Sayfa 133/317 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon
Arama sonucu : 2532 madde; 1,057 - 1,064 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Çok güzel. Stagflasyonda işsiz kalan ciddi bir kesim oluşur. Bunlar neden ilk yazlıklarını satmasınlar? Oturduğu evi kuru ekmek yer geçinir yine satmaz. Yazlık öyle mi? İşsiz kalan iş adamı, beyaz yakalı? Herkes IT sektöründe uzaktan bodrumdan marmaristen çalışıyor demeyin bana.

Kale İplik, üretimin yüzde 70’ini Avrupa, ABD ve Orta Doğu’ya ihraç ediyor. Üretimin yüzde 30’u ise iç piyasada satılıyor. Grup şirketlerinde 500’ü aşkın kişi çalışıyor.

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonom...istedi-2127813
    hocam iş adamı dediğiniz azıcık kafası çalışıyorsa zaten kredinin dibini dibini iyice sıyırmıştır.

büyük bir ödemeler dengesi krizi olmadığı sürece büyük firmalara hiçbir şey olmaz.

esnaf deseniz zaten para içinde yüzüyor.

belki dediğiniz gibi birkaç beyaz yaka satacak olur onları da emlakcılar alıp stoklar.

2. 📌 İSKİ su tüketim verilerine göre İstanbul’da yaklaşık 2,5 milyon yabancı yaşıyor.

📌 İstanbul'daki yabancı sayısı tek başına bir şehir olsaydı Avrupa'nın en büyük 9'uncu şehri olacaktı. Paris şehir merkezinde 2,1 milyon insan yaşarken, Viyana nüfusu 1,9 milyon, Barcelona sadece 1,6 milyon.

📌 Yabancı uyruklu İSKİ abone sayısı 8 yılda yaklaşık 10 kat arttı.

📌 2019 yılında 145 bin yabancı uyruklu abone varken bu sayı bu yıl 255 bin 985’e çıktı.

📌 İstanbul'da ortalama hane büyüklüğü 3,3 düzeyindeyken, yabancı abonelerde bir çok hane birlikte yaşadığı için hanehalkı büyüklüğü 8-10 düzeyini dahi aşabiliyor.

📌 Geçici sığınmacı, konut satışı ile vatandaşlık almış şahıslar, geçici çalışma veya ikamet izni olanlar ile kaçak göçmenler dahil toplam yabancı nüfus vatandaş nüfusumuzun yüzde 16’sına ulaşmış durumda.

📌 350 ile 500 bin arasında konutta yaşayan yabancıların bulundukları binaların deprem ve afet riski de belirsiz. Özellikle kaçak göçmenler kayıtsız bir şekilde barındıkları için bulundukları yapıları tespit ve kontrol etmek, daha sonra da yenilemek olanak dahilinde değil.

📌 Dünyada herhangi bir şehrin 8 yıl gibi bir zaman zarfında 2,5 milyon nüfus artışının gerektirdiği sosyal donatı, eğitim kurumları, park, rekreasyon alanı üretmesi, toplu taşıma ağını bu büyük nüfus artışına uygun geliştirmesi mümkün değil. Artan yabancı nüfus, düzensiz ve kontrolsüz göç zaten ekolojik limitlere dayanmış İstanbul'un limitlerini daha da aşındırıyor.

📌 Hem yaşadığımız konut krizi nedeniyle hem de şehirlerimizin geleceği için yabancılara konut satışı uygulaması durdurulmalı, kaçak ve düzensiz göçle de etkin mücadele edilmesi gerekiyor.

https://twitter.com/gokcebugra/statu...21190913359981

Bu rakama kayıtdışı yabancılar dahil değil. Dolayısıyla İBB'nin "16 milyon için çalışıyoruz" logosunu "20 küsur milyon için çalışıyoruz" diye revize etmesi gerekebilir.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

4. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

5.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Arkadaşlar boş kısır döngüyle sayfalar geçiyor...

Sidik yarışına gerek yok...

her gün eriyen bir şeyle (tl) ile konusmayada gerek yok...

Gerçek paralar üzerinden konuşmazsanız gerçeği göremezsiniz?

dolar veya euro üzerinden düşecekmi çıkacakmı o soru olması lazım...

Ben takip ettiği ilanlara dolar bazlı bakıyorum...

Tl ile düşmesini beklenirse iş karışır...

Benim takip ettiğim yazlık ilanlarında dolar bazında düşüşler var...

Bunu net söyleyebilirim...

Fakat kendi satacağım evde dolar bazında düşüş az...

Benim şehir içinden satıp yazlık alacağım için işime geliyor...
    Akli basinda egitimli insan her zaman kendini belli ediyor

TL konusmak aptalligin daniskasi onemli olan dolar bazinda konusmaktir ki onada yillik %5 enflasyon ekleyip hesap etmek gerekir

Gayrimenkulde dolar bazinda dusus kesin ama ne zaman olacagini kestiremiyoruz. Dolarin gercek degeri 40 TL yi astigina gore elinizdeki gayrimenkulun gercek degerinide anlayabilirsiniz.

6.  Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    İşin bir başka yanı da g.menkul yatırımcılarının şu an tok satıcı olmaları. Henüz onları satışa yönlendirecek, baştan çıkartacak bir düzenleme veya yatırım fırsatı doğmuş değil. Bu durumda piyasanın düşmesini değil ama yükselmemesini beklemek daha mantıklı bana göre.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Elindeki gayrimenkulu satisa koyarsin 30 gun icinde en yuksek kim verdiyse gercek fiyat odur

Sahibinden deki ilanlara bakip fiyatlar yukselmis arsa cikmis muhabbeti bos muhabbet. Onlar satmak istemeyen saticilarin ilanlari

Satmak isteyen gercek fiyata dusurmek zorundadir

Tcmb ye göre konut fiyat endeksş gene %5.5 artmış ne zaman düşecek bu konut fiyatları
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Elindeki gayrimenkulu satisa koyarsin 30 gun icinde en yuksek kim verdiyse gercek fiyat odur

Sahibinden deki ilanlara bakip fiyatlar yukselmis arsa cikmis muhabbeti bos muhabbet. Onlar satmak istemeyen saticilarin ilanlari

Satmak isteyen gercek fiyata dusurmek zorundadir
    Bilgisayar ticareti yaptığım yıllardan biliyorum. Malların hiç satılmadığı dönemler olduğu gibi, kapış kapış gittiği dönemler de vardır.
    Satılmayan dönemde fiyat düşürmek, sizi batırmaktan ve beleşçileri zengin etmekten başka bir işe yaramaz.
    Beklemek gerek.
    ''Borsa sabırsız insanlardan, sabırlı olanlara para aktarma aracıdır'' sözü emlak piyasası için de geçerli.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 133/317 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •