Sayfa 298/318 İlkİlk ... 198248288296297298299300308 ... SonSon
Arama sonucu : 2538 madde; 2,377 - 2,384 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1. Dün gezerken yoruldum ve bir emlakçının konteynerde boş boş uyukladığını görerek yanına gittim. Sohbet ederken ; sokak sokak dolaştığımı konutlardaki son gelişmeleri incelediğimi söyleyince ; elinde 2 daire olduğunu, birinin arsa sahipliğinden düşen daireyi sattığını eline net 3 istediğini, diğerinin ise müteahhitten olduğunu 3,200 e satıldığını ancak kredinin bir haftadır çıkmadığını bankanın çarşamba günü faizi yükselttiği için alıcının caydığını söyledi. Bu daire Arife gününe kadar nakit 2700 dedi.

Piyasa çok karışık. Halen insanlarda fiyat algısı oturmamış. Aynı sitede aynı özellikte 2 daire fiyatı uçurum farklı. Biri 3,600 diğeri 4200 tl. Site 2 yaşında ve merkezi sistem ısıtma.

2.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Dün gezerken yoruldum ve bir emlakçının konteynerde boş boş uyukladığını görerek yanına gittim. Sohbet ederken ; sokak sokak dolaştığımı konutlardaki son gelişmeleri incelediğimi söyleyince ; elinde 2 daire olduğunu, birinin arsa sahipliğinden düşen daireyi sattığını eline net 3 istediğini, diğerinin ise müteahhitten olduğunu 3,200 e satıldığını ancak kredinin bir haftadır çıkmadığını bankanın çarşamba günü faizi yükselttiği için alıcının caydığını söyledi. Bu daire Arife gününe kadar nakit 2700 dedi.

Piyasa çok karışık. Halen insanlarda fiyat algısı oturmamış. Aynı sitede aynı özellikte 2 daire fiyatı uçurum farklı. Biri 3,600 diğeri 4200 tl. Site 2 yaşında ve merkezi sistem ısıtma.
    keske bankalar 3MM TL kredi verseler aninda alirim krediyle

ama benim duydugum max 1MM TL kredi veriyorlar, faiz dusuk ama limit dusuk

3.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Dün gezerken yoruldum ve bir emlakçının konteynerde boş boş uyukladığını görerek yanına gittim. Sohbet ederken ; sokak sokak dolaştığımı konutlardaki son gelişmeleri incelediğimi söyleyince ; elinde 2 daire olduğunu, birinin arsa sahipliğinden düşen daireyi sattığını eline net 3 istediğini, diğerinin ise müteahhitten olduğunu 3,200 e satıldığını ancak kredinin bir haftadır çıkmadığını bankanın çarşamba günü faizi yükselttiği için alıcının caydığını söyledi. Bu daire Arife gününe kadar nakit 2700 dedi.

Merdiven altı emlakçılarla çalışmamanızı tavsiye ederim. Cold well, remax gibi kurumsal firmalar var. Expertiz yaptırın evinizin gerçek değerini görün. Gerisi hikaye..

4.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku

umarım her isteyene taksicilik imkanı tanınır...

nedir bunlardan çektiğimiz...
    2010 yılında plaka 560 bin tl, 10 kilo altın, veya çeliktepede 4 sıfır daire ediyordu.
    2024 yılında plaka 5,8 milyon tl, 2,3 kilo altın, veya çeliktepede 1 büyükçe sıfır daire ediyor.
    Kirası da brüt 26.000 lira, şaka gibi.

Taksimetreye gelen zamlar enflasyonun yanında sıfır kalmış, taksiye binmek bedava olmuş, taksinin geliri çerez parasına düşmüş, plaka değersiz tenekeye dönmüş, daha ne olsun? Bir tek gökten taksicilerin üstüne meteor düşmediği kalmış.

İyi ki 2010 yılında satmışım. Şu anki taksi sahiplerine acıyorum valla.
    Hem malın çöpe dönsün, hem gelirin kuşa dönsün, hem de günah keçisi ol.. Vallahi yazık.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

5.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    2010 yılında plaka 560 bin tl, 10 kilo altın, veya çeliktepede 4 sıfır daire ediyordu.
    2024 yılında plaka 5,8 milyon tl, 2,3 kilo altın, veya çeliktepede 1 büyükçe sıfır daire ediyor.
    Kirası da brüt 26.000 lira, şaka gibi.

Taksimetreye gelen zamlar enflasyonun yanında sıfır kalmış, taksiye binmek bedava olmuş, taksinin geliri çerez parasına düşmüş, plaka değersiz tenekeye dönmüş, daha ne olsun? Bir tek gökten taksicilerin üstüne meteor düşmediği kalmış.

İyi ki 2010 yılında satmışım. Şu anki taksi sahiplerine acıyorum valla.
    Hem malın çöpe dönsün, hem gelirin kuşa dönsün, hem de günah keçisi ol.. Vallahi yazık.
    2010 yılında taksi hizmeti kötüydü. Şimdi de kötü sonuç olarak taksi plakası altında olsa tenekede olsa bize faydası yok.

6. Kamuya ait bir hakkın ticari taksi plakası sayısındaki sınırlandırmanın süresinin kıstlanması gerekir...

Ekmeğini bu işten kazanan şöför esnafı yerine tıpkı

tapu koleksiyonu yapıp arzla oynayarak fiyatı istedikleri gibi belirleyen spekulatörler gibi davranmalarının önüne geçmek gerekir...

Taksicilik piyasasında yüzlerce plakası olanların varlığını herkes biliyor...

Hani bu şöför esnafının HAKKIYDI ?

7. vay anasına sayın seyirciler ,

İstanbul Sancaktepe eski belediye yönetiminin büyük bir sıkandala imza atmış

Siyasal İletişimci Necati Özkan:

“AKP’nin kaybetmesi boşuna değil. Alper Yeğin’i tebrik etmek için Sancaktepe Belediyesi’ne gittim.

Sancaktepe Belediyesi’nin başkanlık katı 6.000 m2, burada bir sürü dinlenme odası var, jakuzi, yemek odası, 200 m2 mutfak var.â€

https://twitter.com/Darkwebhaber/sta...73735744905321

Jakuzi keyfe keyfe...

Eski belediye başkanı : "JAKUZİ OLDUĞUNU İSPATLAMAZSAN SENDEN AŞAĞI İNSAN YOK"

Bu iddiaların üzerine Eski Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü sosyal medya hesabından açıklama yaparak 'hodri meydan' dedi. Döğücü, "Bir anneye, bir kadına iftira atmanın bedelini hem hukuk önünde hem de milletin vicdanında yargılanarak vereceksiniz. Necati Özkan, jakuzi olduğunu ispatlamazsan senden aşağı insan yok. Ayrıca mevcut başkana sesleniyorum; Jakuzi olduğunu iddia edenlere karşı hemen şimdi başkanlık makamından canlı yayın açarak bu mevzuyu temizlemenizi vicdan ve haysiyetinize havale ediyorum! Hodri meydan!" ifadelerini kullandı.

https://www.haberler.com/politika/sa...217375-haberi/

8. Kimi alkışlayıp kimi yuhlayacağımızı bize medya aracılığı ile öğretiyorlar. Mesela 10 binlerce marketi olan kişiyi alkışlıyoruz ama yüzlerce taksi plakası olanı yuhluyoruz, ağalıkla, zorbalıkla suçluyoruz. Taksicilerin yerine tekel olarak geçmeye başlayan Martı nın sahibini de çok seviyoruz.

Tüm bunları yaparken de zerre düşünme zahmetine girmiyoruz.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 298/318 İlkİlk ... 198248288296297298299300308 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •