalliye daha çok oyuncu alır diye düşündüğümden hata eder diye yazdım. Yani önce derin kuyuya paraşütsüz atayım sonra hızla yukarı roketlerim tarzı bir hareket bence doğru olmaz.
    Daha çok yukarı aşağı zigzag yaparak, gün içi yüksek aralıklarda hareketlerle sallayarak trendi yukarı çekecektir diye düşünüyorum, bu şekilde hareket etmeyebilir de.
    Sonuçta o arkadaşlar işini bilir, her türlü numaraları var, bir şekilde istediklerini yapalar; hepimizin malumu.
    Cuma kapanışta %0,4 eksideydi, karanlık odadan %1,6 ekside çıktı yanlış görmediysem..

Aşağıdaki grafik günlük barlar 15.09.2023 cuma kapanışı TL olarak gösteriyor.

Aşağıdaki grafik günlük barlar 15.09.2023 cuma kapanışı USD olarak gösteriyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Söke
    Gönderi
    2,081

Her iki grafik de logaritmiktir. İlki ulusal 100, ikincisi hekts grafiğidir. Kenarda dursun.
    Disconnectus Erectus

6. 200 günlüğe geldik mi

Sayfa 64/542 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •