Sayfa 319/319 İlkİlk ... 219269309317318319
Arama sonucu : 2546 madde; 2,545 - 2,546 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. Bu yıl ilk defa istanbul'un nüfusu düştü bildiğim kadarıyla.

- Açıkcası evi bile olsa çalışamayacak durumdaki emeklinin istanbul'da durması mantıklı gelmiyor. Bir yakınım 12 bin TL maaş alıyor ve geçinemediğinden şikayet ediyor. Evini kiraya verip sakin güzel bir il/ilçeye taşınsa 2 katı rahat ve konforlu yaşayacak ama ezberini bozamıyor.

- İstanbul'da yaşayıp sosyal yardımla yaşamaya çalışanları hiç hiç anlamıyorum. 65'lik maaş, engelli maaşı, bakım maaşı gibi aylıkları alanların başka şehirlerde yaşamasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Hem oradaki il ilçere harici bir gelir girişi olur. Hemde daha ideal nüfus dağılımı olur.

- Bu kadar göçmeni istanbul vb. gibi şehirlere doldurmanın da mantığını anlamıyorum.

- Özellikle ağır sanayilerin istanbul'da olması da hiç mantıklı değil. Zaten genelde kiracı, işçi kesim buralarda çalışıyor. Kesinlikle taşınmalı.

- İstanbul ve bu tür illerimizi turizm, finans gibi sektörler ile sınırlı tutmalıyız diye düşünüyorum.

- Bugün bir iç anadolu şehrindeki toprak, işçilik ve diğer maliyetleri büyükşehirlerdeki ile aynı değil. Bu aslında bir fırsat olarak değerlendirilebilir.

2. 8 aylik kiracisi oldugum evi satiliga cikarmadan once bana teklif ettiler bugün. 6.5 milyon istediler , teklif iletebilirsiniz dediler...
    Kira 24bin... 13 yillik kapali otoparkli 3+1 daire 4 katta 3.kat..

Teklif icin önerisi olan !
    Ne yapacaksin alma,bu pigasada diyen!

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 319/319 İlkİlk ... 219269309317318319

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •