Sayfa 112/317 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212 ... SonSon
Arama sonucu : 2536 madde; 889 - 896 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Enflasyona çözümü yurttaştan istedi! Erdoğan'dan 'satın almayın' çağrısı
    Reyis hızır gibi yetişip beni haklı çkardı.

2.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Alzheimer belirtileri var.

Aydın'da cezalara başlamışlar.
    Aydın'da jandarma ekipleri tarafından yapılan denetimler çerçevesinde gerekli izni almadan evini günübirlik kiraya veren bir şahsa 59.994 TL idari para cezası uygulandı.

Yazlık fiyatlarında DOLAR EURO bazında en az %50 düşüş bekliyorum yaza kadar. Bu benim beklentim. Şu anda zirveye göre -%10 lardayız. Gidecek -%40 daha yolumuz var yazlıklarda. Düşüş son sürat devam ediyor. İflas edenler her zaman ilk yazlıklarını satarlar. Yüksek faize hiçbir ekonomi dayanamaz.

3. Kuşadası'nda merkez mahallelerde satılık apartman dairesi adedi 533 ile en diplerde.

Arama filtresinde merkezde homojen olması için en ucuzundan en pahalısına 8 mahalledeki apartman dairesini baz alıyorum.
    Krediye uygun ve 0-10 yıllık bina yaşı da filtrelerin içinde. Bir de villa malikhane vb müstakil evleri değil sadece apartman dairesi fitrede.

https://www.sahibinden.com/satilik-d..._source=paylas

Bu rakam pandemide bile bu sayılara hiç düşmemişti. İlan adedi aynı filtre uygulamama rağmen genelde 650-750 adet civarında seyrediyordu.

SONUÇ: Arz yok.

----------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

4. Nuh'un gemisine döndü memleket..

https://twitter.com/haskologlu/statu...13534799118835

Ukrayna ve Ruslardan sonra İsrailli komşularımız da olacak...

https://twitter.com/Sprinter99800/st...w8a7skznw&s=08

-------
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

5.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Yazlık fiyatlarında DOLAR EURO bazında en az %50 düşüş bekliyorum yaza kadar. Bu benim beklentim. Şu anda zirveye göre -%10 lardayız. Gidecek -%40 daha yolumuz var yazlıklarda. Düşüş son sürat devam ediyor. İflas edenler her zaman ilk yazlıklarını satarlar. Yüksek faize hiçbir ekonomi dayanamaz.
    yazlık illet bişeydir...

istediğin zaman değerinde satamazsın...

anca parasal genişleme dönemlerinde ne alayım derdine düşüldüğünde akıllara gelir...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Ev fiyatları dolar cinsi düşmesi için doların artması lazım. Eğer hükümet kredi genişlemesi yapmazsa dövizde artış sınırlı olur. Hatta kredi konusunda bu duruşunu devam ettirsinler 2024 yılı için koydukları kur beklentilerinin bile altında olur.Belediye seçimi de sonrası hükümetin kimseye kıyak geçme ihtiyacı enaz 4 yıl daha olmayacak. Seçimler nedeniyle zayıflattığı ekonomiyi toparlamaya çalışacak. Ekonomi zayıf olunca normalde hiç muhatap almayacağı partilerle bile ittifak yapmak zorunda kaldı RTE. 2015 yılına kadar %45 in altında oy almazken %35 lere geri geldi. Bu durumdan da memnun olmadığını düşünüyorum. İlk hedefi ekonominin tekrar toparlanması ve tek başına ittifaksız iktidar.
    Ev fiyatlarının TL cinsi düşmesi veya artamamasına gelirsek, öncelikle arz çok sınırlı seviyelere geldi. Sıfır konutlarda kimse zararına ürün satmaz. Bu nedenle yeni inşaat ruhsatı sayısı günden güne düşüyor.
    Gidişatımız tam stagflasyon yönünde görünüyor. Elinde nakiti olup ev almak isteyenin bile ev bulamayacağı dönemler göreceğiz. Bu mesajımda buralarda dursun...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Ev fiyatları dolar cinsi düşmesi için doların artması lazım. Eğer hükümet kredi genişlemesi yapmazsa dövizde artış sınırlı olur. Hatta kredi konusunda bu duruşunu devam ettirsinler 2024 yılı için koydukları kur beklentilerinin bile altında olur.Belediye seçimi de sonrası hükümetin kimseye kıyak geçme ihtiyacı enaz 4 yıl daha olmayacak. Seçimler nedeniyle zayıflattığı ekonomiyi toparlamaya çalışacak. Ekonomi zayıf olunca normalde hiç muhatap almayacağı partilerle bile ittifak yapmak zorunda kaldı RTE. 2015 yılına kadar %45 in altında oy almazken %35 lere geri geldi. Bu durumdan da memnun olmadığını düşünüyorum. İlk hedefi ekonominin tekrar toparlanması ve tek başına ittifaksız iktidar.
    Ev fiyatlarının TL cinsi düşmesi veya artamamasına gelirsek, öncelikle arz çok sınırlı seviyelere geldi. Sıfır konutlarda kimse zararına ürün satmaz. Bu nedenle yeni inşaat ruhsatı sayısı günden güne düşüyor.
    Gidişatımız tam stagflasyon yönünde görünüyor. Elinde nakiti olup ev almak isteyenin bile ev bulamayacağı dönemler göreceğiz. Bu mesajımda buralarda dursun...
    Şehir merkezinde sıfır 3+1 bulmak çok zor. Yeni yapılan yerlerde 2+1 tercih ediliyor. Belki site formatlarından vardır. Ama sokak arasında zor

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Sn Pit konut arzı düşüyor fakat sadece sadece 57 iş günü sonra dolaşımda olan kağıt para arzı bir anda %50 den fazla artacak.

Bu yılbaşından itibaren Karı-Koca memur olan en düşük bordrolunun maaşı toplam 70 Bin TL civarında artacak. Ardından beyaz yakalılar...

Hal böyleyken malların fiyatının düşeceğini beklemek... Dediğiniz gibi kriz olacaksa bunun adı resesyon değil STAGFLASYON olur...

Son cümlenize katılıyorum Dövize bizim hükümet, altına da FED baskı uyguladığından dolayı enflasyonun altında kalan bir enstrüman artık bunlar.

Geçen yanımdaki ev sahibine biri euro teklif etti "napacam ben kağıt parayı? bana takas bir ev vereceksen öyle satarım" diyordu ev sahibi...

Merkez bankalarının hunharca para bastığı bir dönemde kimse kağıt para ve hatta altında durmak istemiyor.

Ben de satacak olsam bu saatten sonra sadece başka bir konutla takas yoluyla mal satarım.

Kağıt paralar ateş gibi kimin elinde kalırsa zarar ettiriyor.

------
    Son düzenleme : vivatrader; 12-10-2023 saat: 13:15.

Sayfa 112/317 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •