Sayfa 107/325 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207 ... SonSon
Arama sonucu : 2594 madde; 849 - 856 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. Haa senin derdin şimdi belli oldu.
    Tamam en zengin sensin.
    Kompleksli zavallı.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2. Zamanında beylikdüzünde full 0.60 kredi ile aldığım ( son senemdeyim kredi ödemeleri 2500 tl ) ev için sabahtan akşama dalga geçen 2 üyenin şimdi ev almaları üzerinden kavga etmesi de ayrı komik olmuş )

3.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Çeliktepe'den ev alınır mı ?
    Arapça bilenler Eminönü-Fatih bölgesinden alabilir.

ben altının artması için savaşı değil de fedin faiz arttırımını bitirmesini, bunun sinyalini vermesini beklerim. şu faiz ortamında altının artması zor görünüyor.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Zamanında beylikdüzünde full 0.60 kredi ile aldığım ( son senemdeyim kredi ödemeleri 2500 tl ) ev için sabahtan akşama dalga geçen 2 üyenin şimdi ev almaları üzerinden kavga etmesi de ayrı komik olmuş )
    Üye olduğum 2011'den beri beylikdüzüyle dalga geçtiğim maks 4-5 mesajım vardır.
    Yanlış hatılıyorsunuz.

Bir kez "istanbulun parlayan yıldızı beylikdüzü " yazmıştım,
    bir kez de sizinle "evime fırın şu kadar yakın, market bu kadar yakın" tartışması yapmıştık, hepsi o kadar.

6.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    istanbulda barajlar % 22.
    dip suyu % 10-15 zaten.bu şartlarda ne yapılacak merak ediyorum.iklim değişikliğine uygun olarak baraj sayısını artırma - istanbul nufusunu düşürme konusunda çözüm bulamazlarsa bu nufüs ile her yıl ki ortalama yağış yağsa bile sular yetmeyecek.

bu şartlarda aklı başında olan ve maddi durumu iyi herkes istanbul u terk eder.
    şaka yapıyorsunuz sanırım.

istenen maddi durumu olmayanların şehri terk etmesi, zengin bir yolunu bulacaktır.

geniş banyolu, su deposu kullanılabilen evler cazip olur.

7.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    şaka yapıyorsunuz sanırım.

istenen maddi durumu olmayanların şehri terk etmesi, zengin bir yolunu bulacaktır.

geniş banyolu, su deposu kullanılabilen evler cazip olur.
    Ülke de tüm sanayi , bilişim vb istanbulda.işçi kısmı geçinemese bile istanbul u terk edemez.çünkü başka il de iş bulamazlar.parası olanlarda bu yüzden şehri terketmek zorunda kalacak.

8. Bu arada altın konusu yanlış anlaşılmasın kimseyi de etkilemek istemem. Sonuçta ben de sürekli altın topluyorum ama portföyümün %20 sini asla geçmiyor.

Ben sadece Şu sosyal medya fenomenlerinin (kimisi de bazı kesimler tarafından görevli) Altını sürekli övüp "çünkü doların enflasyonu var" minvalindeki açıklamaları nedeniyle yazdım.

İşte size Altının 100 yıllık enflasyonla düzeltilmiş grafiğini gönderiyorum.

1980-2001 arası Altın %83 değer kaybetmiş(dolar bazlı)

Grafik "Ama doların enflasyonu var!" deyip altına güzelleme yapanlara gelsin..

https://www.macrotrends.net/1333/his...100-year-chart

Ama uzun vade demesin kimse... 21 yıl yeterince uzun vade bence..

(Not: Grafik Enflasyonla düzelmiş haliyledir)
    --------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    Son düzenleme : vivatrader; 09-10-2023 saat: 11:00.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Sayfa 107/325 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •