Sayfa 204/317 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon
Arama sonucu : 2531 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. Enflasyon dalgasının sonuna geldik diyebilmek için maaş artışlarının sınırlanması lazım. Ocakta ücretlere gelecek yüzde 50 zam varken enflasyon durmaz. O artışı işçi ve memurların konforuna bırakmazlar. Tuik rakamlarında ayarlamalar olmazsa enflasyon artışı bence gelecek yıl daha da yükselerek devam edecektir.
     Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Bir akrabamin kiracisi cikmis, dedim gozun aydin.
    simdi soruyor bana satayim mi yoksa guncel rayicten kiraya mi verelim.(malum kiralar fena degil)

benim dusuncem; m.simsek ve hafize kovulmazsa enflasyon dalgasinin sonlarin geldik, faizler de uzun sure yuksek gidecek gibi.
    sat bi sure mevduatta kal derdim ama yine de net konusmak zor.
    Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Ben konut konusunda görüşlerimi sağlam argümanlarla, verilerle destekleyerek yazıyorum. Karşı argüman geliştiremeyen ezikler de olayı kişiselleştirip şahsıma hakaret etmeye başlıyor. Ee ben napiiim? senin seviyene inip karşı hakarete mi gireyim, küfür mü edeyim?. Daha önce de deneyenler oldu, o topa girmedim hiç. Eğer bir konuda fikrin yoksa fazla zorlama kendini.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,899
    Seçkin Kurt
    @hendrix7891
    ilan sahibi seçimden önce 10milyonTL istiyor hatta yüz yüze görüştüğümde 500bin$ istemiş bence hemen alın seneye iki katına çıkacak demisti

An itibariyle ilan satış fiyatı 232.750$
    Ederi 70bin$
    Ki yüksek faiz dönemi eder fiyatı o bile olmayabilir
    4 sene önce o fiyattan almışlar

https://twitter.com/hendrix7891/stat...D&refsrc=email
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. deprem yine kendini hatırlattı marmara bölgesinde...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Kağıthane de depremi hissedilmedi

6. Tekrar tekrar yazmışımdır "hep istanbul üzerinden algı operasyonu yapılıyor. aynı deprem riski ve aynı çürük binalar bursada da olduğu halde kimse bursadan bahsetmiyor" diye.
    Alın işte bakın bursada deprem oldu.
    Bir Allahın kulu (özellikle satılık prof müsvetteleri) bursadaki aşırı yoğunluktan ve çürük yapı stoğundan bahsetmiş miydi?
    Hani çok biliyorlar ya.
    Hani insanların iyiliğini düşünüyorlar falan.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7. 1- Balon tanımı dot.com ve ipotek krizleri ile dilimize yerleşti. o krizlerin dinamiklerini uzun uzun anlatmaya gerek yok, o krizi yaratacak derin piyasalara da, kredi piyasalarına da sahip değiliz. o yüzden öyle geniş çaplı bir balon oluşması imkansız.
    2- asgari ücret ve maaş artışlarının bir maliyet kalemi olduğu kesin fakat enflasyon salt ücretlerin artışlarından mı ibaret? Bununla ilgili yurtdışı yayınlarda oldukça ilginç makaleler var. demirbaş'ın başını çektiği işveren yanlısı bir grubun her görüşme öncesinde sürekli işsizlik artacak , ekmek 80 lira olacak şeklinde feveranlarını ücretler arttığı halde işsizlik rakamlarının nispeten azalması karşılıyor. ayrıca ücret artışları geçmiş 12 ay ortalamasına göre yapılıyor. avrupa bölgesinin en düşük ücretini verip , buna rağmen bölgenin en yüksek enflasyonuna sahip olmanın ücretlerle çok bir ilgisi olmasa gerek.
    3- Emlak fiyatlarının artışının tek sebebi - bazı arkadaşlar kabul etse de etmese de - Cumhurbaşkanı'nın piyasa saldığı ucuz kredilerdir. Anadolu'nun herhangi bir yerinde çorak toprağı, arazisi olan emlak sahipleri şehirde karı-koca çalışan ailelere göre servet sahibi oldular. Bu servetin de karşılığını seçimlerde verdiler. Burada kira kısıtlaması için Başkan'a kızanlar acaba zararına verilen krediler olmasaydı emlak değerlerini gerçekten bugünkü değerlerine geleceklerini tahmin ediyorlar mıydı ?
    4- Faiz kolay ivmelenmeyen ama o noktaya geldi mi piyasayı bulandıran eden bir faktör. Bugün İstanbul için emlak amortisman oranı 19 yıl, mevduat faizleri ise sıradan bir vatandaş için 47%. Bu, halen reel olarak -15% civarlarında. 2019'un başlarında amortisman 17 yıl, mevduat faizleri ise 9-10 aralığındaydı.

8.  Alıntı Originally Posted by dividend Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ilk evini alacaklar için ve 1 milyona kadar değeri olanlarda kredi oranı %90 mı? Bu oranları güncel nereden bulabilirim? BDDK sitesi dahil nette taradım ama açıklamaların güncel olup olmadığını teyit edemiyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfa 204/317 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •