Sayfa 199/315 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon
Arama sonucu : 2519 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. sadece konut satışlar durmadı, çoğu piyasa yavaşladı.
    faizler arttıkça ve krediler açılmadıkça reel ekonomi yavaşlayacak işsizlik, firma kapanmaları v.s artacaktır, tek derdiniz konut fiyatları olsun böyle bir ekonomide.

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    sadece konut satışlar durmadı, çoğu piyasa yavaşladı.
    faizler arttıkça ve krediler açılmadıkça reel ekonomi yavaşlayacak işsizlik, firma kapanmaları v.s artacaktır, tek derdiniz konut fiyatları olsun böyle bir ekonomide.
    Krediler uzunca bir süre açılmayacak gibi tüm dünya faiz indirimi konuşurken bizim ekonomistler tekrar tekrar faiz artışı istiyor.

3. Dünya biz tersine giderken o döngüyü tamamladılar... Biz onlar arttırırken düşürmeye başladık faizleri...

Ve ülke bu duruma geldi... Bir operasyon çekildi ülkeye... Servet transferi yapıldı...

Şimdi dünyanın tamamladığı o döngüyü biz yeni başladık...

Başka yapısal ve ahlaksal kafa yenileme (ya da iktidar değişikliği) yapılmadığı sürece faiz de indirsek faiz de arttırsak ülkenin durumu düzelmez..

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Aynı yerler.
    Bataklık ve deniz dolgusunda villa ve gökdelenler bölgesi
    Ben su fiyatları arasında bu kadar fark olduğunu bilmiyordum. Kademe metre küpleri farklıymış
    Ankara
    ABONE TİPİ SU ATIKSU TOPLAM
    0‑15 m³ 13,45 6,73 20,18
    16‑30 m³ 18,85 9,43 28,28
    30 m³ üzeri 24,37 12,19 36,56
    Diğer 18 satırı daha göster

https://www.aski.gov.tr/tr/ucretler.aspx

İzmir

KONUT 0~10 19,21 9,60 28,81
    1a KONUT 11~20 24,56 12,28 36,84
    1a KONUT 21~Üstü 45,99 22,99 68,98

https://www.izsu.gov.tr/tr/suveatiksutarifesi/41/103

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Uzun zamandır konutta çok büyük bir balon oluştuğunu, fiyatların sanal olduğunu, reel olarak fiyatların geri geleceğini söylüyorum. Şimdiye kadar bana kıskançsın dediler, konut düşmanısın dediler, hesap bilmiyorsun dediler, hayal görüyorsun bu fiyatlar düşmez, çok beklersin, fiyatlar daha da uçacak dediler, sonuç ortada

Şimdilerde artık 1-2 sabit fikirli hariç herkes piyasanın durduğunu, görünen fiyatların yalan olduğunu herkes görüyor artık.

Ne konut konusunda ne de diğer konularda hiç önyargılı olmadım, tam bir veri delisiyim, sağlam veriler üzerinden analiz yaparak yolumu çiziyorum.

Muz fiyatları, çikolata fiyatları, çamaşır deterjanı fiyatları, Burger king hamburger fiyatları da yalan mı ????????????

Bence sen tam bir konut yatırımcısı düşmanı TROLSÜN.
    O kadar net.

Ama inşallah umut ettiğin gibi, hem konut fiyatları, hem de kiraları düşer.

Kendini o kadar belli ediyorsun ki, beni bile rahatsız ediyorsun. (ben de konut yatırımcısı düşmanı ve 2. konuttan anormal vergi alınması taraftarıyım)

SON 3 YILDA
    Konuta yatırım yapanlar, BİST'e, YABANCI PARA BİRİMLERİNE ve FAİZ'e yatırım yapanlara göre, 7-0 önde. Hala önde.
    Temenniler ile gerçekler çok farklı yerlerde.

6. https://twitter.com/atavratzlatan/st...04817793511575

Caner Erkin, “Ben yatırımlarımı daha çok kira getirisi olan yerler seçiyorum. Sonuçta parayı kolay kazanmıyoruz. Riskli yatırımlardan uzak duruyorum.â€

Ülkede Şişecam, Koç holding gibi batamayacak kadar büyük şirketler olmasına rağmen garanti yatırım gayri menkul olarak görülüyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

7. Yatırım için konut derken Kira için alınmaz. Son 1 yılda taşındığım apartmanda birbirini tanıyanlar sadece kentsel dönüşümden daire alan gecekondu sahipleri. Gerisi hep yabancı. Selamsızlar apt. Sabah karşılaştığımız komşumuza Günaydın dediğimizde ya cevap vermezler ya da hayırlar olsun derler. Karşılaşmamaya özen gösterirler.

Geçen hafta binanın önünde itfaiye, ambulans ve polis görünce merak ettim, 83 yaşında kendisini emekli albay olarak tanıtan en üstte 1+1 de yalnız yaşayan beyden 3 gün haber alamayan eski eşi kapıya gelmiş açtıramamış. Çilingir de açmam demiş. Olay itfaiye balkon işine dönmüş. İtfaiye eri girdiğinde adamın bazaya sıkışmış halde baygın olduğunu görüyor. Daire kapısını içerden açarak sağlıkçıları çağırdığında tüm koridoru ağır tuvalet kokusu kapladı. Eski eş kaba temizliği yaparak , adamı ambülansla götürdüler. Bu sabah bir kamyonetle yeğeni olduğunu söyleyen genç daireyi boşalttı.

Adam işçi emeklisiymiş . Tüm akrabalarından uzakta kadınları dolandırarak geçiniyormuş. Ev sahibine 4 aylık kira, apartmana 3 aylık aidat takmış. Ev sahibi hollandadaymış, emlakçı kiraya vermiş. Yani KİRA İÇİN EV ALINMAZ. ALIYORSAN DA BİRAZ UCUZ FAKAT KALİTELİ KİRACIYA VERMEN LAZIM.

Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Yatırım için konut derken Kira için alınmaz. Son 1 yılda taşındığım apartmanda birbirini tanıyanlar sadece kentsel dönüşümden daire alan gecekondu sahipleri. Gerisi hep yabancı. Selamsızlar apt. Sabah karşılaştığımız komşumuza Günaydın dediğimizde ya cevap vermezler ya da hayırlar olsun derler. Karşılaşmamaya özen gösterirler.

Geçen hafta binanın önünde itfaiye, ambulans ve polis görünce merak ettim, 83 yaşında kendisini emekli albay olarak tanıtan en üstte 1+1 de yalnız yaşayan beyden 3 gün haber alamayan eski eşi kapıya gelmiş açtıramamış. Çilingir de açmam demiş. Olay itfaiye balkon işine dönmüş. İtfaiye eri girdiğinde adamın bazaya sıkışmış halde baygın olduğunu görüyor. Daire kapısını içerden açarak sağlıkçıları çağırdığında tüm koridoru ağır tuvalet kokusu kapladı. Eski eş kaba temizliği yaparak , adamı ambülansla götürdüler. Bu sabah bir kamyonetle yeğeni olduğunu söyleyen genç daireyi boşalttı.

Adam işçi emeklisiymiş . Tüm akrabalarından uzakta kadınları dolandırarak geçiniyormuş. Ev sahibine 4 aylık kira, apartmana 3 aylık aidat takmış. Ev sahibi hollandadaymış, emlakçı kiraya vermiş. Yani KİRA İÇİN EV ALINMAZ. ALIYORSAN DA BİRAZ UCUZ FAKAT KALİTELİ KİRACIYA VERMEN LAZIM.
    adam 83 yaşında hala kadınları dolandırabiliyorsa helal olsun :D zıpkın gibi gençlerin sevgilisi yok.

Sayfa 199/315 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •