Sayfa 117/315 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon
Arama sonucu : 2519 madde; 929 - 936 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Demek ki forumdaşların geneli de aynı fikirde ve benzer deneyimlere sahipler.O halde ev boş durmaya devam edecek.Satamayacağız.Kira işi de bu ortamda sakıncalı.Kiraya verirsek asla satılmaz.Piyasa kilitli demektir.Reis bir kredi falan açıklamazsa barınma krizine bir ek de ben yapmış olacağım.Cidden yazık,o ev neden boş dursun,bu saçma sapan yüzde 25 işi olmasa verirdik kiraya kiralayanın da işine yarardı benim de.
    bu devirde ev mi satılır Allah aşkına... Ben borsadaki hisselerimin bir kısmını satıp ev alıyorum. Nakit paranız varsa bırakın satmayı, fırsat gördüğünüzü alın.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

2. 1994 sonu-2001 arasında kira sınırlamaları 7 yıl devam etti, 2001 yılındaki sınırlama, artış oranı ile TÜFE arasındaki fark çok olduğundan AYM tarafından iptal edildi.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Burada, İstanbul'da su sorunu geliyor diye zaman zaman paylaşılıyor.

Ama esas su sorunu Bodrum'da.
    Mumcular barajı, %8'in altına düştüğü için kapatılmıştı.
    Bugün de, %13'ün altına düşen Geyik barajı kapatılıyormuş.

Lüks villalarda oturuyorlar ama duş alacak suları yok.
    Bodrum, sondaj kuyularına kalmış

4.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    bu devirde ev mi satılır Allah aşkına... Ben borsadaki hisselerimin bir kısmını satıp ev alıyorum. Nakit paranız varsa bırakın satmayı, fırsat gördüğünüzü alın.
    Borsadaki hisselerinizin bir kısmını satıp ev alıyorsanız portföyünüze maşallah diyorum...
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

5. geçen 25 yıllık bir tekstilciyle konuşmuştum...

adam pandemide bile bu kadar kötü değil demişti...

bizim nişantaşında tekstilci çok yurt dışına satan...

bugün onu teyit eder bir haber okudum...

mesele Türkiyenin çok pahalı kalmasıymış...

@omerekinci

Türk tekstili bitiyor. Tekstil ülkesi Türkiye'de üreticiler birer birer yurtdışına gidiyor. Büyük bir tekstil şirketinin patronuyla konuştuk, hesaplaması şöyle: Türkiye'de üretimde bir personelin maliyeti 800-900 $. Mısır'da aynı personel 150$. Arada uçurum var, şimdi bir de yerel seçim öncesi yine asgari ücret artışı olacak. Makas daha da açılacak. Giden üretim tezgahı kolay kolay geri gelmez.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. sayın vivatraderda elinizdeki tüm işi gücü bırakın koştur koştur yazlık almaya gidin diyor...

sebep airbnb yasaklanmış oteller 3 katına çıkacakmış...

biraz sıkar onu yapmaları...

yukarıdaki haberde okudgunuz gibi adamlar pırr başka ülkeye uçuyor...

Türkiyede 1,000 dolar tatil masrafıysa 3,000 dolara çıkınca gelir mi?

Türkiye zaten pahalıydı airbnb yasaklandı diye fiyatlar çıkarsa kimse gelmez...

Örnek yukarıdaki tekstil örneği...

7.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    geçen 25 yıllık bir tekstilciyle konuşmuştum...

adam pandemide bile bu kadar kötü değil demişti...

bizim nişantaşında tekstilci çok yurt dışına satan...

bugün onu teyit eder bir haber okudum...

mesele Türkiyenin çok pahalı kalmasıymış...

@omerekinci

Türk tekstili bitiyor. Tekstil ülkesi Türkiye'de üreticiler birer birer yurtdışına gidiyor. Büyük bir tekstil şirketinin patronuyla konuştuk, hesaplaması şöyle: Türkiye'de üretimde bir personelin maliyeti 800-900 $. Mısır'da aynı personel 150$. Arada uçurum var, şimdi bir de yerel seçim öncesi yine asgari ücret artışı olacak. Makas daha da açılacak. Giden üretim tezgahı kolay kolay geri gelmez.
    Çok yazık, yanlış politikalar bunlar...

Halbuki hayat pahalılığında ve en düşük asgari ücrette dünya şampiyonluğunu kimseye bırakmamamız lazım. Asgari ücrette Bangladeş ne veriyorsa üç aşağısını, Mısır ne veriyorsa beş eksiğini vermemiz lazım.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

8. takip ettiğim yazlıklarda patır patır fiyatlar aşağı geliyor...

sahibindende bildirimler geliyor...

Sayfa 117/315 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •