Sayfa 158/320 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258 ... SonSon
Arama sonucu : 2558 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. https://m.youtube.com/watch?v=pJkH3zr2kuU

Sami Tarcan a bunu yapan hayat bize neler yapmaz?

Dinleyin de nasıl bir piyasada olduğumuzun farkına varın. Adam 2400lük evi 2250 ye satmaya anlaşıyor ama satın alacak kişiden alacağını 4-5 ay sonra alıcının arabası ve karavanı satılınca alacak anlaşmaya bak

Alıcı adam işlerim ters gitti diyip vaz geçiyor

Sonra emlakçıya satış yapılmadan verilen komisyonlar, onun geri alınamaması

Yahu satacağın 2 milyonluk ev. Bunu yapan da dünkü çocuk değil, yılların ekspertizi

Millet bu şartları kabul ediyor ev satarken way be

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    starbucks un Türkiyedeki sahibi arap firma değil mi? Şimdi ona saldıran araplara mı yahudilere mi saldırmış olacak?

Ben yorum yapmıyorum. Sadece güvenlik sebebi ile bu işler sakinleşene kadar kendi adıma ismi cismi yabancı olan yeme içme yerlerine gitmiyorum. Yarın bir gün bombalama eylemi yaparlar. Bilincini kaybetmiş insanlar her şeyi yapabilir. İrrasyonel varlıklar. Ben gitmiyorum, forumdaki arkadaşlar da riske girmeyip gitmesin.

Benim sebep kesinlikle protesto veya boykot değil. Can güvenliği ve şiddet olayları riski.

Ateşekes imzalanıp her şey durulana kadar tavsiyem hiçbir forumdaş ismi cismi Amerikan olan malum yerlere gitmesin. Ne olur ne olmaz. Her türlü eylem olabilir bundan sonra. Belli olmaz.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    https://m.youtube.com/watch?v=pJkH3zr2kuU

Sami Tarcan a bunu yapan hayat bize neler yapmaz?

Dinleyin de nasıl bir piyasada olduğumuzun farkına varın. Adam 2400lük evi 2250 ye satmaya anlaşıyor ama satın alacak kişiden alacağını 4-5 ay sonra alıcının arabası ve karavanı satılınca alacak anlaşmaya bak

Alıcı adam işlerim ters gitti diyip vaz geçiyor

Sonra emlakçıya satış yapılmadan verilen komisyonlar, onun geri alınamaması

Yahu satacağın 2 milyonluk ev. Bunu yapan da dünkü çocuk değil, yılların ekspertizi

Millet bu şartları kabul ediyor ev satarken way be
    1) Türkiyede iş yapıyorsan asla sözle iş yapma.
    2) ileri vadeli sözleşmeli işlere hukuki bilgin yoksa girme.

Burada sami tarcanın yapması gereken 3-4 ay oyalayan Alıcıya emlak komisyonu bedelini kesip gönderdiği parayı iade edecekti. Alıcının hatasını neden emlakcı ödesin. Emlakcı gayette emeğinin karşılığını almış. Ben şahsen sami tarcanı haklı görmedim. Satış yaparken sözleşmemi yaparım cayan alıcının da parasını vermem. Her işin bir yolu yordamı var.

4. Adam her yerden falso da benim takıldığım nokta sırf evi satabilmek için bunları kabul ediyor olması daha çok.

Yoksa satış yapmadan emlakçıya para vermesi, evi ileride aylar sonra satılacak varlıklardan alacağı paraya karşılık satması (bu arada fiyat sabit bak kuru faizi hesaba katmıyor!!), emlakçıya yanlış para göndermesi, emlakçıya kum mu taşıdınız ne iş yaptınız sanki demesi (kendisi de oto ekspertiz yapıyor bu arada ) say say bitmez...

Parayı getir evi al dediği zaman parayı getirecek adam yok piyasada.

Geçen sene oto sattım biliyorum. Bağ, bahçe, tarla, başka araç vs elindekini kakalamak isteyen ne kadar tip varsa mesaj kutusunu dolduruyor. (bir de çok sağlam senet var üstünü tamamlarım diyenler var )

Piyasa böyle olunca elindeki eve 3 milyon istemek ile 100 milyon istemek arasında fark yok ki. Tam enayi avı. Fiyatın kaç olduğu belli değil.

5. Aylar içinde 4.5 milyondan 6.5 milyona çıkıp yeniden 4.5 milyona inen ilanlar var fav listemde

6. Dünyada ticari gayrımenkul pazarı çöktü. Bunu fonlayan büyük bankalar BoFA ve Citi muhtemelen kurtarılmak zorunda kalacak, ya da kurtarılmazsa mortingen zortingen götingen olacaklar.

ev in değeri ya o kadar değildir , çok daha düşüktür. Satacak adam da riske girip kabul etmiştir , gerçi risk elde patladı.
    Ya da o ev in çok çok büyük bir sıkıntısı vardır , pislik bir komşu , ev in yıkılabilecek kadar çürük olması falan ..

8. Para bitti, konutta takas dönemi başladı diyor haber.

Bir arkadaş, ülkede kara para çok, konut piyasasına bişey olmaz diyordu. Engin Polat, Dilan Polat tutuklanınca piyasa çöktü sanırım

https://www.dunya.com/sektorler/emla...-haberi-710117
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 158/320 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •