Sayfa 184/325 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284 ... SonSon
Arama sonucu : 2598 madde; 1,465 - 1,472 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Sahibinden sitesinde https://www.sahibinden.com/ilan/emla...12649949/detay

Bu ilan için emlakçıyla buluşarak konutu gezince '' yahu göt kadar yere bu fiyat çok. Bunun sahibi gerçek satıcı mı yoksa piyasa yapıcı mı '' dedim. Emlakçı '' Abi sen beğendiysen gerisi kolay , sen ne teklif ediyorsun '' dedi. En fazla 2800 çalışır buraya dediğimde adam anında sen 3 milyona çık ben şimdi sahibini arıyorum ikna ederim dedi.

Az daha 3 milyona üzerime kalıyordu ! Dur dur hemşerim öyle hemen atlama. Daha parayı hazırlamadım, ben ararım seni diyerek uzaklaştım. Serb
    Hocam 2800 de güzel fiyat. O fiyata versin sen almazsan ben alayım

2.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Hocam 2800 de güzel fiyat. O fiyata versin sen almazsan ben alayım
    Yeri, bölgeyi ve yapıyı yerinde görmek çok farklı bir şey. İlan belli. Arayın pazarlık yapın, sonuçta benim işime yaramıyor. Almak isteyene açık.

3.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    şu anda Türkiye de inşaat ustası ve işçi açığı had safhada....Önemli bir kısmı Deprem bölgesinde çalışıyorlar...Orda işçinin yevmiyesi 2000 TL olmuş..Ustanın yevmiyesi 2500-3000 TL...Yeme içme ve konaklama şirketleren...Bir kısmıda Turizm bölgesindeki inşaatlarında çaılışıyorlar.....ordada yeme, içme ve konaklama şirketten....Bir kısmıda Avrupa ve ABD kaçak sığınmacı olarak gitmiş.....En şansız duruma düşmüş olanlarda bunlar....Türkiyede ki yevmiyelerin bu kadar yükseleceğini bilseydik buralara gelmezdik diyorlar.....Kimisi mülteci kamplarında, kimisi siyasi sığınmacı adı altında başvurmuş....Geri dönmeleride zor...

Şu anda kendim için 4 katlı ve 4 daireli 215 m2 lik oturumlu bir aile apartmanı inşaatı yapiyorum...Usta ve işçilerin maliyeti kaba inşaat maliyetinin 1/3 yaklaşmış durumda.....Şu anda aşağı yukarı Kaba inşaat maliyeti; 1/3 demir, 1/3 işçilik ve 1/3 beton.....Şu anki demir fiyatları makul...Yüksek İşçilik ücretlerinede ittirazım yok....Helali hoş olsun.... ancak fahiş Beton fiyatları çok zoruma gidiyor.... Çimento ve Beton piyasası resmen mafyalaşmış durumda....2021 yılında ithal kömür fiyatı 1500-$ dolardan 4500-$ kadar çıkmıştı...2022 yılı sonuna doğru tekrar 1500-$ doğru geri döndü...Ama bizim çakal çimento firmaları 3 kat artırdıkları çimento fiyatlarını aşağı çekmediler...Sanki lütufmüş gibi bir müddet fiyatı sabit tuttular....Sonra sinsi sinsi çaktırmadan fiyatı tekrar biraz daha yukarı kaldırdılar.....

iktidarın piyasalarda bıraktığı devlet otoritesi boşluğundan dolayı Ülke sektörel mafyacılıktan bir türlü yakasını kurtaramiyor.....Biri bitiyor derken bir başka sektörel mafyacılık başliyor.....Batılı ülkelerle karşılaştırıldığında Türkiye de piyasa bozucu işler, stok ve fahiş fiyatlara kesilen cezalar gülünç seviyelerde....Türkiyede ticari ahlaksızlığın gittikçe artmaya devam etmesinin birinci nedeni bu tür suçların yasalarda belirlenen cezaların çok düşük olmasıdır....
    benim esas inanamadigim nokta ulkede 10 milyon afgan paki suri varken ve bunlarin buyuk kismi insaatlarda calisirken bile yevmiyelerin bu kadar yukselmesi

ee bu kacak isciler olmasa ne olacakti?

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Oğlanın eve tadilat yaptırıyorum. Birini tuttum. Oda adamları ike yapıyor. Hızlanmalarını istedim oda duvarlara alçı çekecek ek bir usta aldı. Günlük 2.000 e yalvar yakar geldi. 2 gün duvarları alçı çekti. 3. Gün sıra tavanları çekmeye gelince sıvıştı. Neymiş tavana alçı çekmek zormuş. Elektrikçi günlük 2.5000 istiyor. İçerideki molozu 2 adım ötedeki asansöre taşıyıp asansördende 10 adım ötedeki yere istifleywcek adam 1.500 tl istiyor. Harfiyatı taşıyacak traktör 5 km ye 3.000 tl istiyor.
    Tuhaf tuhaf işler
    2021 de 1800 tl ye aldığım ecea tria banyo bataryası ve duş seri koçtqştq 16.000 tl rüzgarlıda satanda 12.000 tl %25 de indirip yapacak nakte 9000 tl

Dahada tuhaf şeyler.
    Pahalı gelen işleri sen ve oğlan yapsaydı. 10 adım öteyede taşıyıverin bi zahmet

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

5.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Geçen Şubat Mart aylarında ben de benzer bir baştan başa (aklınıza gelen her şey malzeme + işçilik) tadilat işine girmiştim 400.000-500.000 TL masraf olmuştu...

Herhalde şimdi yapsam 1.000.000 TL isterlerdi en az...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Min 5 m lik evdir çok doğal

Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Pahalı gelen işleri sen ve oğlan yapsaydı. 10 adım öteyede taşıyıverin bi zahmet

Bana ne ya ben bi adama herşey dahil vermişim. Tek tek fayansöısıyla nakliyecisiyle boyqcısıyla amelesiyle elektrikçisi ile dolapçısı ile mi uğraşacağım. Anahtar teslimi anlaşmışım. Verdiğim adam uğraşıyor. Adam bulana kadar göbeği çatlıyor. Ben sadece dışarıdan izliyorum adamın başına gelenle. Sen ileride yaparsan hamaliye işlerini yaparsın. Sende o potansiyel var gibi.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
    Uzm. Dr. Dağıstan AYAN
    @antihistamink
    Kiracıyı evden çıkarmak dünyanın en zor işi olabilir cidden.
    20 aydır ihtarlarla, mahkemelerle uğraşıyoruz.
    Ben her ay 20 bin lira kira öderken, kiracım İzmir’in göbeğinde havuzlu, güvenlikli, otoparklı sitedeki ev için 2750 lira kira ödüyor bana.

Hak mı bu şimdi Allah aşkına?

https://twitter.com/antihistamink/st...98316220760498
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 184/325 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •