Sayfa 288/316 İlkİlk ... 188238278286287288289290298 ... SonSon
Arama sonucu : 2525 madde; 2,297 - 2,304 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Bilinçli ve '' girişimci '' vatandaş çok önemli. Ne kadar çok insan kendini geliştirir ve medeni cesaretini kullanırsa ortam daha düzgün olur. Geçen yazdığım gibi, cadde de 2 yeni temel inşaatı yapılıyordu. Balkonumdan seyrederken (muhtemelen yabancı işçiler ) demir bağlayanların resmen işi savsakladığını gördüm. Etreleri dört köşeden değil bazılarını tek bazılarını 2 köşeden telle bağlayıp geçiyorlardı. Zumlayarak kısa video aldım. Sonra belediyeye gittim ve gösterdim. Savcılığa delil olarak kullanmayı düşünüyorum deyince apar topar birbirleriyle trafik başlatarak '' sen git şimdi birazdan olacakları seyret '' dediler. Merakla balkona oturdum, 2 saat sonra 3 zabıta ve 2 görevli inşaatı mühürledi. Bugün ortalıkta görünmeyen müteahhit inşaatın başında tüm gün bütün demirleri yeniden bağlattırdı.

Bana ne dememek lazım. Sonuçta deprem veya diğer felaketlerde bu adamların yüzünden oluşan zararlar ve acılar tüm topluma yansıyor. Ama kazançları sadece kendi ceplerine ... Bana geçen birisi fazla uğraşma yaşatmazlar benzeri yazmıştı. Zaten yaşıyormuyuz ? Deli deliyi görünce diye bir laf var. Korkma korktukça sıra .....
    Size tavsiyem bu tip işlere çok bulaşmayın. O müteahhit bir şekilde sizin isminizi bulur ve senin üzerine vazifemiydi de bunu yaptın diye sorar sende cevap veremezsin. Sonrasını düşünemiyorum bile. 35 yıldır sektördeyim en cahil kesim bu sektördedir konuşarak anlaşamazsın. Bu arada yaptığın kesinlikle doğru ama ülke yanlış maalesef..

2.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Size tavsiyem bu tip işlere çok bulaşmayın. O müteahhit bir şekilde sizin isminizi bulur ve senin üzerine vazifemiydi de bunu yaptın diye sorar sende cevap veremezsin. Sonrasını düşünemiyorum bile. 35 yıldır sektördeyim en cahil kesim bu sektördedir konuşarak anlaşamazsın. Bu arada yaptığın kesinlikle doğru ama ülke yanlış maalesef..
    Türkiye'de sözüm ona ''ŞANTİYE ŞEFLİĞİ'' müessesi var. Her inşaatta şantiye şefi bulundurmak zorunlu ama çoğu şantiyenin yolunu bilmez. Yıllarca bir sürü inşaatta bu görevi yerine getirdim. Öyle şantiyelere gittim ki öyle cahil çalışanlarla muhatap oldum ki anlatsam inanmazsınız. Bizim bile laf anlatmakta zorlandığımız yerler oldu. Ama o cahiller işini yapar gider sonrasında o binanın başına bir hal geldiğinde savcının-hakimin ilk çağıracağı kişiler müteahhit ve şantiye şefidir.

3. Tavsiyeniz için teşekkür edemeyeceğim. Hayatta neden korkarsınız gelir sizi bulur. Korkarak yaşanmaz. Doğru bildiğim ve haklı olduğum her konuda geri adım atmam. Sonucunu düşünmem. Zaten ismimi öğrenecek olan ********, araştırma yaparken duyacakları sayesinde pek mutlu olmaz. Atın ölümü arpadan....

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku

4. Başarılar diliyorum...

5.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Bilinçli ve '' girişimci '' vatandaş çok önemli. Ne kadar çok insan kendini geliştirir ve medeni cesaretini kullanırsa ortam daha düzgün olur. Geçen yazdığım gibi, cadde de 2 yeni temel inşaatı yapılıyordu. Balkonumdan seyrederken (muhtemelen yabancı işçiler ) demir bağlayanların resmen işi savsakladığını gördüm. Etreleri dört köşeden değil bazılarını tek bazılarını 2 köşeden telle bağlayıp geçiyorlardı. Zumlayarak kısa video aldım. Sonra belediyeye gittim ve gösterdim. Savcılığa delil olarak kullanmayı düşünüyorum deyince apar topar birbirleriyle trafik başlatarak '' sen git şimdi birazdan olacakları seyret '' dediler. Merakla balkona oturdum, 2 saat sonra 3 zabıta ve 2 görevli inşaatı mühürledi. Bugün ortalıkta görünmeyen müteahhit inşaatın başında tüm gün bütün demirleri yeniden bağlattırdı.

Bana ne dememek lazım. Sonuçta deprem veya diğer felaketlerde bu adamların yüzünden oluşan zararlar ve acılar tüm topluma yansıyor. Ama kazançları sadece kendi ceplerine ... Bana geçen birisi fazla uğraşma yaşatmazlar benzeri yazmıştı. Zaten yaşıyormuyuz ? Deli deliyi görünce diye bir laf var. Korkma korktukça sıra .....

Doğru yapmışsınız.

Cuma Hutbesi: "Zulme Rıza Göstermek Zulümdür".

https://www.diyanet.gov.tr/tr-TR/Kis...ermek-zulumdur

Hadis-i şerifte ise Sevgili Peygamberimiz (s.a.s) şöyle buyurmaktadır: "İnsanlar zalimin zulmünü görür de ona engel olmazsa, Allah'ın onları genel bir azaba uğratması kaçınılmazdır."

-Tirmizî, Tefsîru'l-Kur'ân, 5.

Zülum: Sözlükte 'bir şeyi ona ait olmayan yere koymak' anlamındaki zulüm (zulm) din, ahlâk, hukuk gibi alanlarda terim olarak "belirlenmiş sınırları çiğneme, haktan bâtıla sapma, kendi hak alanının dışına çıkıp başkasını zarara sokma, rızasını almadan birinin mülkü üzerinde tasarrufta bulunma, zorbalık", özellikle de "güç ve otorite sahiplerinin sergilediği haksız ve adaletsiz uygulama" gibi anlamlarda kullanılır.

https://islamansiklopedisi.org.tr/zulum

6. Bizzat Kulak misafiri oldum..

Eskiden Çin Halk Cumhuriyeti olan Uygur Türkü bir vatandaş Kapalıçarşıda ana caddede 4. mü 5. mi dükanının aldığı akşamı Hakkın Rahmetine kavuşmuş....

Bu vatandaş meğerse epeyice gayrımenkul ve altın stoğu varmış...

Yeşilköyde-Bakırköyde orada burada binaları...

İddalar göre 50 milyon dolar kadarmış...

Bu vatandaşın biri resimi olmak üzere,güya Çinden bu tarafa 3- 4 hatunu varmış her birinden 4-5 tane evladı varmış..

Resmi Türk hanımı vefat sonrası avukatı aracılığıyla veraset ilamı (mirasçılık belgesi) çıkarmış...

Bunu öğrenen diğer evlatları mahkemeye koşmuş adli tıp maarifetiyle DNA testi için adamı mezardan çıkarmışlar...

Çarşı bu davayı ve yasal olarak bu zenginliğe ortak olacak evlat sayısını merakla bekliyormuş...

7.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku

Vay be, resmen kimbilir belki kaç kişinin hayatını kurtarmışsınız. Böyle isimsiz gizli kahramanların artması dileğiyle. Sizi gönülden tebrik ediyorum. Allah razı olsun.

8.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku

Ornek vatandassiniz tebrik ediyorum

Keske sizlerden daha cok olsa ulkede

Sayfa 288/316 İlkİlk ... 188238278286287288289290298 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •