Sayfa 176/325 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276 ... SonSon
Arama sonucu : 2596 madde; 1,401 - 1,408 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Amerikan sosyal güvenlik sistemi özeldir. Peki bu sistem ileride maaşları ödeyebilecek mi? HAYIR.

ya para basar yada parasal genisleme yapar (QE) o odemeleri rahatlikla yapar

Bu esnada faizler yukselmez dolarin degeride dusmez

Bunu nasil becerebildigini en ince ayrintisina kadar teknik olarak aciklayabilenlere ekonomist denir gerisi supruntudur

2.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    ya para basar yada parasal genisleme yapar (QE) o odemeleri rahatlikla yapar

Bu esnada faizler yukselmez dolarin degeride dusmez

Bunu nasil becerebildigini en ince ayrintisina kadar teknik olarak aciklayabilenlere ekonomist denir gerisi supruntudur
    Ya bırak Allah aşkına, doların eski alım gücünden eser yok diyen bizzat sendin. Çok yıllar önce söyledin, mesajı bulamam şimdi.
    Doların değerinin patır patır düştüğüne bizzat canlı şahidim. 7 bin dolara ev alıp 70 bin dolara satmışız. Değer düşüşü kabak gibi ortada.
    Eski 100 dolarlık asgari ücretin alım gücü, şimdi 400 dolarlık asgari ücrette yok.

O bahsettiğin tiplere de ekonomist değil amerikan piyonu denir. Millet gerçek mallara değil amerikanın tuvalet kağıdına yatırım yapsın diye bütün gün ekranlarda kendilerini yırtarlar.
    Özgür demirtaş gibi tam ev fiyatları dipteyken özellikle millet ev almayıp dolar alsın diye video çekerler, yediği haltı şimdi yüzüne vuranlar olunca da engellerler.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3. Benim evim şu kadar altın ediyordu şimdide edecek diyenin değişik bir versiyonu...

Hep başka kıyas...Kardeşim satmasaydın evini...Ağlayacaksanız niye başka enstrumana geçip sonrada o enstrumana bakıyorsunuz...

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu; Zam pazarlığını değerlendiren Aksu, taksi plakasının değer kaybettiğini belirterek, "Ben plaka alırken 2 arsa 1 ev satmıştım. Şu an 2 arsa 1 evin değeri 40 milyon TL, taksi plakası 7 milyon TL" dedi.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Benim evim şu kadar altın ediyordu şimdide edecek diyenin değişik bir versiyonu...

Hep başka kıyas...Kardeşim satmasaydın evini...Ağlayacaksanız niye başka enstrumana geçip sonrada o enstrumana bakıyorsunuz...

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu; Zam pazarlığını değerlendiren Aksu, taksi plakasının değer kaybettiğini belirterek, "Ben plaka alırken 2 arsa 1 ev satmıştım. Şu an 2 arsa 1 evin değeri 40 milyon TL, taksi plakası 7 milyon TL" dedi.
    2 sene önce bende 1,50 liraya 1 ekmek satıp 1 kg domates almıştım.
    Şimdi ekmek 7,50 tl domates 50 tl.

5. Ben ödemeyi altınla yapmak istiyorum. Bir ayrıcalık yaparlar mı ?

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Ya bırak Allah aşkına, doların eski alım gücünden eser yok diyen bizzat sendin. Çok yıllar önce söyledin, mesajı bulamam şimdi.
    Doların değerinin patır patır düştüğüne bizzat canlı şahidim. 7 bin dolara ev alıp 70 bin dolara satmışız. Değer düşüşü kabak gibi ortada.
    Eski 100 dolarlık asgari ücretin alım gücü, şimdi 400 dolarlık asgari ücrette yok.

O bahsettiğin tiplere de ekonomist değil amerikan piyonu denir. Millet gerçek mallara değil amerikanın tuvalet kağıdına yatırım yapsın diye bütün gün ekranlarda kendilerini yırtarlar.
    Özgür demirtaş gibi tam ev fiyatları dipteyken özellikle millet ev almayıp dolar alsın diye video çekerler, yediği haltı şimdi yüzüne vuranlar olunca da engellerler.
    Yillik %2-3 enflasyon var dolarin degeride minimal dusuyor bunlar dogru

Ama senin anlatmak istedigin olaganustu dusus yok. Hersey kontol altinda

7.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Ben ödemeyi altınla yapmak istiyorum. Bir ayrıcalık yaparlar mı ?

Marti sirketinin taksileri varmis taksi plakasi olmadan nasil taksicilik yapiyorlar onu anlamadim adi TAG sanirim

Nasil boyle bir seye izin vermisler? Taksi plakasi sahibi 7-8 milyon yatirim yapiyorda taksicilik yapiyor TAG sahibi 5 kurus vermeden ayni isi nasil yapiyor? Buna nasil izin verildi?

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku

Sen teknik olarak Amerikanin bu kadar cok borclanip bu kadar cok parasal genisleme yapip enflasyonu (Pandemi donemi haric) bu kadar dusuk tutup dolardaki deger dususunu bu kadar dusuk tutabildigini aciklayabiliyormusun?

Biz buna basari diyoruz. Ekonomiyi yonetmek diyoruz.

Sayfa 176/325 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •