Sayfa 253/317 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303 ... SonSon
Arama sonucu : 2532 madde; 2,017 - 2,024 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bir boyacıyı arayıp fiyat iste. Kazanın birinin cehennemliğinde çatlak oldu. Geçen yıl 2.000 tl ye yapan adam 6.000 tl istedi. Fayansöı günlük 2.500 istiyor. Alçı çeken günlük 2.500 istiyor. 3 aydır ustalarla uğraşıyorum ve fiyatlar 2 ye 3 e katlamış durumda. Ama sen ısrarla herdefasında aynı şeyde ısrar ediyorsun. Ben 2021 de ben tüm evimi söktürdüm yeniden yaptırdım. 140.000 tl ödedim. Bu yıl oğlanın sadece banyo tuvalet yer parkeleri ile mutfak dolaplarının sadece kapakları ve mermerini yeniledik 240.000 tl verdik evi yaptırmaya kalksak 600.000 tl ye mal olacak
    Bu yıl temmuz ayında 3+1 dairemi komple tadilat yaptırdım ödedigim meblağ yaklaşık 30000$. TL olarak 620000. Şuan TL olarak hesaplarsak yaklaşık 1000000 TL yapıyor

SM-A515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    İstanbulun belediye başkanı güya İmamoğlu, adamın kredi alma, kamulaştırma, ekmeğe, taşımaya bile tek başına zam yapma yetkisi yok. makamda oturma, maaş alma vb. işlerde başkan görünüyor. Merkezi hükümet elini kolunu bağlamış , paketlemiş bırakmış.

Bütün bu işlerin yapıldığında hükümette çevre ve şehircilik bakanı olan insan şimdi başkan adayı ve mevcut başkana yaptırmadıkları tüm işleri kendi seçim vaadi olarak sunuyor. Vatandaş ne diyecek çok merak ediyorum. daha toki mağdurları ortadayken çok komik.
    Son kale istanbul o da düşerse bakın daha neler görecek bu ülke bugüne kadar olanlar fragmandı. Yazık ettiler güzel ülkeme...Al tı aydır istanbulda yaşıyorum halk bezmiş kendi göbek bağlarını kendileri kesecekler..

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bir boyacıyı arayıp fiyat iste. Kazanın birinin cehennemliğinde çatlak oldu. Geçen yıl 2.000 tl ye yapan adam 6.000 tl istedi. Fayansöı günlük 2.500 istiyor. Alçı çeken günlük 2.500 istiyor. 3 aydır ustalarla uğraşıyorum ve fiyatlar 2 ye 3 e katlamış durumda. Ama sen ısrarla herdefasında aynı şeyde ısrar ediyorsun. Ben 2021 de ben tüm evimi söktürdüm yeniden yaptırdım. 140.000 tl ödedim. Bu yıl oğlanın sadece banyo tuvalet yer parkeleri ile mutfak dolaplarının sadece kapakları ve mermerini yeniledik 240.000 tl verdik evi yaptırmaya kalksak 600.000 tl ye mal olacak
    Çok doğal asgari ücret, emekli maaşı, memur maaşı %100 arttı

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

4. çindeki bu apartmanda dile kolay nufus 20.000

video: https://twitter.com/i/status/1753869192585953626

Alıntı Originally Posted by imencek Yazıyı Oku
    Bu yıl temmuz ayında 3+1 dairemi komple tadilat yaptırdım ödedigim meblağ yaklaşık 30000$. TL olarak 620000. Şuan TL olarak hesaplarsak yaklaşık 1000000 TL yapıyor

SM-A515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Malzemeleri kaliteli seçersen 1 milyonda tutabilir. Eca nın banyo duş setini 2021 de 1.400 tl ye almıştım. Geçennaymoğlanın eve takayım aynısından dedim 12.000 tl dedi
    Mkp mi ne bi marka almak zorunda kaldım 4.800 ömrü ne olur bilemedim. 600.000 insaflı yapmışım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Senin eve çağırdığın adamlar: Usta, esnaf, taşeron, firma sahibi, patron.... adını ne koyarsan. Sen bir de eve gelen, yanlarında çalıştırdıkları adamlara sor, kaç para alıyorlar?, aylıkları 1 yılda 3 kat mı artmış, 5 kat mı?

Müteahhit firmalar da 100 bine çalıştıracak adam bulamıyoruz derken sallıyorlar. Çünkü hiç bir müteahhit tek tek usta, amele vs aramaz. İşi toptan alt taşerona ihale ederler.

Zamanında Almanya'da inşaat ustası olarak çalışmış bir arkadaştan dinlemiştim. Diyor ki Almanya'da Ali diye bir adam vardı, bize gündelik iş verirdi, yapardık. Bir gün işini yaptığımız Alman geldi, şurada bahçe duvarında tamir edilecek bir yer var yapar mısın? Baktım 100 euro ya yapılır, 200 euro ya yaparım dedim. Alman ya iyiymiş, hemen yap, sizin patron Ali'ye söylesem benden en az 500 euro isterdi demiş.

Sözün özü: Patronla çalışanı karıştırma
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Senin eve çağırdığın adamlar: Usta, esnaf, taşeron, firma sahibi, patron.... adını ne koyarsan. Sen bir de eve gelen, yanlarında çalıştırdıkları adamlara sor, kaç para alıyorlar?, aylıkları 1 yılda 3 kat mı artmış, 5 kat mı?

Müteahhit firmalar da 100 bine çalıştıracak adam bulamıyoruz derken sallıyorlar. Çünkü hiç bir müteahhit tek tek usta, amele vs aramaz. İşi toptan alt taşerona ihale ederler.

Zamanında Almanya'da inşaat ustası olarak çalışmış bir arkadaştan dinlemiştim. Diyor ki Almanya'da Ali diye bir adam vardı, bize gündelik iş verirdi, yapardık. Bir gün işini yaptığımız Alman geldi, şurada bahçe duvarında tamir edilecek bir yer var yapar mısın? Baktım 100 euro ya yapılır, 200 euro ya yaparım dedim. Alman ya iyiymiş, hemen yap, sizin patron Ali'ye söylesem benden en az 500 euro isterdi demiş.

aynen doğru bir paylaşım.

mesela oturduğum sitede daire başı 10 bin tl toplayıp dış cephe çalışması yapıldı.
    benim dış cepheyi yaparklen muhabbetim oldu, hatta kendimde birkaç şey yaptırdım,abi biz 3. kişiyiz para alan dedi.sizin rakam ile bizim alacağımızı duysan kavga çıkar dedi.

evin dış cephe silikon çekimi için bir yeri aradım;hemde sözde tanıdık, adam 12 bin dedi.kendi bulduğum usta 1 günlük iş malzeme + 1500 dedi.toplam 3000 tl ye bitti.

tadilat vb işleri anahtar teslim ile kendi malzemeleriniz + işçilik yapmanız arasında uçurum var.

Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku

Zaten benim tuttuğum adamın çağırdıkları bunu istiyor. Ayrıca ben site yöneticisiyim hangi ustanın geçen sene ne istediğini bu sene ne istediğini gayet iyi biliyorum. Benden talep edilen rakamlar bunlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 253/317 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •