Sayfa 262/333 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312 ... SonSon
Arama sonucu : 2660 madde; 2,089 - 2,096 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    https://www.sozcu.com.tr/ikinci-evi-...geliyor-p22185

Birden fazla konutu olanlarla geçimini kiradan sağlayanlara kötü haber… Merkez Bankası, birden fazla konuta olanlara ilave vergi, kiradan geçinenlere de ‘şirket’ alternatifi istedi.
    Merkez bankası vergi öneriyor. Peki enflasyon adındaki vergiye çözümü var mı ?

2. Artık gayrimenkul atama gören çalışanlar arasında el değiştirecek gibi. Yerli, özel sektörde çalışan, çiftçi vb. toprağı- ek geliri olanlar dairesini ilana koyunca her ay düzenli zam yapıyor. Amacı satmak değil, piyasayı yükseltmek !

Ama memur adam tayin olmuş veya emekli olmuş memleketine gidecek daireyi satmak istediğinde fazla uğraşmıyor. Üç beş aramadan piyasa ortalamasında satıyor. Dün , emlakçıda 3 milyon 300 bin yazan daireyi gezerken tesadüf buldum. Kapıyı çalarak ev sahibiyle tanıştım. Astsubaymış. şark tayini bekliyormuş , emlakçıyı aramadım fiyatı nedir diye sordum. ''Emlakçıya kalırsa 3,300 M . na satacakmış ama ben düz 3 ' e vereceğim '' dedi. Evi gezdik. Önümüzdeki seçim sonrası dövizde beklenen hareketi söyleyerek kendisine 85 bin dolar ( 2700 M ) teklif ettim. Seçime kadar teklifim geçerli dedim.

3.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Artık gayrimenkul atama gören çalışanlar arasında el değiştirecek gibi. Yerli, özel sektörde çalışan, çiftçi vb. toprağı- ek geliri olanlar dairesini ilana koyunca her ay düzenli zam yapıyor. Amacı satmak değil, piyasayı yükseltmek !

Ama memur adam tayin olmuş veya emekli olmuş memleketine gidecek daireyi satmak istediğinde fazla uğraşmıyor. Üç beş aramadan piyasa ortalamasında satıyor. Dün , emlakçıda 3 milyon 300 bin yazan daireyi gezerken tesadüf buldum. Kapıyı çalarak ev sahibiyle tanıştım. Astsubaymış. şark tayini bekliyormuş , emlakçıyı aramadım fiyatı nedir diye sordum. ''Emlakçıya kalırsa 3,300 M . na satacakmış ama ben düz 3 ' e vereceğim '' dedi. Evi gezdik. Önümüzdeki seçim sonrası dövizde beklenen hareketi söyleyerek kendisine 85 bin dolar ( 2700 M ) teklif ettim. Seçime kadar teklifim geçerli dedim.
    piyasayı yükseltmek öyle kolay değil...

çünkü gerçek satıcı fiyatı koyunca onların foyası ortaya çıkıyor...

ikiside bugün konmuş ilan şimdi üsttekine hangi enayi inanır...

arasan 6 milyon versen üstünde kalır...

bilgiye ulaşmak çok kolay...

Yatırım tavsiyesi değildir.

4. İkinci evi olana vergi geliyor

Birden fazla konutu olanlarla geçimini kiradan sağlayanlara kötü haber… Merkez Bankası, birden fazla konuta olanlara ilave vergi, kiradan geçinenlere de ‘şirket’ alternatifi istedi.

Erdoğan SÜZER

https://www.sozcu.com.tr/ikinci-evi-...geliyor-p22185

vay devletim vay ,

KASTİ kira artışından da ,

KASTİ gayrımenkul fiyatlarının havalamasından da ziyadesiyle MENFAAT sağlıyor...

acaba diyorum ,bu zengin vergisi falan var...

TC Merkez Bankasının yetkilileri uzayda mı yaşıyorlar,

yoksa alırkene de bir fren mi istiyorlar ?

..............

Gidek gidek gel gidek
    Adana'ya kalk gidek
    Adana güzel derler
    He ya gardaş gel gidek
    Gidek gidek gel gidek
    Adana'ya kalk gidek
    Adana sıcak derler
    He ya gardaş kalk gidek
    Adana'ya gidek mi?
    Şalvarından giyek mi?
    Kebabından yiyek mi?
    He ya gardaş kalk gidek
    Adana'ya gidek mi
    Şalvarından giyek mi
    Kebabından yiyek mi
    He ya gardaş kalk gidek
    Gidek gidek gel gidek
    Adana'ya kalk gidek
    Adana güzel derler
    He ya gardaş kalk gidek
    Gidek gidek gel gidek
    Adana'ya kalk gidek
    Adana sıcak derler
    He ya gardaş kalk gidek
    Yağmur yağsa kış olur
    Güneş doğsa yaz olur
    Kızlarında naz olur
    He ya gardaş kalk gidek
    Yağmur yağsa kış olur
    Güneş doğsa yaz olur
    Kızlarında naz olur
    He ya gardaş kalk gidek
    Gidek gidek gel gidek
    Adana'ya kalk gidek
    Adana güzel derler
    He ya gardaş kalk gidek
    Gidek gidek gel gidek
    Adana'ya kalk gidek
    Adana sıcak derler
    He ya gardaş kalk gidek
    Gidek gidek gel gidek
    Adana'ya kalk gidek
    Adana güzel derler
    He ya gardaş gel gidek
    Gidek gidek gel gidek
    Adana'ya kalk gidek
    Adana sıcak derler
    He ya gardaş kalk gidek

Kaynak: LyricFind

5. birden fazla konutu olandan vergi işini seçimden önce yapmazlar...

seçimden sonra vatandaşa bu ve bunun gibi bir çok ekstra yük gelecek..

çünkü delik çok büyük...

6. İstanbu ,Adalarda Cahape'den yine ceket olayı mı ?

31 Mart'taki yerel seçimler öncesi CHP'de aday belirleme mesaisi tüm hızıyla sürüyor. CHP Adalar adayı Ali Ercan Akpolat oldu. Peki, Ali Ercan Akpolat kimdir? CHP Adalar Belediye Başkanı Adayı Ali Ercan Akpolat kaç yaşında, nereli?

ALİ ERCAN AKPOLAT KİMDİR?

Ali Ercan Akpolat, 18 yaşında SHP ile adım attığı siyaset hayatına Cumhuriyet Halk Partisi bünyesinde devam etti. Adalar CHP İlçe Başkanlığı, Adalar Belediye Başkan Yardımcılığı ve CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı gibi önemli görevlerde yer aldı. Profesyonel balıkçı olan Ali Ercan Akpolat, 3 Yıldız Usta Balıkadam lisansına sahip. Türkiye'nin ilk deniz mercan naklini gerçekleştirecek ekipte bulunması ve birçok su altı organizasyonuna katılması, hem ulusal hem de uluslararası medyanın dikkatini çekti. CHP Adalar Belediye Başkan adayı Ali Ercan Akpolat, evli ve iki çocuk babasıdır. Ayrıca Büyükada'da bir balık restoranı bulunmaktadır.

https://www.cumhuriyet.com.tr/siyase...-ercan-2174756

AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Uğur Sina Şen kimdir?

İstanbul Fatih'te 1966'da doğan Şen, lisans eğitimini İTÜ Jeofizik Mühendisliği alanında, yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Deniz Jeofiziği alanında tamamladı.

16 Nisan 2018'de AK Parti Adalar 6. Olağan Kongresi ile İlçe Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Şen, Ocak 2019 itibarıyla ilçe başkanı oldu.AK Parti Adalar 7. Olağan Kongresi ile ilçe başkanı seçilen Şen, evli ve iki çocuk babası.

yani oradaki yerel adeta mafyalaşmış düzeni sürdürmek için mi ?
    galiba yine öyle olacak...
    al birini vur ötekine...
    neolacak bu adların depremselliği...
    maliyet
    istanbulda diyelim 100 lira
    adalarda kurulu düzen üzerinden gidileceği için
    en az DUBLE HARCAMA...

7. 2023'te yabancılara konut satışı %43 azaldı.

8.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    birden fazla konutu olandan vergi işini seçimden önce yapmazlar...

seçimden sonra vatandaşa bu ve bunun gibi bir çok ekstra yük gelecek..

çünkü delik çok büyük...
    Normalde kira geliri ücret dışı gelir sayıldığı için vergi dilimlerine göre vergilendiriliyorsunuz. Dolayısıyla ev arttıkça ödediğiniz vergi artıyor. Geçtiğimiz dönemde kira artışı zaten vergi dilim artışının üstünde olduğu için daha fazla vergilendiriliyorsunuz. İkinci bir vergilendirme bana makul gelmiyor.
    Boş ev vergisine gelince, devlet tapuda gözüken değer üzerinden minimum kira miktarı belirleyip bunu almayı deneyebilir. Ama bu da bireylere ağır gelir.

Sayfa 262/333 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •