Sayfa 105/559 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon
Arama sonucu : 4467 madde; 833 - 840 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Herhangi bir kurumdan nitelikli beyanında bulunursanız, tüm kurumlardan serbest fonları alabilir hale geliyorsunuz.
    Ayrıca ödenen bir bedel yok
    verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Artık altın da, gümüş te hatta tüm emtia da sınırsız
    Dijital altın, gümüş, platin vs vs
    Tek tıkla satılıyor, alınıyor. Fiziki karşılığı olduğunu da sanmıyorum.
    A bankası tek tıkla altın satıyor, nerede bunun fiziki karşılığı , yok.
    O sebeple artık arz da sınırsız.
    Bitcon bile sınırlıyken dijital emtia sınırısız, al alabildiğin kadar.
    Maliyet ne. SIFIR.
    Fiyatlamalarında bunun da etkisi büyük.
    Öyle değil. Altın üretim maliyeti dibi son gelen bugünkü bilancolara göre 1822$ oldu. Altın neden yükseliyor? Cok basit. Üretim maliyeti yükseliyor. Enerji. Elektrik. Maaslar. Vergiler. Daha derinlerden çıkan daha seyrek Madenler.

TEFAS Altın fonlarını asla radardan kaçırmayın. Üretim maliyetine yaklaştıkça doları bozup Altın fonuna çevirin.

Newmont un taze hersey dahil net üretim maliyeti Eylül 2023 bilançosuna göre 1822$, en büyük madenlerinin maliyet ortalaması. Newmont ve Barrick dünya Altın pazarının %26 sını maden olarak üretirler.

3.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.
    İş bankasi yapmadi bu dediğinizi.diger bankadan yazili belge istedi .iscepten almayi denedim alamadim zaten

4. Isbankasi diger bankadan yazili belge istedi benden

5. Rpd +0,03
    yay +1,42
    rık +0,22
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

6. Örneğin zaten iş bankasında nitelikli yatırımcıysan tefas'a açık serbest fonları her türlü alabilirsin. Bir diğer bankada örneğin yapı kredi de tekrardan nitelikli yatırımcı olarak görünmenin faydasını anlayamadım

7.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Örneğin zaten iş bankasında nitelikli yatırımcıysan tefas'a açık serbest fonları her türlü alabilirsin. Bir diğer bankada örneğin yapı kredi de tekrardan nitelikli yatırımcı olarak görünmenin faydasını anlayamadım
    Başka bankada nitelikli yatırımcı tanımlaması yapılıp serbest döviz fonu almıştım.İş bankasındada nitelikli yatırımcı tanımlaması yapılacak kadar miktar olmadan serbest döviz fonu alamadım.Banka ile görüştüğümde diğer bankadan islak imzalı kaşeli hesabı gösteren belge getirmemi istediler.

8. Zp6 fonu dolar bazında mutlak getirili mi?

Sayfa 105/559 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •