Sayfa 186/334 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286 ... SonSon
Arama sonucu : 2665 madde; 1,481 - 1,488 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. Maaşına %50 zam alan memnun ur mu?
    Hayır.
    Çünkü gerçek enflasyonun altında.
    Mevduata %50 faiz alan memnun olur mu?
    Siz söyleyin.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    sınırlı etkisi olur, aylık zaten fiilen 5% enflasyon var emlak eskiden 3% artıyorsa artık 1,5% artar.

emlağını ölü fiyata satabilip (alici yok), faiz almayı deneyecek adam sayısı sınırlı (finansal zeka).

fakat seçim sonrası da bu faiz politikası devam ederse o zaman işler değişir.

halkımızın algısı üç ay geriden gelir, o yüzden şu anki artışlar ancak seçim zamanı algılanacak.
    tamam aylık %5 enflasyon varda adam bankadan o kadar para alıcak...

6 milyon evim var aylık bankada olsa 250,000 getirisi var sorgulamasına girmiyecek mi?

Bakalım zaman gösterecek...

jeton yeni düştü...

lannn benim oturdugum evin 200,000 getirisi mi var maddi olarak...

ben başkasına diyorumda ama kendi evinede hesap yapmazsın...
    Son düzenleme : akcay; 23-11-2023 saat: 16:14.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3. hadi borsa likit çıkıp mevduata geçilir, fakat milyonlarca tlye tek seferde satılan, piyasasi dar içinde kiracı v..b gibi durumlar olan bir varlığı sürekli faiz artığında sat, sonra alttan al. böyle bir mantık yok. hesap yapmayı bırakın, benzer mantıkla maaşınızla hiç yiyip içmeden mevduata koyarsanız seneye %50 fazlasını alırsınız.
    mesela arabanızı satar, çocuğu özel okuldan alır hepsini koy mevduata oh ne güzel.

4.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    faiz %40 a yükseltildi...

mevduat yarın %50 yi geçer...

ne olacak şimdi emlak piyasası...

yorumları alalım...

Geçtiğimiz yıllarda peşin parayı elde tutup kredi ile ev alanlar hem kiradan kurtuldular hem de şimdi anaparanın faizi ile konut kredisini rahatça ödeyecekler. Tabi ki bu faizler uzun süre bu seviyede kalmayacak ama bunu başarabilenleri tebrik ediyorum.

Politikanın ne kadar süreyle uygulanacağına bağlı olmak üzere emlak için olumsuz. İhtiyacı olan mecbur fiyat kıracak.
    Tabi ki benim merak ettiğim Faiz hassasiyeti olanlar ne yapacak. şu anda alternatifleri oldukça azaldı.

5. keçiören meteoroloji de eski bir dairemi satayım istedim. Üzerine nakit ekleyerek yeni binadan 2+1 alacağım. Zaten zor olan müşterinin şartlarını hafifleteyim diye Emlakçı komisyonu ödemesin amacıyla kendim ilan verdim. Telefonu açmaya korkar oldum. Artık bilinmeyen - kayıtlı olmayan aramalara cevap vermiyorum.

ne kadar kafadan kırık insan varmış. Kimisi sadece sinir bozmak, kimisi '' müşteriyle nasıl uğraşıldığını görün de emlakçının komisyonuna laf etmeyin '' havasını vermek için arıyor. Onlarca mesajı da engelledim artık. Zaten bu kadar kelepir fiyata bile satılmayan mal artık seçim sonuna kadar gitmez. Piyasa çok durgun, bitik. Konumu- fiyatı kelepir olanlar bile zor gider olmuş.Oysa faiz artışı yalan. Seçim bitsin eski tas eski hamam olur.

Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    keçiören meteoroloji de eski bir dairemi satayım istedim. Üzerine nakit ekleyerek yeni binadan 2+1 alacağım. Zaten zor olan müşterinin şartlarını hafifleteyim diye Emlakçı komisyonu ödemesin amacıyla kendim ilan verdim. Telefonu açmaya korkar oldum. Artık bilinmeyen - kayıtlı olmayan aramalara cevap vermiyorum.

ne kadar kafadan kırık insan varmış. Kimisi sadece sinir bozmak, kimisi '' müşteriyle nasıl uğraşıldığını görün de emlakçının komisyonuna laf etmeyin '' havasını vermek için arıyor. Onlarca mesajı da engelledim artık. Zaten bu kadar kelepir fiyata bile satılmayan mal artık seçim sonuna kadar gitmez. Piyasa çok durgun, bitik. Konumu- fiyatı kelepir olanlar bile zor gider olmuş.Oysa faiz artışı yalan. Seçim bitsin eski tas eski hamam olur.
    malesef piyasa bıçak gibi kesti. allah sonumuzu hayır etsin. evi satmadıysanız hala ilandaysa paylaşabilir misinz ?

7. 6 milyona ev alıp 25,000 lira aylık kira (10 yıllık zoraki evlilik ve %25 dayatması)

6 milyon mevduat 250,000 lira aylık getiri... ( 1 yıllık evlilik )

1 yıl sonra evin değeri 9 milyon olursa risksiz getiriyle başabaş gelir...

sizce olur mu?

kritik soru burda?
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Zaten zor olan müşterinin şartlarını hafifleteyim diye Emlakçı komisyonu ödemesin amacıyla kendim ilan verdim. Telefonu açmaya korkar oldum. Artık bilinmeyen - kayıtlı olmayan aramalara cevap vermiyorum.

ne kadar kafadan kırık insan varmış. Kimisi sadece sinir bozmak, kimisi '' müşteriyle nasıl uğraşıldığını görün de emlakçının komisyonuna laf etmeyin '' havasını vermek için arıyor. Onlarca mesajı da engelledim artık..
    Ruh hastaları yüzünden emlakçılar neler çekiyor şimdi anladın mı?

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Keşke emlakçıların da seni engelleme imkanı olsa.
    Yıllardır senin gibi bir "hasta"nın ısrarlı saldırısı altındalar.
    Allah yardımcıları olsun.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 186/334 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •