Sayfa 268/325 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318 ... SonSon
Arama sonucu : 2594 madde; 2,137 - 2,144 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. Cinliler 10 katli apartmani 28 saatte insa etti

https://www.youtube.com/watch?v=ybJDb1s2rVE

Turkiyede kac sene surerdi acaba?

2. Alt ve üst yapıya harcanması gereken paralar..........
    Kirayı bile karşılamaz ha belediye kendi mülküdür belki ama o civarda kesin belediye kira ödediği birimi vardır...
    Boş hizmet....
    Fakir fukara ya eve yemek gönderme hizmeti olsaydı bravo derdim....
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Onemli olan bu lokanta zarardami degilmi?
    2209116AG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku

DarkWeb Haber
    @Darkwebhaber
    ·
    1h
    İBB Kent Lokantalarında 40 TL'ye satılan günün menüsü:

Teşekkürler Başkan İmamoğlu...

(süpermiş !!!)
    Belediye ihtiyaç sahibine destek vermeli, yoksa tüm topluma maliyet olarak geri dönüyor. Şimdi bu lokantaların bir çok ilde açıldığını göreceksiniz. İhtiyacı olan olmayan herkes kullanmaya başlayacak. Bir süre sonra tabuya dönüşüp artan maliyete rağmen devam edecek. Bunların finansmanı için belediyeler daha çok kaynak ayıracak. Kaynağı finanse etmek için belediyenin gelirlerini artırma yoluna gidecek. Ve para yine sizin bizim cebimizden çıkacak.

Sonuçta belediyenin aş evi olması, afet vs durumlar için ekmek üretim tesisleri olması güzel bir şey. Ama fazlasının desteklemiyorum.

4. Bu nasıl bir kapitalizm körelmesidir. Gözünüz kârdan başka bir şey görmüyor. Patronlara verilen milyarlarca desteğin hiçbirini görmüyorsunuz, fakir fukaranın yediği bir tabak sıcak yemek gözünüze batıyor. O da bedava da değil, piyasanın altında, maliyetine ya da maliyetinin biraz altında fiyata. Diyelim ki belediye o yemeği 50 liraya mal ediyor 40 liraya satıyor. 1 öğünde zarar 10 TL olsun.

Şimdi sıkı durun, geçen yıl işsize verilmesi gereken işsizlik fonundan 78,5 milyar TL işverene aktarıldı. Bu 7,85 milyar öğün yemek desteği demek, böl 365 e, 21,5 milyon kişinin, yılın her günü 40 TL den karnını doyurabilecek kadar para.

https://twitter.com/EmeginHalleri/st...25548295925924
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Sen ne anladın üstteki yazılardan merak etmiyorum.....
     Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Bu nasıl bir kapitalizm körelmesidir. Gözünüz kârdan başka bir şey görmüyor. Patronlara verilen milyarlarca desteğin hiçbirini görmüyorsunuz, fakir fukaranın yediği bir tabak sıcak yemek gözünüze batıyor. O da bedava da değil, piyasanın altında, maliyetine ya da maliyetinin biraz altında fiyata. Diyelim ki belediye o yemeği 50 liraya mal ediyor 40 liraya satıyor. 1 öğünde zarar 10 TL olsun.

Şimdi sıkı durun, geçen yıl işsize verilmesi gereken işsizlik fonundan 78,5 milyar TL işverene aktarıldı. Bu 7,85 milyar öğün yemek desteği demek, böl 365 e, 21,5 milyon kişinin, yılın her günü 40 TL den karnını doyurabilecek kadar para.

Ama mantıklı tek cümlen yok...
    Selametle.....

2209116AG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Bu nasıl bir kapitalizm körelmesidir. Gözünüz kârdan başka bir şey görmüyor. Patronlara verilen milyarlarca desteğin hiçbirini görmüyorsunuz, fakir fukaranın yediği bir tabak sıcak yemek gözünüze batıyor. O da bedava da değil, piyasanın altında, maliyetine ya da maliyetinin biraz altında fiyata. Diyelim ki belediye o yemeği 50 liraya mal ediyor 40 liraya satıyor. 1 öğünde zarar 10 TL olsun.

Ben Devletten temel sağlık, eğitim, güvenlik, altyapı hizmetlerini bekliyorum. İlave olarak çalışamayacak durumda olanlara sosyal destek verilmesini istiyorum. Bunun ötesi için doğrudan veya dolaylı vergi kesilmesini istemiyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Belediye ihtiyaç sahibine destek vermeli, yoksa tüm topluma maliyet olarak geri dönüyor. Şimdi bu lokantaların bir çok ilde açıldığını göreceksiniz. İhtiyacı olan olmayan herkes kullanmaya başlayacak. Bir süre sonra tabuya dönüşüp artan maliyete rağmen devam edecek. Bunların finansmanı için belediyeler daha çok kaynak ayıracak. Kaynağı finanse etmek için belediyenin gelirlerini artırma yoluna gidecek. Ve para yine sizin bizim cebimizden çıkacak.

Sonuçta belediyenin aş evi olması, afet vs durumlar için ekmek üretim tesisleri olması güzel bir şey. Ama fazlasının desteklemiyorum.
    bu lokantalar doner sermaye yani zarar etmeden calisiyorsa ne ala

Yok zarar ediyorsa yanlis

8.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Ben Devletten temel sağlık, eğitim, güvenlik, altyapı hizmetlerini bekliyorum. İlave olarak çalışamayacak durumda olanlara sosyal destek verilmesini istiyorum. Bunun ötesi için doğrudan veya dolaylı vergi kesilmesini istemiyorum.
    Ben sizi anlıyorum, liboş olmadığınızı da az çok tahmin edebiliyorum Yine de eleştiri önceliğimizin sosyal yardımlar olmaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü suiistimale çok açık konular. Mesela şimdi ben Kent Lokantasında yarım bırakılmış bir tabldotun resmini çekip sosyal medyada paylaşsam, vergimiz çöpe gidiyor desem 100 binlerce kişi beğenir, Kent Lokantaları kapansın derler.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 268/325 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •