Sayfa 22/25 İlkİlk ... 122021222324 ... SonSon
Arama sonucu : 200 madde; 169 - 176 arası.

Konu: Yeni ilce yavuz sultan selim

1. Merhaba fzcan son durum nedir paylaşırmısınız teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by fzcan Yazıyı Oku
    Sn ankararsa ve halaçlı takipçileri merhaba :

Eylül de 2000 hektar arsanın satış ihalesi yapıldı ve sizde etraftan duyduğunuz ( bende öyle duydum buAra) bilgilerle buranın Katarlı gruplarca alındığiydi !?

Ancak başka bir forumda oranın söğüt inşaata yakın bir grubun aldığını duydum...

DOĞRU mudur ?

Teşekkürler.
    Merhaba sayın fzcan son durum nedir paylaşırmısınız teşekkürler.

2. Güneybatı Ankara 25.000 lik planlar askıya çıkmış, hayırlı olsun. Baktığımız zaman Hallaçlı doğu kesimi ile Velihimmetli Kuzeybatı kesiminin, Çayırlı'nın kuzeyinin gelişme konut alanı olduğu görülüyor ki zaten 2023 imar planında da bu şekildeydi. Fevziye, Tulumtaş ve Hisarlıkaya arasındaki yerler de gelişme konut alanı olarak belirlenmiş. Hisarlıkaya'nın turizm golf alanı olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz hafta da Tulumtaş, Koparan ve civarı için Bakanlar Kurulu kararı ile kentsel dönüşüm kararı çıkmıştı. Çalışmaların kararlı bir şekilde devam ettiğini görüyoruz.
    Emsal brüt yoğunluğa göre 121-250 kişi/ha yani yaklaşık tahminen 1.5 emsal olacak.
    http://ankarazi.com/guneykent-1-2500...ari-askida/158
    Son düzenleme : Toprak16; 03-04-2018 saat: 18:58.

3.  Alıntı Originally Posted by Toprak16 Yazıyı Oku
    Güneybatı Ankara 25.000 lik planlar askıya çıkmış, hayırlı olsun. Baktığımız zaman Hallaçlı doğu kesimi ile Velihimmetli Kuzeybatı kesiminin, Çayırlı'nın kuzeyinin gelişme konut alanı olduğu görülüyor ki zaten 2023 imar planında da bu şekildeydi. Fevziye, Tulumtaş ve Hisarlıkaya arasındaki yerler de gelişme konut alanı olarak belirlenmiş. Hisarlıkaya'nın turizm golf alanı olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz hafta da Tulumtaş, Koparan ve civarı için Bakanlar Kurulu kararı ile kentsel dönüşüm kararı çıkmıştı. Çalışmaların kararlı bir şekilde devam ettiğini görüyoruz.
    Emsal brüt yoğunluğa göre 121-250 kişi/ha yani yaklaşık tahminen 1.5 emsal olacak.
    Hisarlıkaya turizm, ticaret ve konut alanı olarak belirlenmiş.

4.  Alıntı Originally Posted by Toprak16 Yazıyı Oku
    Güneybatı Ankara 25.000 lik planlar askıya çıkmış, hayırlı olsun. Baktığımız zaman Hallaçlı doğu kesimi ile Velihimmetli Kuzeybatı kesiminin, Çayırlı'nın kuzeyinin gelişme konut alanı olduğu görülüyor ki zaten 2023 imar planında da bu şekildeydi. Fevziye, Tulumtaş ve Hisarlıkaya arasındaki yerler de gelişme konut alanı olarak belirlenmiş. Hisarlıkaya'nın turizm golf alanı olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz hafta da Tulumtaş, Koparan ve civarı için Bakanlar Kurulu kararı ile kentsel dönüşüm kararı çıkmıştı. Çalışmaların kararlı bir şekilde devam ettiğini görüyoruz.
    Emsal hesabını Yavuz Sultan Selim toplu konut alanına göre yaptığımızda 1.2 civarı oluyor, ama tabi bir bölgede villa parseli bir bölgede çok katlı yapılaşma olabilir, 5binlik planları beklemek gerekiyor.

5. Yeni çıkan Güneybatı Ankara 1/25000 Nazım İmar Planı revizyonunu incelediğimizde;

Daha önce Bakanlar Kurulu kararlarıyla yayımlanmış olan Yavuz Sultan Selim, Fevziye, Şehitali, Tulumtaş 1 ve 2, Koparan ve Hacılar Kentsel Dönüşüm ve Proje alanı sınırlarını içerdiği,

Bunun yanında, Fevziye, Halaçlı, Velihimmetli ve Çayırlı'da bazı bölgelerin eklendiği,

Hisarlıkaya ve Alagöz'ün bazı bölümlerinin eklendiği görülüyor.

Burada dikkat edilmesi gereken şey, daha önce yayımlanmış olan KDGPA larının da bu Revizyon İmar Planına tabi olduğu, bu alanların Bakanlar Kurulu kararıyla belirlenmiş olduğu, dolayısıyla 5000 ve 1000 lik planların da kısa bir süre içerisinde çıkabileceği hususudur. Bir yıllık süre içerisinde 5000 lik ve 1000 lik planların yayınlanması muhtemeldir.

Alan ve beklenilen emsal yoğunluğuna göre yapılan hesap üç aşağı beş yukarı 500.000 kişilik Güneykent Projesi'nin sınırlarını vermektedir. Bu konuda atılan kararlı adımlar, bu projenin bir an önce uygulamaya geçirilmek istenildiğine delil teşkil etmektedir. Nitekim belediye başkanı değişikliğinin de projenin akıbeti konusunda bir etkisinin olmadığı görülmektedir.

6. Tekrar selamlar. Benim arsam hallaçlı merkezin hemen güney batısında, yeni yapılacak otoban ile hallaçlı merkezin tam ortasında, imara açılan alanın sınırında ve dışında. Kamu hizmet alanlarının biraz altında. Sizce ilerleyen zamanlarda projeye dahil olur mu? İlgili arkadaşlar lütfen cevap verirse sevinirim. Teşekkürler.

7.  Alıntı Originally Posted by Hallaçlı2017 Yazıyı Oku
    Tekrar selamlar. Benim arsam hallaçlı merkezin hemen güney batısında, yeni yapılacak otoban ile hallaçlı merkezin tam ortasında, imara açılan alanın sınırında ve dışında. Kamu hizmet alanlarının biraz altında. Sizce ilerleyen zamanlarda projeye dahil olur mu? İlgili arkadaşlar lütfen cevap verirse sevinirim. Teşekkürler.
    Bence proje sınırı olması kıymeti için kafi. Zira proje içerisine dahil olan yer kadar proje sınırındaki yerlerde değerlidir. Şöyle düşünün gölbaşı örencikte toki yapıldı. Toki projesine dahil olmayan yerler ne oldu? Tokiden daha mı az değerli oldu? Bence daha iyi bile olabilir. Belediye imar dairesine giderek parselinize/tarlanıza sınır olan projenin ne olduğunu öğrenin. Sonrasındada artık fırsatın sizi kovalamasını bekleyin.

8. Merhaba arkadaşlar hafta sonu bölgedeydim ve kurulan şantiyeleri ve vızır vızır çalışan iş makinalarını görünce heyecanlandım doğrusu. Bildirmek istedim. Belki resmi bir açıklama yada ihale vs olmasada ben bölge halkından biri olarak umutluyum doğrusu.

Sayfa 22/25 İlkİlk ... 122021222324 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •