Sayfa 185/316 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon
Arama sonucu : 2522 madde; 1,473 - 1,480 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Malum , kira kontratlarında depozito bedelinin USD cinsinden yazılması yasak. Şöyle bir çözüm üretmişler ; depozitonun iadesi sırasındaki güncel kira bedeli iade edilir denmiş.

Mülk sahipleri; yeni kontratlarda, %25 kira artış kuralını istismar eden kiracıları bertaraf etmek için 3 sene sonrasına noterden tahliye taahütü istiyorlarmış.

Soru; İyi niyetli kiracı (%25 kuralının arkasına saklanmayan)tahliye taahüdü verirse 3 sene sonra kapının önüne konulma riski ile karşı karşıya...

Kapının önüne koyulma (kötü ev sahibi) riski nasıl bertaraf edilebilir?
    Artık tahliye taahhütnamesine de güvenmiyorum. Onun dava süresi bile en az iki sene sürüyormuş.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bana ne ya ben bi adama herşey dahil vermişim. Tek tek fayansöısıyla nakliyecisiyle boyqcısıyla amelesiyle elektrikçisi ile dolapçısı ile mi uğraşacağım. Anahtar teslimi anlaşmışım. Verdiğim adam uğraşıyor. Adam bulana kadar göbeği çatlıyor. Ben sadece dışarıdan izliyorum adamın başına gelenle. Sen ileride yaparsan hamaliye işlerini yaparsın. Sende o potansiyel var gibi.
    Her iş önemlidir. İnsanlar o işle evlerine ekmek götürüyor. O çalışan insanların çocukları var.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Her iş önemlidir. İnsanlar o işle evlerine ekmek götürüyor. O çalışan insanların çocukları var.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk
    ben bir kişiye ekmek veriyorum. o ekmeği nasıl paylaştırır karışmam
    insanla helede usta kısmıyla uğraşmak için
    sağlam tansiyon kalp ister
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Artık tahliye taahhütnamesine de güvenmiyorum. Onun dava süresi bile en az iki sene sürüyormuş.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk
    hocam imkanın varsa evi boş tutacaksın, hükümet bu konuda ev sahibinin lehine bir şey yapmaz.

şahsen insanlar ve gündem oyalansın diye 25% konusu uzatıldı diye düşünüyorum.

enflasyon bile bu kadar konuşulmuyor.

halen boş evini kiraya veren çok sayıda beyinsiz olması da zaten halkımızın cahilliğinin onlarca yansımasından biri.

5. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. faiz %40 a yükseltildi...

mevduat yarın %50 yi geçer...

ne olacak şimdi emlak piyasası...

yorumları alalım...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7. Konut piyasası dolar cinsinden düşmeye devam eder. Ben %10-15 daha düşüş bekliyorum

8.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    faiz %40 a yükseltildi...

mevduat yarın %50 yi geçer...

ne olacak şimdi emlak piyasası...

yorumları alalım...
    sınırlı etkisi olur, aylık zaten fiilen 5% enflasyon var emlak eskiden 3% artıyorsa artık 1,5% artar.

emlağını ölü fiyata satabilip (alici yok), faiz almayı deneyecek adam sayısı sınırlı (finansal zeka).

fakat seçim sonrası da bu faiz politikası devam ederse o zaman işler değişir.

halkımızın algısı üç ay geriden gelir, o yüzden şu anki artışlar ancak seçim zamanı algılanacak.

Sayfa 185/316 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •