Sayfa 132/317 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon
Arama sonucu : 2532 madde; 1,049 - 1,056 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    işin özeti bu olmuş. hergün eriyen TL de neyin fiyatı düşer ki evlerin düşsün. Sayfalar dolusu yazı bomboş sidik yarışı şeklinde.
    Satış düşebilir ama fiyat düşmez (stagflasyon). dediğiniz gibi bütün gün çay içen yan gelip yatan devlet memuru bile 30-40 bin maaş alacak. Ev fiyatı neden düşsün, ev sahibi,müteahhit bu kadar salak mı?müteahhit zaten proje yapmıyor artık bu enflasyon nedeniyle.
    geçen evi tadilat için teklif aldım 1.2 milyon. Kaldı ki özellikle sadece çok iyi mutfak yaptırayım dersen 1.2 milyon ona verirsin.
    bu başlıktaki fikri sabitlik hektaş sasa gibi tarikatlaşmış hisse başlıklarında bile olmayabilir. Ev, konut vs beton çöp. Ev, konut, mekan ahirette iman neyse, dünyada o değere. Hatta 3 yıl önce emlak işi boş yatırım, yatırım yapmaya başladıktan hemen sonra, hatta muhtemelen o yatırım yaptığı için en gözde yatırım haline geldi diyenler.

ben bugüne kadar 1-2 kişi dışında fikri değişen de görmedim bu başlıkta..herkes bir nevi deşarj oluyor..kimsenin fikrini değiştidiği-geliştirdiği yok zaten.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2. İşin bir başka yanı da g.menkul yatırımcılarının şu an tok satıcı olmaları. Henüz onları satışa yönlendirecek, baştan çıkartacak bir düzenleme veya yatırım fırsatı doğmuş değil. Bu durumda piyasanın düşmesini değil ama yükselmemesini beklemek daha mantıklı bana göre.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

ben bugüne kadar 1-2 kişi dışında fikri değişen de görmedim bu başlıkta..herkes bir nevi deşarj oluyor..kimsenin fikrini değiştidiği-geliştirdiği yok zaten.
    fikri değişenlerden biri benim.

çok net söyleyebilirim ki bu sektörü ayakta tutmak için bu düzeyde mülteci alımı yabancı satımı gibi bir ihanet yapılabileceğini öngöremedim, belki de inanmak istemedim.

şu an Great Reset aşamasındayız kabul etsekte etmesekte gidişat o yönde.

ev fiyatları ayrıca konuşulabilir ama özellikle eski kiracılar için kiralar bedavadan bile bir 4-5 kat daha ucuz.

orta vadede dandik bir evin dahi kirasının asgari ücretin üstünde olmasını bekliyorum.

ortalama ev 2 asgari ücret , iyi ev 3 asgari ücret vs şeklinde gidecektir.

4. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5. Varlık nedeni imar rantı olan regülatörün ; işine gelen regülasyonlarına kafa sallamak , işine gelmeyenlere caz yapmak ...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

6. Vatandaşın tarlasına göz koyanlar....

https://www.facebook.com/photo/?fbid...3urvyQ5Dc&_rdr

VAKIF ZEYTİNLİKLERİ BASIN AÇIKLAMASI
    T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü Ayvalık Vakıf Zeytinlikleri Döner Sermaye İşletmesi; Ayvalık, Burhaniye, Havran, Küçükkuyu, Altınoluk, Edremit ilçelerini içine alan ve Edremit Körfez Bölgesi olarak bilinen hat üzerindedir.

Bu zeytinlik arazileri “Ayvalık Vakıf Zeytinlikleri İşletme Müdürlüğü” eliyle yönetilmektedir. Müdürlüğümüz 1940 yılında ilk defa 3913 sayılı kanun ile kurulmuş ve kuruluş amacı “Vakıf zeytinliklerinin korunması, kollanması, ıslah edilmesi ve işletilmesidir.” şeklinde belirlenmiştir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ayvalık Vakıf Zeytinlikleri Döner Sermaye İşletmesinin faaliyetlerine son verilmiş olması zeytin arazilerinin sahipsiz kalacağı ve ranta açılacağı anlamına gelmemektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğü mülkiyetinde bulunan zeytinlikler, 2004 yılından bu zamana Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğünce uzun süreli kiralama yöntemiyle serbest bir şekilde kiraya verilmeye başlanmıştır. Bahse konu olan zeytinlikler Genel Müdürlüğümüz mülkiyetinde olup Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü kontrolündedir. Zeytin arazileri serbest olarak kiradadır ve kontrolü belirtildiği üzere Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından rutin aralıklarla yapılmaktadır.

Ayrıca hali hazırda görev yapan personellerimiz Bölge Müdürlüklerimize aktarılmak suretiyle personellerimizde herhangi bir mağduriyete sebebiyet verilmeyecektir.

https://www.vgm.gov.tr/duyurular/vak...sin-aciklamasi
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Aralık 2022 de 400-450.000 TL harcamıştım boydan boya ev tadilatı için...
    Demek şimdi yaptırmaya kalsam en az 1.000.000 TL gidecekti...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    gider kesinlikle. benim ev 200 m2 4+1 2 banyo bir de ayrı WC var. Ancak inanın tadilat projesinde kullanılacak malzemeleri orta sınıf ve yerli seçtim. grohe armatür, franke mutfak vs seçecek olsan işin ucu bucağı açık durumda. İşçilik tarafı da ayrı alem zaten.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8. Çok güzel. Stagflasyonda işsiz kalan ciddi bir kesim oluşur. Bunlar neden ilk yazlıklarını satmasınlar? Oturduğu evi kuru ekmek yer geçinir yine satmaz. Yazlık öyle mi? İşsiz kalan iş adamı, beyaz yakalı? Herkes IT sektöründe uzaktan bodrumdan marmaristen çalışıyor demeyin bana.

Kale İplik, üretimin yüzde 70’ini Avrupa, ABD ve Orta Doğu’ya ihraç ediyor. Üretimin yüzde 30’u ise iç piyasada satılıyor. Grup şirketlerinde 500’ü aşkın kişi çalışıyor.

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonom...istedi-2127813

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    işin özeti bu olmuş. hergün eriyen TL de neyin fiyatı düşer ki evlerin düşsün. Sayfalar dolusu yazı bomboş sidik yarışı şeklinde.
    Satış düşebilir ama fiyat düşmez (stagflasyon). dediğiniz gibi bütün gün çay içen yan gelip yatan devlet memuru bile 30-40 bin maaş alacak. Ev fiyatı neden düşsün, ev sahibi,müteahhit bu kadar salak mı?müteahhit zaten proje yapmıyor artık bu enflasyon nedeniyle.
    geçen evi tadilat için teklif aldım 1.2 milyon. Kaldı ki özellikle sadece çok iyi mutfak yaptırayım dersen 1.2 milyon ona verirsin.

Sayfa 132/317 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •