Sayfa 13/333 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 2660 madde; 97 - 104 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. Biraz önce yan binadan komşum vefat etti. Adamın malını mülkünü saya saya bitiremeyenler , sağken etrafında pervane olanlar uzaktan seyrediyor. Çoluğu çocuğu yokmuş. İstanbulda yeğenleri varmış ama cenazeyi belediye kaldırıyor.

Yani, fazla kasmaya gerek yok. Ev sahibi de kiracı da musallada eşitleniyor. Hayat varken rahat yaşamaktır.

2.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    ee bizde niye %25 ile sınırlı o vakit?
    adamların yıllık enflasyonu %6 civarındaymış, büyük ihtimal buraları enflasyonda maksimum oran diye düşünüyorlardır.
    en azından enflasyon üzeri getiri veriyor bazı bölgelerde.
    ev sahiplerine bizde negatif getiri
    Hükümetin bize attığı kazık yetmiyormuş gibi, bir de forumda bu haksızlığı destekleyip "Allah kitap, ölümlü dünya, mal mülk yalan" edebiyatı yapanlar vardı.

Biri çok fazla Allah Kitap demeye başladı mı sıkı durun, mutlaka hakkınızı yemeye çalışacaktır.
    Ya da hakkınızı zaten yiyordur ve bunu Allah Kitap edebiyatı ile meşru göstermeye çalışıyordur.

Aynı ölüm kendisine yok sanki..

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Mal da yalan mülk de yalan
    Al birazda sen oyalan

Mal sahibi mülk sahibi
    Hani bunun ilk sahibi

Cennet cennet dedikleri
    Bir ev ile bir kaç huri
    İsteyen ver sen onu
    Bana seni gerek seni

Belçika'da 50 cent olan 1 adet bira, Türkiye'de 1,5 euro (3 katı)
    Belçika'da 20.000 euro olan otomobil Türkiye'de 45.000 Euro (2,25 katı)
    Belçika'da 1 euro olan çikolata Türkiye'de 2 Euro (2 katı)

Var mı bu düzene itirazı olan ?
    Belçika köyündeki evle, İstanbul'daki, İzmir'deki deniz manzaralı evin fiyatını veya kirasını kıyaslamayacağım.

Bekleyin bakalım.
    Ucuz ev almayı.
    Ucuz kredi bulmayı.
    İnşallah başarırsınız.
    Şu kısacak hayatta her şey mümkün.

4. Kağıthane dendiği zaman düşünürdüm ama gültepe, çeliktepe , ayazağa dendiğinde ortamı terk ederdim. Anadolunun her bir köşesinden tutunamayan ( kaçanlar ) bu dağ- tepe yerlere sığınmışlar. Sonra bakmışlar ki devlet kızmıyor- yıkmıyor üstüne de su- elktr. bağlıyor. Bir kuşak buraları tıpkı kendi köyü gibi kullanmış. Hayvan otlatmış, tarım yapmış.

İkinci kuşak, artık level atlıyor. İpini koparan İstanbula akınca haliyle daha çeperlerde yer buluyor. Yapılan metro, Avm vb. her hizmetle birlikte değerleniyor. Mesela İzmir de nereye ne yaparsanız yapın Alsancak, konak, göztepeyle kıyaslayamazsınız. İstanbul da öyle.

Sonuçta her kültüre saygı duysaksa , tercihlerimiz arasında olmayanlar vardır. Her insan mutlu olduğu yerde yaşamalı. Bazen hayat şartlarından dolayı hiç istemediği ortamda yaşamak zorunda kalınabiliyor. Elbette insanın fıtratında kazanmak, rahat yaşamak gibi hırslar olmasa gelişim olmaz. Ev, araba gibi şeylere sahip olma arzusu güzel, sahip olabilmek ayrıcalıktır. Zenginliği kınamak aptallıktır. Ancak, zengininde fakiri veya malı olmayanı ezmeye kalkması terördür. Kira mevzuuna ben öyle bakarım.

Beşeri yaşam da ticari ilişkilerde din- mezhep vs. karıştırmak acizliktir. Sadece , ahlaki ve kültürel değerlere uymak bile insanları huzura kavuşturur. Yeni adli yılda arabulucular yaşadı. Artık hukuk mezunlarına yıllarca yetecek kadar iş var demektir.

5. Merhaba
    Bir iki sayfa önce bir arkadaş demiş ki büyük şehirlerden alınan kiracısız tutulan evler geleceğin en kârlı yatırımı olacak.

1-Depremde sıfırlanması riski var
    2-Hükümet değişip yabancılar sınır dışı edilirse arz fazlası olabilir

İstanbul'da oturuyorum
    Kendi evim var,2 dairem kirada.Toplam kira gelirim 3.700 TL (bedava)
    Sebebi, sıkıntılı bir mahalle,sabaha kadar gürültülü, uyuşturucu satışı yapılıyor,kavga, küfür bol.Evler çok çok eski

Bu Rusya, Belarus, Ukrayna tarafındaki evler, yollar, yeşillikler, parklar, insanlar ne kadar güzel değil mi.Youtube da izliyorum,bize çok uzak bu güzellikler maalesef

Saygılar

6.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Avrupada yasak vs diyenler şark kurmazlığı yapıyorlar.
    umuma acik yerde coluk cocugun bebegin bulundugu yerde alkol tuketen insanin akli dengesi yerinde degildir

Amerikada 100 yildir yasak

Amerikada cocuk parklarinda ebeveynlerin birak alkolu sigara icmeside yasak

Turkiyede nasil simdiye kadar serbest kalmis akil alir gibi degil

7.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    umuma acik yerde coluk cocugun bebegin bulundugu yerde alkol tuketen insanin akli dengesi yerinde degildir

Amerikada 100 yildir yasak

Amerikada cocuk parklarinda ebeveynlerin birak alkolu sigara icmeside yasak

Turkiyede nasil simdiye kadar serbest kalmis akil alir gibi degil
    Günlerden bir gün sahilde piknik sepetiyle gelen bir turist çift görmüştüm. Örtüsüyle, şarabıyla , sepetiyle , peyniriyle gün batımına karşı gayet güzel piknik yapmıştı.
    Bu insanlar ülkenin tadını bizden daha iyi çıkarıyor demiştim.
    Neyse şimdi görürsem polise haber vereyim yok öyle hayattan keyif almak.

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Kağıthane dendiği zaman düşünürdüm ama gültepe, çeliktepe , ayazağa dendiğinde ortamı terk ederdim. Anadolunun her bir köşesinden tutunamayan ( kaçanlar ) bu dağ- tepe yerlere sığınmışlar.
    Tutunamayan sensin şakir. Kuyruk acın ondan.

Benim ailem eski ortaköylü.
    Şu ev restore olmadan önce bizimdi.
    Senin ailenin "yaprağa sildiği" yıllarda biz İstanbullu'yduk.

Velev ki bahsettiğin çeliktepeli köylülerden olalım, ne fark eder? İlle baştan beri gecekonducu olmaya gerek yok. 2007'deki imar artışından önce buralarda iki şahin parasına müstakil ev alınabiliyordu. Alsaydın ya birkaç tane.
    Şimdi senin VİZYONSUZLUĞUNUN suçlusu ben miyim?
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 13/333 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •