Sayfa 213/327 İlkİlk ... 113163203211212213214215223263313 ... SonSon
Arama sonucu : 2614 madde; 1,697 - 1,704 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Covid döneminde enflasyonla birlikte fiyatlar yükselince, burada ev sahiplerine "fırsatçı, aç gözlü, şerefsz" diyen kişiler türemişti.
    Efendim 700 bine 1 milyona kim ev alacakmış, zaten covidden dolayı insanların işi bozulmuş, fiyatlar düşmeliymiş. Düşürmeyen aç gözlüymüş, şerefszmiş.

Kısacası ben çirkefliği satıcı tarafında değil, hep alıcı tarafında gördüm.
    Biz de zamanında kelepir kovaladık ama hiç satıcılara karşı çirkefleşmedik.

Satıcı veya mal sahibi olup çirkefleşen varsa mesajını bir alıntı yapın.
    Kim olduğunu cidden merak ettim.
    kuşadası diyeyim sen anla...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    şöyle bir hikaye biliyorum...

emekli bir abimiz ataköyde oturuyor...

oturdugu ev artı bir tane kirada evi var ve emekli maaşı var...

evden 10,000 kira alıyor... 7,500 emekli maaşı...

oturdugum ev ve kiradaki evim toplam 10 milyon ediyor ama ben geçim sıkıntısı çekiyorum dedi...

bu nasıl iş diyor sizce haklı mı?

Hükümetin kira artışını %25 ile sınırlamasından en olumsuz etkilenen kesim sizin örneğinizdeki kesimdir. benim de bu şekilde akrabalarım ve arkadaşlarım var. İkiz oğullarını İstanbulda ünv. okutan bir yakınım tek emekli maaşlı. Ankara da emsal kirası 12 bin olan dairesinde 2400 tl. ye oturan kiracısı var. Hiç değilse TUİK enflasyonu kadar artış yapmasını istediğinde kiracı kabul etmemiş.3
    yıllık kiracıymış. daha 2 yılı var kira tespit davası için. Sıkıntıyı çeken bilir.

3.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Yunanistan, Türk vatandaşları için Yunan adalarında 7 günlük vize muafiyeti sağlayacak.

datça alaçatı bodrumda bayraklar yarıya indirildi...
    gidilebilecek 10 ada şunlardır...

1- Sakız Adası
    2- Midilli Adası
    3- Rodos Adası
    4- Samos Adası
    5- Kos Adası
    6- Meis Adası
    7- Patmos Adası
    8- Leros Adası
    9- Kalimnos Adası
    10- Simi Adası
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Benim çözemediğim konu şu,faizi artırdın millet eve arabaya gitmedi alım gücü düştü fiyatlar düştü.Tamam da bu faizin bir vadesi var bir yıl sonra o para yüzde 50 artmış olarak geri dönecek.Bu yüzde 50 artmış nakit bir yere gitmek isteyecek.Gene eve arbaya dönerse fiyatlar uçar,dövize gitse döviz patlar,mecbursun yüksek faizle devama .Yanıldığım bir nokta varmı.Yüksek faiz geçici bir çözüm gibime geliyor.Neticede bu yüksek faizi banka nasıl ödeyecek ki,o da merkez bankasından alacak,o da neticede para basma değil mi.
    Şöyle düşünün paranın maliyeti artıkça, borçlar ödenmeye başlayacak. Kredi kaldıraçı azalacak. Bende geçtiğimiz dönemde çektiğim kredileri ödeyerek net borç ödeyicisi oldum. Dolayısıyla varlık fiyatları dengeye oturacak devamında kontrollü şekilde kredi kanalı açılarak işler normale dönecek. Yani arz fazlası olmadan kredi kampanyası olmayacak. Tabi ki bunlar sadece teori, pratiği siyasi tercihler belirleyecek.

5.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    şöyle bir hikaye biliyorum...

emekli bir abimiz ataköyde oturuyor...

oturdugu ev artı bir tane kirada evi var ve emekli maaşı var...

evden 10,000 kira alıyor... 7,500 emekli maaşı...

oturdugum ev ve kiradaki evim toplam 10 milyon ediyor ama ben geçim sıkıntısı çekiyorum dedi...

bu nasıl iş diyor sizce haklı mı?
    Varlık geçmiştir. Nakit akışı gelecek. Midas dokunduğu şeyi altına çeviriyordu. ama karnını doyuramıyordu.

6.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    gidilebilecek 10 ada şunlardır...

1- Sakız Adası
    2- Midilli Adası
    3- Rodos Adası
    4- Samos Adası
    5- Kos Adası
    6- Meis Adası
    7- Patmos Adası
    8- Leros Adası
    9- Kalimnos Adası
    10- Simi Adası
    Televizyonlarda gururla anlatılıyor ama. Bunun Türkiye ye ve Türk ekonomisine ne faydası var.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

7.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Normal şartlar altında ( NŞA ) böyle oluyor. Ancak son 3 yılda fiyat algısı ve iş ahlakı çok bozulduğundan maalesef insanların ihtiyaç durumu öne çıkıyor. Şu anda link koyamıyorum ama tam da bu duruma uyan bir bina var. Edremit hamidiye mahallesinde Şelale sitesi. Otogarın karşı sokağında . Bina 16 yıllık ama çok kaliteli ve zamanının en lüks yapısı. Bir arkadaşımız oturuyor, gidip geldiğimiz bir site olduğundan satılık 4 adet afiş dikkatimi çekti. 2. katta olan 3 milyon 2 yüz bin dedi. yan bloktaki düz giriş kattaki 4 milyon dedi. Arkadaşımız ve eşimle ben ikisini de girip gezdik. İlk aldıkları haliyle tertemiz muhafaza etmişler. Ek bir şey yok. Giriştekine diğer daireden çok fazla istediğini , bunun nedenini sorduğumda ; '' O adam galerici ben emekli polisim, bütün birikimim bu daire. Aşağısı benim beklentilerimi karşılamıyor '' dedi. Anladım ki mesele başka....
    Memleketimin insanının ne güzel fiyat tespit kriterleri var. Maşallah Allah nazardan saklasın.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

8. [https://sozcu01]

Kadıköy Geçinemiyoruz Platformu, 30 Kasım 2023 tarihinde internet sitelerinde yer alan kiralık ilanları temel alarak Kadıköy 2023 Kasım ayı Kiralık Konut Raporu yayınladı. Platformun hazırladığı raporda şu saptamalara yer verildi:

*2022 yılının Kasım ayı ile kıyaslandığında kiralık konut sayısı yüzde 83 artış oranıyla 982’den bin 803’e yükselmiştir. Toplam kiralık konut sayısı yükselirken fiyat artışlarından kaynaklı 20 bin TL ve altı ilan sayısında ise yüzde 46 azalış gerçekleşti.

Asgari ücretin altında fiyatları 8 bin 500 TL ile 10 bin TL arasında toplam 6 adet kiralık daire ilanı bulunmakta. Bu 6 kiralık daire ilanından 3’ü niteliksiz 1 artı 0 (Stüdyo) dairelerden oluşurken, 2 tanesi ise kentsel dönüşüm sorunları ile boğuşan Fikirtepe’de bulunuyor.

Mevcut bu 6 ilanın hiçbiri insanlık onuruna yaraşır, sağlıklı, güvenli konuttan oluşmuyor. İlanlardan bir tanesi ise yaşamaya elverişsizlik konusunda diğerlerinden oldukça fazla ayrılıyor. Bodrum katta, penceresiz olan ilan 'havalandırmalı' 'Göz kamaştırıcı 35 m2 genişliğinde' ifadeleriyle 9 bin TL bedelle kiralanmak isteniyor.

Geçtiğimiz yılın aynı ayı ile kıyasladığımızda ilan sayısı geçtiğimiz bir yıl içerisinde artarken 12-15 bin TL arasındaki ilan sayısı 151’den 22’ye dramatik bir düşüş yaşarken, 20-30 bin TL arasındaki ilan sayısı ise 221’den 628’e yükselmiştir. Bu fiyat aralığında büyük bir yığılma gözlemlenmektedir.

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 213/327 İlkİlk ... 113163203211212213214215223263313 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •