Sayfa 123/317 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223 ... SonSon
Arama sonucu : 2532 madde; 977 - 984 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

bende egedeyim iyide bilirim piyasasını.

yalnız ege eski ege degil..

aşırı kürt var.. ve artmayada devam ediyor. gurbetçileri anca sezonda görebilirsiniz 1 ay vs. ev paylaşımı akrabaya anahtar verme derken 3 ay sezonu vardır. işi bilen zaten ekim gibi gelir. kavurucu sıcağı çekmez.

kürt demişken tabi ayrım yapmak için söylemiyorum ama ne yazık ki. dolar ve euro getirecek asıl turisti çoktan kovaladılar kazıklaya kazıklaya..

kaldılar başbaşa.. çoğu emlakçı kafe bar restaurant inşaat boya sıvacı esnaf vs vs...

yani ege öyle artık ... aydın ve muğla antalya belli bölgeler.

son zamanlarda ise motorlu suriyeliler bastı. motor sesinden rahatsız olmuştum bi ara.

yazın sezonda ooo cennet buralar akıyor dersin ama birde kışın kal

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2. Sırayla mı gönderiyorlar bunları.. Ne ege sevdaları varmış....

Dezenformasyon gırla.. Yaşamasak bizi de kandıracaklar. Bunların birçoğu geçenlerde "Kruvaziyer gemileri artık sadece Yunanistan'a geliyor egeye gelmiyorlar" diyorlardı onu önce verilerle sonra da resimlerle çürüttüm.

Suriyeli yalanı da iyiymiş haa.... Arabayı sevmediğim için her yere yürüyerek giden ben niye görmüyorsam bunları...Yersen...

Kürt vatandaşlarının olmadığı şehir mi var? Irkçı da olduk hani. "Ayrım yapmak için söylemiyorum ama.." diye başlayan cümleleri kuranların çoğu ırkçıdır.

Ege'nin güzel tarafı da bu şehre kalas bile girse yontuluyor bir şekilde beyefendi, medeni oluyor. Milletin karısına kızına bakan barzolar, hanzolar barınamıyor egede.

Ege sahillerinde bir kadın tamamen çıplak geçse dönüp bakmaz kimse. Geçenlerde çarşıda esnafıın önünden üstünü tamamen soyunmuş bir turist geçti. Ki bu esnaflarımızın içinde zamanında doğudan göçmüş esnafımız da var.. Yahu bir tanesi bile dönüp kadına bakmadı. Bazı şeylere doyuyorsun... Ve bulunduğun şehir eğer kültür yoğunluğu yüksekse seni yontuyor. Entegre oluyorsun yoksa barınamazsın zaten

Oldu Afgan da var, Suriyeli de var.... Salla nasıl olsa meydan boş...

22 tane evim var diyordu salla nasıl olsa meydanı boş buldun...

Eskiden Sn djoza kızardım. Bunlarla niye muhatap oluyor? diye. Şimdi ona daha çok hak veriyorum. Bunlar melaike olan adamın bile tansiyonunu zıplatır. Yaptıkları dezenformasyonun haddi hesabı yok bunların.

Git sen vobda kumar oyna baba parasını batır.. Seviyem değilsin... Diğerlerini kale alıyordum ama sen seviyem bile değilsin. En son da sen geldin, diğerleri devrilince..

Size Ege'den iş çıkmaz hadi başka kapıya...

---------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    Son düzenleme : vivatrader; 15-10-2023 saat: 08:19.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

3.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Özellikle muhalif kesime çok fena batı hayranlığı pompalandı.
    "Norveçte bok olmaya razıyım" diyen gördü bu gözler.
    İşte böyle adamlara yurt dışından bok satsanız alırlar.

Hayır tamam biz de bir zamanlar batıyı bir şey sanıyorduk da,
    hiç gitmediğin ülkeden, hiç yaşamadığın semtteki hiç görmediğin evi almak nedir yahu?
    Sn djoz keşke ülkede muhalefet olsaydı maalesef yok.
    Ülkenin ekonomisinin kötü olmasının bir nedeni de bu zaten. Muhalefetin seviyesinin düşüklüğü.

Çoğu okumuş insanımız maalesef aşağılık kompleksiyle yetişiyor.
    Eşim gerçekten çok çalışkan ve mühendis kökenli olduğundan analitik birisidir. Zamanında şirketinde çok iyi bir yere gelecekken kendisinin yükseleceği pozisyona Amerika'da dandik bir yerde çalıştı diye Amerika'dan gelmiş birini onun üst pozisyonuna geçirmişlerdi. Hayır hiçbir tecrübesi yok ama Amerika'dan gelmiş ya o yeter... en üst pozisyonda olan CEO bile ezik maalesef. liyakate değil Amerika'dan mı gelmiş o zaman iyidir algısında... Neyse eşime "bas istifayı" dedim bir daha da kurumsalda çalışmadı kendisi... Eziklik her kuruma sirayet etmiş durumda..

Zamanında aile dostu bir general ile sohbet etmiştim. Kendisi bana "Ülkece batıya karşı özgüvenimiz çok zayıf. İnsanımız bir şekilde batıya karşı ezik yetiştiriliyor. Biz ordumuz olarak askere gelenlere tam tersi özgüven vermeye çalışsak da bir türlü başarılı olamıyoruz" demişti...

Yıllarca millet olarak batıya karşı ezikliğimiz var. Tamam batı rönesans ve reform yapmış olabilir ama Atatürk kadar reformist liderleri olmadı batının. Ayrıca dünyada kadına seçme seçilme hakkını tanıyan ilk lider Atatürk'tür.

------------
    Son düzenleme : vivatrader; 15-10-2023 saat: 08:32.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

4. Yurtdışında ev almaktan konu açılmışken, bütçesi nispeten dar olanlar için bilgi paylaşayım. Herhangi bir ticari ilişkim yoktur.

İngiltere'nin belli şehirlerinde (öyle ABD gibi uyuşturucu yatağı filan değil) 80bin pound ödeyerek içi sıfırlanmış bir ev sahibi olabilirsiniz. Bu evi 600 pounda kiraya verirsiniz. 100 poundu evinize göz kulak olacak emlakçı ve sigortaya gider, elinize 500 pound kalır.

80bin pound yatırıma ayda 500 pound net getiri Türkiye'ye kıyasla iyi midir kötü müdür Türkiye'de yaşamadığım için bilemiyorum.

Dediğim gibi sadece bilgi kabilinden paylaşmak istedim.

5. Dünkü "ABD'de ev satarak dolandırılma iddiaları" hakkındaki haberin

Twitter Kaynağı: https://twitter.com/Amerikaliturk/st...45077290938532

ABD ingilizce haber kaynağı: https://www.thebaltimorebanner.com/c...NANRU5KQ4MXCA/

2 gündür bu haberi yazan bir tane bile yerli basın yok. Ucu birilerine mi dokunuyor acaba?

----------
    Son düzenleme : vivatrader; 15-10-2023 saat: 10:54.

6.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku

Ege'nin güzel tarafı da bu şehre kalas bile girse yontuluyor bir şekilde beyefendi, medeni oluyor. Milletin karısına kızına bakan barzolar, hanzolar barınamıyor egede.

Ege sahillerinde bir kadın tamamen çıplak geçse dönüp bakmaz kimse. Geçenlerde çarşıda esnafıın önünden üstünü tamamen soyunmuş bir turist geçti. Ki bu esnaflarımızın içinde zamanında doğudan göçmüş esnafımız da var.. Yahu bir tanesi bile dönüp kadına bakmadı. Bazı şeylere doyuyorsun... Ve bulunduğun şehir eğer kültür yoğunluğu yüksekse seni yontuyor. Entegre oluyorsun yoksa barınamazsın zaten

Oldu Afgan da var, Suriyeli de var.... Salla nasıl olsa meydan boş...
    Merhaba. Kuşadası veya çevresinde yaşamıyorum. Dolayısıyla sizinle bilgi yarıştıracak durumda değilim.

2022 Temmuz ve Ağustos aylarında toplamda 4 hafta Kuşadası'nda tatil yapma şansım oldu. Her gün havuz kenarında yatılmıyor. Şehri bol bol gezdiğimi düşünüyorum.

Kuşadasını genel olarak oldukça beğendim.

Yine de yazınızın şu yukarıda alıntıladığım kısmını çok iyimser buldum. Yok kadına dönüp bakmamalar, otomatik olarak yontulma, bu tür davranışlarda bulunanın şehirde barınamaması vs. ben tersi çok davranış gördüm.

Umuyorum zamanla şehir sizin tarif ettiğiniz standartlara tam olarak ulaşır. Türkiye'nin yaşamak için gerçekten de müstesna bir yeri çünkü, güzel günlerde yaşayın.

7.  Alıntı Originally Posted by M3RT85 Yazıyı Oku
    Merhaba. Kuşadası veya çevresinde yaşamıyorum. Dolayısıyla sizinle bilgi yarıştıracak durumda değilim.

2022 Temmuz ve Ağustos aylarında toplamda 4 hafta Kuşadası'nda tatil yapma şansım oldu. Her gün havuz kenarında yatılmıyor. Şehri bol bol gezdiğimi düşünüyorum.

Kuşadasını genel olarak oldukça beğendim.

Yine de yazınızın şu yukarıda alıntıladığım kısmını çok iyimser buldum. Yok kadına dönüp bakmamalar, otomatik olarak yontulma, bu tür davranışlarda bulunanın şehirde barınamaması vs. ben tersi çok davranış gördüm.

Umuyorum zamanla şehir sizin tarif ettiğiniz standartlara tam olarak ulaşır. Türkiye'nin yaşamak için gerçekten de müstesna bir yeri çünkü, güzel günlerde yaşayın.
    Bahsettiğiniz insanlar Yaz-Kış Kuşadası'nda yaşayan insanlardan değildir.
    Yazın nüfus 2 milyona çıkıyor. Yazın Kuşadası'nda yaşıyor zannettiğiniz kişiler sadece yazın birkaç günlüğüne başka şehirlerden gelmiş yontulmamışları görebiliyorsunuz.

Kışın benim burada ilk şaşırdığım şey yaya geçidine adım attığım anda bütün arabaların otomatik olarak duruyor olmasıydı. Maalesef yazın 34. 06 vb şehirden gelen araçların hiçbiri yaya geçidinde durmuyorlar.

Demem o ki yazın yaşanan bazı olaylar hakkında garanti veremem...

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Özellikle muhalif kesime çok fena batı hayranlığı pompalandı.
    "Norveçte bok olmaya razıyım" diyen gördü bu gözler.
    İşte böyle adamlara yurt dışından bok satsanız alırlar.

Hayır tamam biz de bir zamanlar batıyı bir şey sanıyorduk da,
    hiç gitmediğin ülkeden, hiç yaşamadığın semtteki hiç görmediğin evi almak nedir yahu?
    airbnb nin türkiyede yasaklanmasıyla yazlık bölgedeki yatırımcılar sizce ispanya,yunanistan,karadağ gibi ülkelere kaçar mı ?

Sayfa 123/317 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •