Sayfa 113/317 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon
Arama sonucu : 2536 madde; 897 - 904 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. Bu arada
    Yerinizde olsam şimdiden güzel bir turistik şehirden yazlık ev edinir, yazları orada tatil yapardım.

Çünkü artık Airbnb de ev kiralayıp tatil işini ucuza kapatma devri bitiyor.

Airbnb yasaklandıktan ve işlevsiz hale getirildikten sonra Otel fiyatları kara borsa olur. Bunu fırsat bilen otel sahipleri oda fiyatlarını bu yaz 3 kat fazla ister.
    "Yazın tatilsiz yapamam" diyorsanız şimdiden daha yasa çıkmadan, ucuzundan yazlık edinmelisiniz.

Uber yasaklandıktan sonra nasıl ki istanbul'da taksi bulmak imkansız hale geldiyse yazın da tatil yapmak için otel bulmak imkansız hale gelecek. Bakan acenta-otel sahibi olunca halkı kimse düşünmez tabii ki...

Öyle böyle insanlar yaz tatilini ailece yazlık kiralayıp ucuza getiriyordu şimdi olan yine halka olacak.

Sonuç olarak: Daha önce millet; "Yazlık alacağıma, yazın otelde geçiririm, ya da dönemsel ev kiralarım" diyordu artık bu imkansız hale gelecek

-------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

2. Antalya'nin en buyuk ilcelerinden birinde denize 2.5 km de bitmek üzere olan tek katlı ama geniş bahceli 3+1 müstakil ev için 12 13 mlyn isteyim diyordum Sayin vivatrader ve Sayın pit in öngörüleri sonrası fiyat yükselecek gibi görünüyor.

SM-N770F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Valla hanımın bir evi vardı.Esenyurt kiptaş yenikent konutlarında.Kiracısı 2000 den oturuyordu ,15 yıllık kiracı.Emsal evler 10 ila 15 bin arasında kiraya gidiyor.Hazır kiracı çıkmışken satayım dedim,sarı siteden benzer bir daireye 2.150 yazmışlar.Aradım emlakçıyı benimki kaça gider diye.Adam bu ilan 3 haftadır ilanda.Bir kişi aradı o da 1.600 verdi ,dedi.1.800 den bile ilana çıksak şu anda satılmaz.Sarı siteye baksan aynı sitede evler 2200 2500 arasında,acil satmaya kalksam 1.600 e anca gider gibi duruyor.E hani ev yoktu,asıl değerin yüzde 30 altında işlem görüyorsa bu sarı sitedeki fiyatlar sanal.Tabi tüm beklentiler de o rakamlara göre olunca olayı çözemedim.Ev esenyurtta elbet o semt pek sevilmiyor ama,kiptaş ın sitesinde fiyatlar öyle ya da böyle oturmuş olmalıydı.1800 acil fiyatı min olmalıydı.Ama sanırım bilmediğimiz anlıyamadığımız bir durgunluk var.Emlakçı satış falan yok dedi,krediler açılmazsa evler satılamaz dedi.

Kiracı ile de uğraşmak istemiyorum,boş dursun bakalım bir kaç ay.Piyasa ne olacak görelim.Ama sanırım araba fiyatlarındaki düşüş ve durgunluk şu enda emlakda da var.

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Kuşadası'nda merkez mahallelerde satılık apartman dairesi adedi 533 ile en diplerde.

Arama filtresinde merkezde homojen olması için en ucuzundan en pahalısına 8 mahalledeki apartman dairesini baz alıyorum.
    Krediye uygun ve 0-10 yıllık bina yaşı da filtrelerin içinde. Bir de villa malikhane vb müstakil evleri değil sadece apartman dairesi fitrede.

https://www.sahibinden.com/satilik-d..._source=paylas

Bu rakam pandemide bile bu sayılara hiç düşmemişti. İlan adedi aynı filtre uygulamama rağmen genelde 650-750 adet civarında seyrediyordu.

SONUÇ: Arz yok.

----------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    Arz yok ama ben bir suru insaat goruyorum Kusadasinda. Acaba hazir ev neden yok?

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Kiracı ile de uğraşmak istemiyorum,boş dursun bakalım bir kaç ay.Piyasa ne olacak görelim.Ama sanırım araba fiyatlarındaki düşüş ve durgunluk şu enda emlakda da var.
    sakın kiracı ile uğraşma...

koy ilana kafandaki rakama gelince sat...

kiracı koyarsan satamazsın satarsanda piyasanın çok altında gider...

boş ev satarken daha değerli oluyor...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla hanımın bir evi vardı.Esenyurt kiptaş yenikent konutlarında.Kiracısı 2000 den oturuyordu ,15 yıllık kiracı.Emsal evler 10 ila 15 bin arasında kiraya gidiyor.Hazır kiracı çıkmışken satayım dedim,sarı siteden benzer bir daireye 2.150 yazmışlar.Aradım emlakçıyı benimki kaça gider diye.Adam bu ilan 3 haftadır ilanda.Bir kişi aradı o da 1.600 verdi ,dedi.1.800 den bile ilana çıksak şu anda satılmaz.Sarı siteye baksan aynı sitede evler 2200 2500 arasında,acil satmaya kalksam 1.600 e anca gider gibi duruyor.E hani ev yoktu,asıl değerin yüzde 30 altında işlem görüyorsa bu sarı sitedeki fiyatlar sanal.Tabi tüm beklentiler de o rakamlara göre olunca olayı çözemedim.Ev esenyurtta elbet o semt pek sevilmiyor ama,kiptaş ın sitesinde fiyatlar öyle ya da böyle oturmuş olmalıydı.1800 acil fiyatı min olmalıydı.Ama sanırım bilmediğimiz anlıyamadığımız bir durgunluk var.Emlakçı satış falan yok dedi,krediler açılmazsa evler satılamaz dedi.
    esenyurt dahi olsa kiptaşta 2+1 daire 1600-1700e satılır mı hocam yazıktır. bugün kiptaş o daireyı sıfırdan yapmaya kalksa maliyeti daha fazla olur.

Sayfa 113/317 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •