Sayfa 312/323 İlkİlk ... 212262302310311312313314322 ... SonSon
Arama sonucu : 2579 madde; 2,489 - 2,496 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. Gayri menkul fiyatları hakkında yorum yaparken ülke geneli için yorumda bulunmak yanıltır. Bölgesel olarak farklılıklar çok. Tek ortak nokta ise ''DURGUNLUK'' ...

Ucuza kiralık arayanlar 25.000 e deniz mamzqralı ev buldum

https://emlakkulisi.com.tr/kocaeli-k...-bir-ev/800182
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. bu sayfada geçmiş 10 sayfaya göz attım bilgi sahibi olmadığımm çok detay olabilir .

bir kaç gün önce ISPARTA da 3+1 dairem vardı 2 milyon 950 bin'e sattım yeniden topraktan yapılacak daireye girebilirim
    ben bu daire parasını 4-5 sene içerisinde teslim edilecek birincisi 2+1 diğerini 3+1 olarak iki taneolarak alırım diyorum bakalım ilerleyen günlerde belli olur
    saygılar..

4. Son 10 senede konut sahipliği oranı %60 lardan %50 lere düşmüş. OECD ülkelerinde bu oran 62-63 lerde imiş. Bunu etkileyen çok sebep var. Öncelikle nüfus artışı. Reis zamanında 3 çocuk yapın demişti. Şimdi onlar ev alamıyorlar ya da alamayacaklar çoğu. Enflasyon da başka etken. Ama bu demek değil ki fiyatlar da gerçekçi.
    Daha önce de yazdım 2026 ya kadar fiyatlarda reel olarak artış beklemiyorum. Alım gücünün iyice düştüğünü bu veriler gösteriyor zaten.

5. https://m.bloomberght.com/konut-fiya...rdinda-2351502
    Reel artış sadece Ankara’da varmış.

6. sn djoz a ek yapayım
    arsa fiyatları ve işçilik te doların haricinde konut fiyatlarındaki belirleyici faktörler den, sn boymatlı konut eğer yatırım aracı olarak görülmezse barınma krizi demektir(herkes ev alamayacağına veya mevcut evleri paylaşamayacağına göre...Bu durumda konutta üretilmez)
    sn ayhanol da haklı, işte bodrum örneği, ne TL ne Usd dinliyor fakat her bölge öyle değil,büyüme inşaat ekomomisine dayalı
    malum ve bakalım 5 li, 10 lu 100 lü muteahhit ve avaneleri sn trustun yazdigi 2026 yılına kadar sabrederler mi?

7.  Alıntı Originally Posted by peyami Yazıyı Oku
    sn djoz a ek yapayım
    arsa fiyatları ve işçilik te doların haricinde konut fiyatlarındaki belirleyici faktörler den, sn boymatlı konut eğer yatırım aracı olarak görülmezse barınma krizi demektir(herkes ev alamayacağına veya mevcut evleri paylaşamayacağına göre...Bu durumda konutta üretilmez)
    sn ayhanol da haklı, işte bodrum örneği, ne TL ne Usd dinliyor fakat her bölge öyle değil,büyüme inşaat ekomomisine dayalı
    malum ve bakalım 5 li, 10 lu 100 lü muteahhit ve avaneleri sn trustun yazdigi 2026 yılına kadar sabrederler mi?
    Konutu ne bireyler ne de devlet yatırım aracı olarak görmemeli. Barınma bir haktır. Eğer insanları şehre, fabrikalarda çalışsın diye gönderiyorsanız barınma sorununa da bir çözüm bulmanız gerekiyor. Toki konut satmasın, yapıp ucuza kiralasın.
    Şimdi yok artık komünist mi olacağız diyenler olabilir ama kapitalizmin beşiği İngiltere'de bile belediyenin sosyal konutları(Counsil Houses) var ihtiyacı olanlar oturuyor.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Türkiyede yaşıyorum. 7 bin dolar olan evin 20 yıl sonra 70 bin dolar ettiği yer Türkiye.
    Dünyanın herhangi bir yeri de olabilirdi. Çünkü değerlenen şey ev değil, değer kaybeden şey dolar.

Binali Yıldırım mantığıyla düşünmek abes.
    Ha eğer dolar bizi ilgilendirmiyorsa o zaman da "TL bazında neyse de, ev fiyatları niye dolar bazında artıyor" diye şikayet etmek abes.

"İşime gelince dolarla hesaplayayım, işime gelmeyince dolar beni ilgilendirmez" demek, insanları açık açık aptal yerine koymaktır.
    Yazdığımdan bunu anladıysanız diyecek bir şey yok.

Sayfa 312/323 İlkİlk ... 212262302310311312313314322 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •