Sayfa 257/316 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307 ... SonSon
Arama sonucu : 2522 madde; 2,049 - 2,056 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku

gerçekleri kabul etmek gerekir !!!

kentsel dönüşüm için 1-2 hatta 3 kat artışa zemin durumu -depremsellik-inşaat teknolojisinin izin verdiği ölçüde izin verilmezse KENTSELDÖNÜŞÜMSİTTİNSENEDE BİTMEZ-BİTEMEZ...
    +1 kat imar ; müteahhidi yine kurtarmaz sanırım ,üzerine para verilir

2.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Benim takip ettiğim hiçbir konutta artış yok. `Lüx yaşam` alanı satanlara bakıyorsanız benim ilgi alanıma girmiyor

Sent from my SM-S908E using Tapatalk
     Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Konutla ilgili rakamlar verirken lütfen kaynak belirtelim, Sahibinden, Tüik, TCMB , bir araştırma, yerli veya yabancı veri, grafik vs. referans verelim, bir tarafımızdan rakam uydurmayalım. Bu başlığı takip eden bilinçli bir kitle var, kimse yemiyor bunları.

Mesela Dolar başlığında atış serbest, isteyen istediği rakamı sallayabiliyor

Kıymetli yazarlarımız, bu başlıkta gerçekten bilgi paylaşmak amaçlı yazan pek yok. Gerçi çoğu başlıkta durum aynı. İnsanın bencil yapısı gereği satacakları veya elindekiler değerli görmek, alacaklarını ise sürekli düşen pozisyonda görmek ister. Bu gayet normaldir.

Ben, bu piyasada hem alıcı hem satıcıyım. Hiç bir evi 4 yıldan fazla elimde tutmadım. Alırken kırk kez düşünürüm. Satışta bana avantaları ağır basacaksa alırım. Yoksa bina sıfırda olsa pozisyonu uymuyorsa almam.

Bazıları sürekli elindeki konutun değerini ölçümler. Etrafındakilerle karşılaştırır. Satmazlar bu tipler. Sadece fiyatların yükselmesini ister ve mutlu olurlar. '' benim daire şu kadar ediyor '' diye böbürlenir kendini zengin hissederler. Oysa rüzgara bağlıdır her şey. Aynı binada olan satılık daireler arasında bile uçurum fiyat farkı olabiliyor. İşte burada insanların niyeti ortaya çıkıyor.

Daha dün , müteahhitin 2.650 M . istediği 3. kat dairenin karşısındaki daireye ( aynı bina aynı kat ) emlakçı 3.450 M. diyor. Pazarlık en fazla 50 bin tl. diyor. Bu işlerde çok iyi incelemek ve acele etmemek gerek.

3. Bilmediğin ve anlamadığın konularda rakam sallıyorsun diye boşuna demiyorum. Tüik in yayınladığı bültende Ocak'24 teki %7.43 lük artış, Konut Fiyatlarındaki artış değil, hane halkının Konut konut harcamalarındaki artıştır, yoğunlukla kira harcamalarıdır. Tüik Konut Fiyat Endeksi yayınlamaz!!! İşe yaramaz rakamını al sen bi tarafına sok.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

4. İstanbul'un nüfusu cumhuriyet tarihinde 2. kez azaldı.

• 2022: 15.907.951
    • 2023: 15.655.924
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Kıymetli yazarlarımız, bu başlıkta gerçekten bilgi paylaşmak amaçlı yazan pek yok. Gerçi çoğu başlıkta durum aynı. İnsanın bencil yapısı gereği satacakları veya elindekiler değerli görmek, alacaklarını ise sürekli düşen pozisyonda görmek ister. Bu gayet normaldir.

Ben, bu piyasada hem alıcı hem satıcıyım. Hiç bir evi 4 yıldan fazla elimde tutmadım. Alırken kırk kez düşünürüm. Satışta bana avantaları ağır basacaksa alırım. Yoksa bina sıfırda olsa pozisyonu uymuyorsa almam.

Bazıları sürekli elindeki konutun değerini ölçümler. Etrafındakilerle karşılaştırır. Satmazlar bu tipler. Sadece fiyatların yükselmesini ister ve mutlu olurlar. '' benim daire şu kadar ediyor '' diye böbürlenir kendini zengin hissederler. Oysa rüzgara bağlıdır her şey. Aynı binada olan satılık daireler arasında bile uçurum fiyat farkı olabiliyor. İşte burada insanların niyeti ortaya çıkıyor.

Daha dün , müteahhitin 2.650 M . istediği 3. kat dairenin karşısındaki daireye ( aynı bina aynı kat ) emlakçı 3.450 M. diyor. Pazarlık en fazla 50 bin tl. diyor. Bu işlerde çok iyi incelemek ve acele etmemek gerek.
    hocam, sizin direkt konut piyasasının içinden aldığınız veriler ve paylaşımlar çok değerli. Verinin illa ki resmi rakam olması da gerekmiyor. Önemli olan rakamın yorumlanma biçimi. Mesela siz ayı eve geçenlerde 2.650 milyon istiyorlardı şimdi 3.450 milyon istiyorlar, Konut fiyatlarında %30 artış oldu deseniz çok saçma olurdu. Tabii siz böyle bir şey söylemiyorsunuz

6.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    İstanbul'un nüfusu cumhuriyet tarihinde 2. kez azaldı.

• 2022: 15.907.951
    • 2023: 15.655.924
    İnsanlar bu ücretle, bu kira ile İstanbul'da barınamıyor artık

Önümüzdeki yıllarda İstanbul'un nüfusunun daha da azalacağını düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    İnsanlar bu ücretle, bu kira ile İstanbul'da barınamıyor artık

Önümüzdeki yıllarda İstanbul'un nüfusunun daha da azalacağını düşünüyorum.
    tersine göç başladı gibi...

pahalılıktan kaçanda var fırsatı değerlendirende...

bir tane tweet görmüştüm...

tokatmı yozgatmı tam hatırlamıyorum...

3,5 milyon evimi sattım istanbulda...

1,2 milyona ordan ev aldım kalan parayıda bankaya koydum...

aylık 70,000 getiriyor bende girdim asgari ücret bir işe çalışıyorum yazmıştı...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    tersine göç başladı gibi...

pahalılıktan kaçanda var fırsatı değerlendirende...

bir tane tweet görmüştüm...

tokatmı yozgatmı tam hatırlamıyorum...

3,5 milyon evimi sattım istanbulda...

1,2 milyona ordan ev aldım kalan parayıda bankaya koydum...

aylık 70,000 getiriyor bende girdim asgari ücret bir işe çalışıyorum yazmıştı...

home office çalışan beyaz yakalıdan imkanı olan YILLARDIR istanbul'da değil zaten. giden nüfus olarak sayılar az bile.

örneğin ben ve çalıştığım kurumdaki 700+ beyaz yakalının çoğu nüfus olarak istanbul'da gözükür. Ama 2019 marttan beri coğrafi arbitrajjjjjjj şeysiyle...istanbul'da kazandığını güzel anadolumuzda yer.

istanbul için ok yaydan çoktan çıktı, bunu bilen biliyor. süreç aynı abd'deki gibi, önce avm'ler, sonra ofisler, en son da leştepe
    zorttepe olacak.

Sayfa 257/316 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •