Sayfa 175/315 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275 ... SonSon
Arama sonucu : 2519 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. Ben kendi bakış açımı yazıyım de ;

İstanbul için konuşursak ortalama 17.000 TL dopru olabilir ama normal yaşantısı olan esnaf memur işçi yeya yönetici hiç kimse 31.000 - 40.000 Tl kiraya oturmuyor. Bölgesel yapılan aramalar ve ortalamalar tamamen yanlış sonuçlar verir. Buralara bu parayı verenler ülkedeki %10 için çalışan %20 dilimine giren insanlardır. Yoksa kimsenin bu fiyatları verme durumu yok. Kimse kimseyi yemesin.

Bazı arkadaşlar olumsuz pompalasada aşırı şişmiş fiyatlar her zaman düşme eğilimi gösterecektir. Ekonomi sonuçta denge getirir. Belirli bir fiyatın altındaki evler çürüktür depreme dayanıksızdır demek tamamen safsata.
    Tokinin evleri nerde hangi fiyatla yapılıyor olsun sapasağlam duruyor.

Forumunda bazı arkadaşlar aşırı artmış fiyatları aklama peşinde...
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

2.  Alıntı Originally Posted by katre7878 Yazıyı Oku
    Gaziantepteyim, kiralık ev önceden bulunamıyordu, şimdi fiyatlarda hafifte olsa düşme var ve kiralık ev sayısı fazla.Bence emlak piyasası özellikle kiralık ev tutacaklar için rahatladı.Deprem bölgesi olmasına rağmen.Ben kiracıyım birkaç ay önce 4500 den 12.000 yaptık kirayı.Şimdi pişmanım,yeni kira tutanlar da 12 000 e tutabiliyor.Ben 6 yıllık kiracı olarak bu fiyatı verdim.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Gaziantepteki ilanlara kabaca bakıverdim. Depreme dayanıklı kiralık evlere istanbul fiyatı çekmişler.
    Bahsettikleriniz depreme dayanıksız olmalı.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Ben kendi bakış açımı yazıyım de ;

İstanbul için konuşursak ortalama 17.000 TL dopru olabilir ama normal yaşantısı olan esnaf memur işçi yeya yönetici hiç kimse 31.000 - 40.000 Tl kiraya oturmuyor. Bölgesel yapılan aramalar ve ortalamalar tamamen yanlış sonuçlar verir. Buralara bu parayı verenler ülkedeki %10 için çalışan %20 dilimine giren insanlardır. Yoksa kimsenin bu fiyatları verme durumu yok. Kimse kimseyi yemesin.

Bazı arkadaşlar olumsuz pompalasada aşırı şişmiş fiyatlar her zaman düşme eğilimi gösterecektir. Ekonomi sonuçta denge getirir. Belirli bir fiyatın altındaki evler çürüktür depreme dayanıksızdır demek tamamen safsata.
    Tokinin evleri nerde hangi fiyatla yapılıyor olsun sapasağlam duruyor.

Forumunda bazı arkadaşlar aşırı artmış fiyatları aklama peşinde...
    İstanbulda ugun rakama depreme dayanıklı ev görebildiniz mi?
    Varsa paylaşın, cidden merak ettim.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.

4. Amerikan sosyal güvenlik sistemi özeldir. Peki bu sistem ileride maaşları ödeyebilecek mi? HAYIR.

5. ilanlarda gördüğüm önemli husus

bu aralar mal sahiplerii ve adına iş gören emlakçılar ne olur ne olmaz sakata uğramamak adına yüksek kira taleperi yanısıra bir senelik peşin ödenmesini arzu ediyorlar...

talep edilen kiralar hem pazarlığa kapalı ....

senelik banka faizleri 40-45 ,kredi faizleri 60-70 arasında

iken abartlı talpler...

mi acaba ?

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    İstanbulda ugun rakama depreme dayanıklı ev görebildiniz mi?
    Varsa paylaşın, cidden merak ettim.
    Sn.djoz sizinle bakış açımız çok farklı. Bir binanın depreme dayanıklılığı ile fiyatı arasındaki artış oranı hadi %20 olsun. Depreme dayanıklı olması zemin+temel demiri+çimento nun beraber değerlendirilmesidir. Kaba inşaat önemlidir deprem için. Yoksa evin havuzlu olması , altın varraklı olması vs. diğer lüks şeyler evin depreme dayanıklılığı ile alakası yok.

Zemin dediğimiz ; kadıköy zemini ile Kurtköy zeminini karşılatırmayalım. Kurtköy daha sağlam bir zemin ve fiyatlar daha ucuz kadıköyden bostancıdan.

Depreme dayanıklı evler 8-10 M dan başlıyor diye bir şey yok.Daha ucuz fiyata da depreme dayanıklı ev bulunabilir.

Ayrıca depremin şiddetide önemli. 7 şiddetine dayanacak bina vardır 10 şiddetine dayabilecek bina vardır belki.
    Belkide 4,5 şiddetinde tamamen yıkılacak evde vardır.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

7.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Depreme dayanıklı evler 8-10 M dan başlıyor diye bir şey yok.Daha ucuz fiyata da depreme dayanıklı ev bulunabilir.

.
    Ben kira için demiştim ama satılık için bu kısıma ben de katılıyorum.
    Semtimde 3-3,5 milyona depreme dayanıklı yepyeni evler var. (Yükselip de satılmayınca sonradan düşmediler, zaten uygun rakamlardaydılar)
    Genelde fiyatları abartmak isteyenler gidip bağdat caddesindeki rakamları yazıp "vatandaş bu fiyatlarla nasıl ev alacak" sloganı atıyor.

Muhalif kanalların erik ilk çıktığı zamanda "eriğin kilosu 500 lira, vatandaş nasıl geçinecek" diye haber yaptığı gibi, belli bir kesim de hep bu tarzda konuşuyor, hep en pahalıyı örnek veriyor.
    "Bakın fahiş fiyatlar nasıl da düştü" dedikleri zaman da yine uç örnekler.
    Son düzenleme : djoz; 13-11-2023 saat: 17:34.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Uygun kiralı olsun.
    Depreme dayanıklı olsun.
    Yeni olsun.
    Konforlu olsun.
    Ulaşım noktalarına yakın olsun.
    Merkezi noktalara yakın olsun.

Yardımcı olabilir misiniz değerli forumdaşlar ???

Şeyyyyy
    Yanlış anlamayın ama yakındaki alışveriş noktaları da mümkün mertebe en uygun fiyatlarla mal sunsun.

0 532 xxx xx xx
    Mesajlarınızı bekliyorum.

Sayfa 175/315 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •