Sayfa 269/316 İlkİlk ... 169219259267268269270271279 ... SonSon
Arama sonucu : 2522 madde; 2,145 - 2,152 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Ben sizi anlıyorum, liboş olmadığınızı da az çok tahmin edebiliyorum Yine de eleştiri önceliğimizin sosyal yardımlar olmaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü suiistimale çok açık konular. Mesela şimdi ben Kent Lokantasında yarım bırakılmış bir tabldotun resmini çekip sosyal medyada paylaşsam, vergimiz çöpe gidiyor desem 100 binlerce kişi beğenir, Kent Lokantaları kapansın derler.
    Başta özgür demirtaş ve kaz kafalı takipçileri

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Seçim öncesi kiralarda %25 sınırı kaldırılacak diye açıklama yapacak da..akta adam çıkmaz bu ülkede
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. Paranız olsa seçimden önemi daire alırdınız seçimden sonra mı genel soruyorum. Yatırım için değil ihtiyaca binaen alınacak. Haziran temmuza kadar da vakit var...

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Paranız olsa seçimden önemi daire alırdınız seçimden sonra mı genel soruyorum. Yatırım için değil ihtiyaca binaen alınacak. Haziran temmuza kadar da vakit var...
    Seçimden sonra
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Seçim öncesi kiralarda %25 sınırı kaldırılacak diye açıklama yapacak da..akta adam çıkmaz bu ülkede
    Konuya ilişkin ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden açıklama geldi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Kiralarda yüzde 25 zam sınırı uygulamasının uzatılmamasına karar verildi" şeklindeki iddiaları yalanladı:

"Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, ’kiralarda yüzde 25 zam sınırı uygulamasının uzatılmamasına karar verildi’ iddiası doğru değildir. Fahiş kiralarla ilgili vatandaşlarımızdan gelen şikâyetler üzerine, TBMM Genel Kurulu’nda konut kira artışlarının bir önceki kira yılına ait bedelin yüzde 25’ini geçmemesine ilişkin düzenleme 2022 Haziran ayında kabul edilmiştir. 2 Temmuz 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 6098 sayılı Borçlar Kanunu’na konut kira sözleşmelerinde kira artış oranının sınırlı olduğuna dair eklenen Geçici Madde 2 hükümleri doğrultusunda yüzde 25’lik kira artış oranı 1 Temmuz’a kadar uzatılmıştır. Herhangi bir resmi kurumdan, ’yüzde 25 zam sınırının kaldırıldığına’ yönelik bir açıklama yapılmadığı tespit edilmiştir. İddialara dayanak olarak gösterilen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un açıklamasında, ’Kiralarda yüzde 25 zam sınırı uygulamasının uzatılmamasına karar verildi’ şeklinde bir ifade kullanılmadığı belirlenmiştir."

https://www.patronlardunyasi.com/hab...ciklama/307415

6. Temmuz ayında kira artış oranının serbest kalacak olması konut fiyatlarını nasıl etkiler.

7.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Konuya ilişkin ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden açıklama geldi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Kiralarda yüzde 25 zam sınırı uygulamasının uzatılmamasına karar verildi" şeklindeki iddiaları yalanladı:

"Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, ’kiralarda yüzde 25 zam sınırı uygulamasının uzatılmamasına karar verildi’ iddiası doğru değildir. Fahiş kiralarla ilgili vatandaşlarımızdan gelen şikâyetler üzerine, TBMM Genel Kurulu’nda konut kira artışlarının bir önceki kira yılına ait bedelin yüzde 25’ini geçmemesine ilişkin düzenleme 2022 Haziran ayında kabul edilmiştir. 2 Temmuz 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 6098 sayılı Borçlar Kanunu’na konut kira sözleşmelerinde kira artış oranının sınırlı olduğuna dair eklenen Geçici Madde 2 hükümleri doğrultusunda yüzde 25’lik kira artış oranı 1 Temmuz’a kadar uzatılmıştır. Herhangi bir resmi kurumdan, ’yüzde 25 zam sınırının kaldırıldığına’ yönelik bir açıklama yapılmadığı tespit edilmiştir. İddialara dayanak olarak gösterilen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un açıklamasında, ’Kiralarda yüzde 25 zam sınırı uygulamasının uzatılmamasına karar verildi’ şeklinde bir ifade kullanılmadığı belirlenmiştir."

https://www.patronlardunyasi.com/hab...ciklama/307415
    Bizde kanun ne zaman yürürlüğe girdi, hangi tarihteki sözleşmeleri kapsıyor gibi detaylara kimse kafa yormadığı için basit olarak kanun kaldırıldı mı kaldırılmadı mı? evet mi hayır mı şeklinde düşünülüyor.

Görünen o ki 2 temmuzda meclis yeni bir kanun çıkarmayacak, uygulama da otomatik olarak son bulacak. Zaten mevcut kanun 2 temmuz 2023 ten sonra yapılan sözleşmeleri kapsamıyor.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Temmuz ayında kira artış oranının serbest kalacak olması konut fiyatlarını nasıl etkiler.
    Bu karar özelinde bir değişiklik beklemiyorum. Konut fiyatları için şu anda şartlar olumsuz. Zaten karar kalksa bile tüketici fiyat endeksi oranında zam yapılabiliyor. Bu nedenle giriş kirası önemli hale geliyor. Bu da kiraları yukarı çeken temel etmen.

Sayfa 269/316 İlkİlk ... 169219259267268269270271279 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •