Sayfa 271/316 İlkİlk ... 171221261269270271272273281 ... SonSon
Arama sonucu : 2525 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Bir de forumda sürekli hikaye anlatanlar var.
    Şöyle yaptım, böyle ettim, müteahhite fırça attım, emlakçıya düstur verdim falan..
    Sosyal medya ne güzel şey, önüne klavyeyi alan istediğini yazıyor.
    aynen çok iyi tespit
    bir de ucuz fiyat beklediği gibi çıkmadığı için millete ruh hastası diyorlar
    halbuki dönüp bi aynaya bakması lazım insanın..

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Canı sıkılan götünden vergi haberi uyduruyor.

sosyal medyadaki tüm kullanıcılar.. sırayla.. dtüne girsin ehe

https://twitter.com/HSYNYILMAZ09/sta...63625389781223
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3. Vay arkadaş yahu.. Bir ara itleri zehirlemiştik. Ortalık bayağı rahattı. Emlak çetesi olmaya özenen bazı kabakları da kızartmak lazım. Hoşuna gitmeyen paylaşımlara adam gibi cevap vermek veya banlayıp geçmek varken havlamayı huy edinenleri seçimden sonra göreceğiz.

Bu ülkede dolar, altın, araba almak ne kadar normalse mesken - arsa almak ta o kadar normaldir. Anormal olan durum ; büyük paraların döndüğü bu sektörün düzenleyici tedbirlere acil ihtiyacı olmasıdır. Araba alırken galerici, döviz alırken bankalar karşıdakini üzmeyecek - piyasayı bozmayacak komisyon alır. Arsa ve konutta ise satacağı gayrimenkulün iskanı, tapu fotokopisi, vergi borcu yoktur yazısı, rayiç değer belgesi vb. evrak dosyasını bile hazırlamayan ama 10 dakikada %2 komisyonu mal sahibi daha parasını almadan aracı alıyor. Mafya düzeni oluşmuş.

İşinize gelmeyince düzen bozuk ama işinize gelen kısımları düzgün öyle mi ? Bugün mal satarsın yarın alıcı olursun . Adalet ve düzen herkese lazımdır. İşini düzgün yapana saygı duyarız, yapmayan itlere de eziyet ederiz.

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    sosyal medyadaki tüm kullanıcılar.. sırayla.. dtüne girsin ehe

İstanbula yolun düşerse söyle de senle bir görüşelim.
    Bakalım klavyede yazdığınla yüzyüzeyken kurduğun cümleler aynı mı olacak..
    İnternet kullanıcılarının davranışları hakkında bir sosyal deney yapalım..

5.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    zıctık..

Şeref Oğuz'un iddiası...

" KDV Ortalama %24 olacak
    * Ev Sahipleri Evinin değerinin % 1 ini
    Vergi olarak ödeyecek
    - Araç bandrolleri 3 ayda bir ödenecek
    Silindir Vergisi 1600 üstü İnanılmaz Vergiler Geliyor
    - Peşin Vergi
    Kazanmadığın paranın vergisini vereceksin"

Şerf Oğuz uzun süre iktidarın sözcüsü Sabah gazetesinin ekonomi müdürü idi.Duyumu doğru ise,piyasalarda fırtına eser.
    Değerli konut vergisi vardı bir ara ne oldu o işe ?

6. Emlak vergisi gibi bir şeyse kına yakmayın zira rayic bedelin 3te 1i falan gözükür millet gelir vergisini beyan etmiyor diye korkutuyorlar sizlik bir şey yok yarım ekmek arası çeyrek ekmeğe devam
    Son düzenleme : makulyatirimci; 29-02-2024 saat: 20:40. Sebep: dalgınlık
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Değerli konut vergisi vardı bir ara ne oldu o işe ?
    Devam ediyor 20 milyonluk evde 20.000 tl bakmak lazım bu ülkede emlak değeri 10 milyon üstü olan kaç ev var
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Paranız olsa seçimden önemi daire alırdınız seçimden sonra mı genel soruyorum. Yatırım için değil ihtiyaca binaen alınacak. Haziran temmuza kadar da vakit var...
    Kendi kendime sorunun cevabini vereyim. Ucuz bulursanız alacaksınız ve ben aldım Allah nasip etti. Aldığım sitede 2023 temmUZ DA EMSAL daire fiyatının %20 aşağısına buldum ve aldım. 30 yıllık bir inşaatçı ve inşaat mühendisi olarak da şöyle bir tespit yapayım. Üretim yok, yeni proje yok, dolar yükseliyor maliyet artıyor. Üretilmeyen ve satışı azalan bir malın fiyatı yükselir. Enflasyonla yükselir her türlü yükselir. Don lastiği yükseliyor konut mu yükselmeyecek. İhtiyacı olan alsın. Piyasada üretim ve satışın düşük olmasının sebebi başka şeyler. Onlara sonra gireriz....

Sayfa 271/316 İlkİlk ... 171221261269270271272273281 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •