Sayfa 233/316 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283 ... SonSon
Arama sonucu : 2525 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,654
    Son 2 yılda milletimizi o kadar iyi tanıma fırsatı buldum ki normalde kiracı olmayı tercih ederken parayı bastırıp oturdugum evi aldım. Bundan böyle de her hangi bir vatandaşla ticari, emlak vs hic bir şekilde muhatap olmak istemiyorum. Ne alırım ne de kiralarım. Bist, nasdaq, fiziki altın ve hisse senedi fonlarında paylaştırdım her şeyi.

Alıntı Originally Posted by Poizer Yazıyı Oku
    Bütün bu yaşananlar tecrübeler sonunda kendi evini al ev sahibi ile uğraşma, paran varsa kiracı vs. ile uğraşma başka yatırımlarda değerlendir kanaati mi oluştu toplumda?

Ev sahipleri ile konuşuyorum kira miktarından ve kiracısından şikayetçi. Kiracılarla konuşuyorum ev sahibinden şikayetçi.

Toplumun kafasında haklı olarak herşeyi asgari ücrete endeksleme psikolojisi var. Ancak uygulamada kesinlikle böyle olmuyor.

Bundan 15 sene önce göreve başlayan bir memur 3X asgari ücret alırken bugün 2X anca alıyor.

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. mantıklı, açgözlü olmayan insanlar en mantıksız koşullarda bile ara yolu bulabiliyor. halden anlamayıp leşçi fiyat teklif edip kabul etmezse %25 ihlalinden mahkmeye vereceğini söyleyen kiracılar, ve emsal kiralara bakıp %500 zam yapmaya çalışan ev sahipleri iki kesimi de karşı tarafa genelleme yapmaya itiyor.
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

3.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    sizce adil kira çarpanı kaç yıl olmalıdır?

bu faiz ortamında...

bir yer geldi 9,500,000 istiyormuş kaç paraya kiraya verilir dedim 40,000 dedi...

üst katı mayısta 11 milyona satmış bunada 9,5 milyon istiyormuş...

dedim mayıs dönemi geçti...

o zaman faiz %10 du şimdi %50...

15 yıllık kirasına teklif verdim 7 milyona...
    Ortalama ve altı şu dönemde 250 olsa sizin 180 ay teklifi oldukça makul ancak teklif verdiğiniz konutun fiyatı genel ortalamaya göre biraz yüksek olunca çarpan hesabı işlemeyebiliyor.

SM-G780G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Poizer Yazıyı Oku
    Bütün bu yaşananlar tecrübeler sonunda kendi evini al ev sahibi ile uğraşma, paran varsa kiracı vs. ile uğraşma başka yatırımlarda değerlendir kanaati mi oluştu toplumda?

Ev sahipleri ile konuşuyorum kira miktarından ve kiracısından şikayetçi. Kiracılarla konuşuyorum ev sahibinden şikayetçi.

Toplumun kafasında haklı olarak herşeyi asgari ücrete endeksleme psikolojisi var. Ancak uygulamada kesinlikle böyle olmuyor.

Bundan 15 sene önce göreve başlayan bir memur 3X asgari ücret alırken bugün 2X anca alıyor.
    Bu memurun sorunuyken, sistem bunu "ev sahibinin sorunu" yapmaya çalışıyor.
    Oysa ki 2017-2020 arasında emlak fazlası varken ve hem kiralar hem de fiyatlar yerlerde sürünürken, kimse ev sahibinin bu sorununu memura (daha doğrusu kiracıya) yıkmamıştı.

Bir forumdaş demişti "filmlerde bile hep kiracı mağdur, ev sahibi de zalim gösteriliyor, sırf bu yüzden emlak yatırımı yapmıyorum" diye..
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

5. Geçen gün bir konut kiralama işlemine şahit oldum ....

Mal sahibi kiracının '' kan grubunu '' istiyecekti neredeyse.
    Kefil mefil zaten olağan , kefilin şirketinin imza sirküleri, yetkili olduğuna dair Tic. Sic. Gazatesi fotokopisi vs vs ......

Ben de arkadaşa dedim ki ; sen de mal sahibinin TC kimlik fotokopisi , Tapu fotokopisini istesene .... Ne biliyorsun o evin o adama ait olduğunu????

Arkadaş avukatına sordu ; avukatın cevabı...

İsteme , usul böyle , mal sahibinden istenmez , iş bile bozulabilir!!!!!!
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. 1 ay geçtikten sonra , tahliye taahütnamesini söylemeye gerek yok...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

8.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    1 ay geçtikten sonra , tahliye taahütnamesini söylemeye gerek yok...
    Bir de ; neden mal sahibi emlakçı komisyonu ödemez ????

Sayfa 233/316 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •