Sayfa 174/315 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274 ... SonSon
Arama sonucu : 2520 madde; 1,385 - 1,392 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Geçen kasımda İstanbul'da 25 bin adet olan kiralık daire sayısının bu yıl kasımda 50 bine çıkmış olması da kiraların düşmesinde etkili olabilir. Emin değilim bir fikir yani
    Kaynak?
    Kesin gazete haberidir.
    Gazetelere göre istanbul taa covidden beri boşalıyor.
    Bu da boşalmış hali.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    İlanlara zammı onbin onbin mi yapsınlar?
    Herkes senin kadar aylak değil kardeş.
    Önceleri seni adam yerine ( koyarak ) cevap veriyordum. Artık sıradan beş para etmez 2 gecekondulu nöbetçi muamelesi yapıyorum. Zaten senin çapı bozuk dairelerine henüz ödeme yapabilecek bir zenginlikte insan yok !! O nedenle sen keyfine bak. Kiracı düşmanı, insan düşmanı zavallı asosyal.... engelledim gitti.

3.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Önceleri seni adam yerine ( koyarak ) cevap veriyordum. Artık sıradan beş para etmez 2 gecekondulu nöbetçi muamelesi yapıyorum. Zaten senin çapı bozuk dairelerine henüz ödeme yapabilecek bir zenginlikte insan yok !! O nedenle sen keyfine bak. Kiracı düşmanı, insan düşmanı zavallı asosyal.... engelledim gitti.
    Keşke emlakçıların da seni engelleme imkanı olsa.
    Yıllardır senin gibi bir "hasta"nın ısrarlı saldırısı altındalar.
    Allah yardımcıları olsun.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.

4. 24.12.21 "İstanbul Kiralık Daire"aramanızda 22.041 ilan bulundu.
    21.10.22 "İstanbul Kiralık Daire" aramanızda 26.027 ilan bulundu.

12.11.23 "İstanbul Kiralık Daire" aramanızda 49.483 ilan bulundu.

5. Şimdi kendi semtimde arama yaptım. Ablamın 2 ay önce 17'ye verdiği evin yarısı kadar yerlere 18 bin lira istiyorlar.
    Yeni binada kiralık yok denecek kadar az. 18'den aşağısı depreme dayanıksız çürük evler.

Çürük evler ilanların bariz çoğunluğunu oluşturuyor. İlan sayısındaki artışın da muhtemel sebebi çürük binaların tutulmaması/boşaltılması olabilir.
    Zira 2022 ve öncesinde henüz şubat depremini yaşamamıştık.

Velhasıl bu işin mantıklı bir açıklaması illa ki var.
    Yoksa öyle boş ev sayısı şaak diye iki katına çıkmış, cillop gibi evlerin kirası patır patır düşmüş falan, yok öyle bir dünya.
    Çürük evlerin bu kadar boşalmış olması demek, oradan çıkanların sağlam evlere hücum etmesi demektir. İnsanlar buharlaşmadı sonuçta.

6. Gaziantepteyim, kiralık ev önceden bulunamıyordu, şimdi fiyatlarda hafifte olsa düşme var ve kiralık ev sayısı fazla.Bence emlak piyasası özellikle kiralık ev tutacaklar için rahatladı.Deprem bölgesi olmasına rağmen.Ben kiracıyım birkaç ay önce 4500 den 12.000 yaptık kirayı.Şimdi pişmanım,yeni kira tutanlar da 12 000 e tutabiliyor.Ben 6 yıllık kiracı olarak bu fiyatı verdim.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by katre7878 Yazıyı Oku
    Gaziantepteyim, kiralık ev önceden bulunamıyordu, şimdi fiyatlarda hafifte olsa düşme var ve kiralık ev sayısı fazla.Bence emlak piyasası özellikle kiralık ev tutacaklar için rahatladı.Deprem bölgesi olmasına rağmen.Ben kiracıyım birkaç ay önce 4500 den 12.000 yaptık kirayı.Şimdi pişmanım,yeni kira tutanlar da 12 000 e tutabiliyor.Ben 6 yıllık kiracı olarak bu fiyatı verdim.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Benimde evim var istanbulda. 4 ay kadar önce 13 den kiraya verdim. Sonra 17 - 18 bandına çıkan kiralar yine 13 - 14 bandına düştü. Satılamayan evler kiralaık ev portföyüne ekleniyor büyük ihtimalle.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Bu haberi bugün gördüm :

İstanbul'da kira sorunu giderek artıyor. Kira artışlarının önüne bir türlü geçilemiyor.
    Son olarak, İstanbul genelinde kira ortalaması 17.100 TL'ye çıktı. Yapılan araştırma sonucunda Beşiktaş, Sarıyer ve Kadıköy'deki kira fiyatları, diğer ilçeleri geride bıraktı.

Ortalamalar :
    Beşiktaş : 38.400 TL
    Kadıköy : 31.000 TL

İnşallah düşer ama malesef hayatın gerçekleri biraz farklı gibi.
    Temennilerle gerçekler bazen uyuşmuyor.

Sayfa 174/315 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •