Sayfa 265/325 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315 ... SonSon
Arama sonucu : 2597 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Eski bakan ,AKP'nin İstanbul Belediye Başkan adayı murat Kurum bunu da yaptı

video : https://pbs.twimg.com/media/GGr2AibX...pg&name=medium

Diyarbakır Diyabakır olalı böyle güzel lorke yerine lole diyen bir türkücü adayı görmedi...

Neyse Bedri Ayseli anında olaya müdahele ederek ....

Belediye Başkan adayının mizahi videolara konu olmaktan kurtardı...

https://twitter.com/haberaktifcom/st...94460146040883

Bakalım Konya türküleri konusunda nasıllar acep ,merak konusu ?
    çocuk gibi .. tanıdıkça göreceksiniz
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2. Bir emlak sattigimizda bize kactan sattigimiza dair bir belge veriyorlarmi? Resmi belgeden bahsediyorum

Yoksa banka dekontumu var elimizde bir tek? Benim aradigim tapu dairesinden verilmis resmi belge gibi bir sey.

Yurtdisinda vergi beyaninda kullanmak icin gerekli

3.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Sattığınızda parayı nasıl değerlendireceğine göre değişir.
    şu an konut için gidişat aşağı yönlü bunda şüphe yok.
    ben olsam mevduata koymak için ev satmazdım mesela.
    Asagi yonlu derken TL cinsindenmi yoksa REEL yani dolar cinsindenmi?

4.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku

Bugün bununla ilgili bir video izledim daha. Ailem bir arsayı satıp onun parasını faize koymak istediklerini buradan iyi bir gelir gelebileceğini söyledi. Aslında 1-2 yıl bazında baktıklarında haklılar. Daha sonrasında Mert Başaran abinin bir videosunda izledim. 1999 yılında ailesinin aynı şeyi yaptığını, o zamanın parasıyla 800milyon TL ye bir ev sattıklarını ve evin parasını faize koyduklarını anlattı. Yaklaşık para 20 sene faizde kalmış, 20 sene sonra ailesinden biri vefat edince banka hesaplarına bakmışlar. Sene 2021-2020 olsa gerek... Bir tane banka hesabında 800TL var, demiş bu ne? Sattıkları 800milyon TL'lik evin faizinden geri kalan şey. 2021'in parasıyla 800TL 2 kişi yemeğe çıksa şimdi o kadar para gidiyor şuan. Ondan dolayı emlağın, emlak olarak kalması bence her zaman daha iyidir.

Bahsettiğim video: https://www.youtube.com/watch?v=ORhsVuDmbWw

5.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Bir borsa forumunda olduğumuzu varsayarsak sizce nasıl yatırım yapılmalı bir gayrimenkül parasıyla?

Alıntı Originally Posted by yatırımcıöğrenci Yazıyı Oku
    Bugün bununla ilgili bir video izledim daha. Ailem bir arsayı satıp onun parasını faize koymak istediklerini buradan iyi bir gelir gelebileceğini söyledi. Aslında 1-2 yıl bazında baktıklarında haklılar. Daha sonrasında Mert Başaran abinin bir videosunda izledim. 1999 yılında ailesinin aynı şeyi yaptığını, o zamanın parasıyla 800milyon TL ye bir ev sattıklarını ve evin parasını faize koyduklarını anlattı. Yaklaşık para 20 sene faizde kalmış, 20 sene sonra ailesinden biri vefat edince banka hesaplarına bakmışlar. Sene 2021-2020 olsa gerek... Bir tane banka hesabında 800TL var, demiş bu ne? Sattıkları 800milyon TL'lik evin faizinden geri kalan şey. 2021'in parasıyla 800TL 2 kişi yemeğe çıksa şimdi o kadar para gidiyor şuan. Ondan dolayı emlağın, emlak olarak kalması bence her zaman daha iyidir.

Bahsettiğim video: https://www.youtube.com/watch?v=ORhsVuDmbWw
    emlak yatırımcısının yolu kulvarı farklıdır.. borsada öyle faizde de öyle altında da öyle

murat başaran şimdinin analizini yapıyor

yani bu enflasyonun sürekli böyle kalacağını varsayarak !

o nedenle hatalı..

ha ben hep derim konut yatırımcısı konutta ki yatırım kazancını ancak diğer konuta göre ölçebilir.

10 sene önce 1 dairen varsa satıp kaç daire alabilirsin gibisinden.

budediğim şey borsa içinde geçerli. !

hisse alırsın 2 kat gider.. ama borsa % 6 kat gitmiştir.

sen kazandım diye sevine dur.

zaman zaman geçişler olabilir oluyorda. enflasyon düşerse veya yerinde sayarsa .. faizlerde yüksek seyreder ise.tabi ki faiz alan daha karda olacaktır.

zaten iş. geleceği tahmin edebilmekte.

yatırımda kimi kar ını enflasyona göre kimi altına göre kimi patatese göre kıyas ediyor.

oradaki aldatmaca şu

ucağın en önündeki yolcular daha hızlı gidiyor yanılsaması.

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    yatırımda kimi kar ını enflasyona göre kimi altına göre kimi patatese göre kıyas ediyor.

oradaki aldatmaca şu

ucağın en önündeki yolcular daha hızlı gidiyor yanılsaması.

bir abi vardı sokak röpartajlarında, bebek bezine göre kazancını göstermişti çocuğu doğacak diye 2 senelik bebek bezi almıştı. Ondan sonra bebek bezi fiyat grafiği falan çıkmıştı hatta

Böyle de bırakayım EKznr2IXYAIkkOX.jpg

Sayfa 265/325 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •