Sayfa 38/318 İlkİlk ... 2836373839404888138 ... SonSon
Arama sonucu : 2538 madde; 297 - 304 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. video :https://www.youtube.com/watch?v=J3jPaEL7qMA

millete din-iman ,kendilerine han-hamam...

sorsan bu servetin kaynağı nedir ,babam tüccardı der...

Beykoz Acar Kentteki süper-lux villası...

.........

VİLLA İSRAFDEĞİL Mİ?

Villasını gezdirirken, süper lüks evi hakkındaki iddiaları da cevaplayan Ahmet Ünlü, 'Bu villayı neden ve nasıl aldınız?' şeklindeki sorumuza da şu cevabı veriyor: 'Bu vilanın kabasını 400 bin dolara aldık. Babam Eşref Albayraktan Hırka-i Şerifte bir daire aldı. Bu daireyi Büşra hanıma hediye etti. İki sene o evde kaldık. O evi satıp Floryada bir daire aldık. Deprem sonrasında Floryadaki evi 200 bin dolara sattık. 100 bin dolara Çavuşbaşında bir arsam vardı onu sattım. 70 bin dolara da İkitelide Büşra Hanımın babasının verdiği iki kooperatif vardı, onları sattık. Geriye kalan 30 bin doları da hanımın babasından kalan arabasını satarak tamamladık. İçini de kayınpederim ve kayınbiraderlerim yaptırdı dedi.

CEMAATİN PARASI DEĞİL

Ünlü, Siz bu parayı nereden buldunuz. Yani bu villada cemaatten kurslar için topladığınız paralar yok mu? şeklindeki sorumuza Kesinlikle yok. Toplanan paraları ben görmem bile. Benim babamdan kalan paranın haddi hesabı yoktu, ama battı. Tekrar söylüyorum, burada cemaatten hayır kurumları için istediğim tek kuruş para yok. O zaten haramdır. Böyle bir harama asla bulaşmam diyerek cevap verdi.

VİLLA DA TAKVAYA AYKIRI DEĞİL Mİ ?

Ahmet Ünlünün evle ilgili en dikkat çekici cümleleri ise 800 metrekare ve triples olan bu kadar lüks bir ev israf değil mi? Cemaatiniz kıt kanaat içinde geçirirken, sizin böylesi bir lüks evde yaşamanız da takvaya göre hata değil mi? sorumuzdan sonra geldi. Ünlü bu soruya şu cevabı verdi: Bunda takvaya göre bir hata yok. O zaman sahabenin hayatını da sorgulamamız gerekirdi. Hz. Muaviye ihtişam içinde yaşardı. Sahabeden Ebu Zer de vardı, Hz. Muaviye de vardı. ˜Hz. Muaviyede ˜takva yoktu diyebilir miyiz? İmkan olduğu takdirde geniş bir ev istemek veya almak kesinlikle takvaya göre aykırı değildir. Allah œnimetini kulunun üzerinde görmek ister hadis-i şerifi var. Bu genişlik mahremliğe uyuyor. Şeriata uyan böyle geniş bir evdir.

Genişlikten ziyade Acar Kent ismi bu lüksü beraberinde getirmiyor mu? Zaten neden geniş değil, ˜neden lüks bir site sorgulaması yapılıyor? çıkışımıza da Benim güvenlik sorunum var. Babamı fahri denen kişi tarafından vurulunca güvenlik ve size tercih ettik. Benim anlatmakta zorlandığım da bu zaten, burayı ucuz diye tercih etmemiz. O dönemde Kiptaş Hilal Konaklarında oturuyordum ve bir eve 700 bin dolar istiyorlardı, alamadım. Başka bir husus da şu an Çarşambada Rammar (Çarşambanın en büyük marketi)ın üstünde otursam kimse bir şey demezdi. Rammarın üstündeki daireye 800 milyar para istiyorlar. Burasının bize kaba maliteyi 400 bin dolar, içiyle beraber de en fazla 600 bin dolar cümleleriyle cevap veriyor.

https://www.haber7.com/guncel/haber/...yaptim-itirafi

müthiş cevaplar ,
    vay ki vay...
    her şeyi kanuni hem de dini kurallara uydurmuş.....

2. https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem...cikti-7799777/

https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem...dildi-7799733/

artık internet medyalarına da bakmamak gerekecek !!!

kanalizasyon patladı ama milletin haberi yok...

millet milyonları nereye gömüyor ?

3.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Ne yapsin mesela evini

M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ha haa haaa güzel soru.

yalnız, korkarım forumdaki evini kiraya vermeyen konutçular yüzünden konut piyasası kilitlenecek, ülkeyi konut krizine sokacaklar

Her birinde 3-5 ev olsa nerden baksan toplam 30-40 ev stoku var ellerinde.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

4. 2 gnün önce emlakçıya gitmiştim. Ertesi gün hemen kiracıyı buldu. Yeni evli bir özelde çalışan çift, astsubay kardeşide kefil vs. Sonra sizi arıycam dedim. Akşam düşündüm. 2 yıl önce evi aldığımda içinde olan kiracı 2 yıl oturdu. Tamirine boyasına verdiğim para 2 yıldır aldığım kiradan çok fazla.Bu arada çıkan kiracıda askeri personel. Adam bütün mutfak dolabı kollarını kırmış ve dolapları kolsuz kullanmış. 28 tane mutfak dalabı kulpu 1400 lira tuttu sırf . Evi su basmış mutfaktaki parkeler şişmiş, tamir için dolapları komple söktak yapmak lazım. Mutfak ranzası masifti. Onunda ruhuna fatiha. Ankastreyi sökmüş atmış. Balkonun pimapen kapıları takılma yaptıkça tamir yerine keserle törpüleye törpüleye kapıyı bitirmiş. Daha neler neler. Girişteki evin orjinalinde olan portmanto dolabı götürmüş. Şimdi bazı arkadaşlar mahkeme falan diyecek. Kafanı ağrıttığınla kalırsın.
    Ondan sonra bunları düşününce. İçimden dedimki. Sen sosyal yardım kurumumusun. Ondan sonra sabah emlakçıya gittim. Ben evi ilerde satabilirim o yüzden boş tutacağım dedim. Gerçekten kira akıl içi değil. Sadece duvardan ibaret ev olursa verilebilir belki.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Mehmet Şimşek 2009-2015 arasında görev yaptığı dönemde konut fiyatları dolar bazlı %75 civarında artmıştı.

Sanılanın aksine Mehmet Şimşek Uzun vadede konut piyasası için daha sağlıklı bir bakan.

İstikrar getirir, uzun vadede faizleri tek haneye indirir. İnsanların uzun vadeli konut alması kolaylaşır ve bu da konut fiyatlarını dolar bazlı arttırır.

Misal bizde hala gerçek anlamda mortgage yok. Abd de 30 yıllık konut kredisi var mesela. Bizde yok.

M.Şimşek'in uzun süre bakan kalmasına izin verirler mi? Sanmam

-------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    Kesinlikle böyle giderse, muhalefetin yapamadığını yapacak gibi duruyor AKP ye. Hükümete bir önceki seçimi kazandıran gevşek para politikasından başkası değildi.

6. Favladıklarımdan birisi daha bayrağı suya indirdi. Bu da 6 milyona çekmesin alan yok satanı öpeyim diyerek

7.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    2 gnün önce emlakçıya gitmiştim. Ertesi gün hemen kiracıyı buldu. Yeni evli bir özelde çalışan çift, astsubay kardeşide kefil vs. Sonra sizi arıycam dedim. Akşam düşündüm. 2 yıl önce evi aldığımda içinde olan kiracı 2 yıl oturdu. Tamirine boyasına verdiğim para 2 yıldır aldığım kiradan çok fazla.Bu arada çıkan kiracıda askeri personel. Adam bütün mutfak dolabı kollarını kırmış ve dolapları kolsuz kullanmış. 28 tane mutfak dalabı kulpu 1400 lira tuttu sırf . Evi su basmış mutfaktaki parkeler şişmiş, tamir için dolapları komple söktak yapmak lazım. Mutfak ranzası masifti. Onunda ruhuna fatiha. Ankastreyi sökmüş atmış. Balkonun pimapen kapıları takılma yaptıkça tamir yerine keserle törpüleye törpüleye kapıyı bitirmiş. Daha neler neler. Girişteki evin orjinalinde olan portmanto dolabı götürmüş. Şimdi bazı arkadaşlar mahkeme falan diyecek. Kafanı ağrıttığınla kalırsın.
    Ondan sonra bunları düşününce. İçimden dedimki. Sen sosyal yardım kurumumusun. Ondan sonra sabah emlakçıya gittim. Ben evi ilerde satabilirim o yüzden boş tutacağım dedim. Gerçekten kira akıl içi değil. Sadece duvardan ibaret ev olursa verilebilir belki.

hocam çok maliyet olmayacaksa mutlaka mahkemeye vermenizi öneririm.

yakın zamanda kiracılardan istenecek en önemli dökümanlardan biri de dava geçmişi olacak.

dava geçmişinde bu konunun bulunması , gelecekte başka bir ev sahibinin bunu yaşmasını engelleyebilir.

8. Yaprak dökümü başladı galiba. Borsa da satın aldı dünkü söylemleri. Fos çıktığı anlaşılırsa yine rokete bağlar. Dediğim dedik modunda devam edilirse taş üstünde taş kalmaz.

Ytd

Sayfa 38/318 İlkİlk ... 2836373839404888138 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •