Sayfa 117/557 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon
Arama sonucu : 4451 madde; 929 - 936 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Foncu Yazıyı Oku
    GBC
    hem altın ETF almış
    MSCI Turkey ETF almış
    Yapay Zeka ETF almış
    Uranium ETF almış.
    Silver ETF almış
    Bencmark Ratio (%) ; MSCI ACWI Endeksi. %70 ; Bloomberg COMMODITY Endeksi. %30. ( Onlar da sırasıyla(1Y): %14$,-%6.79.. Toplam +7.76 ( dolar bazında)

GBC nin 1 yıllık getirisi %65
    USD %55

Dolar bazında %6 kazanç Benchmarkın altında . Üstelik yönetim ücretini de sayarsak %3.5

Bu kadar fazla yönetim ücreti alıyorsan. ETF alarak işin kolayına kacmayacaksın. Buna rağmen Benchmarkın gerisinde kalıyorsun seni hayatta almam.

Kesinlikle bunun CIMER e şikayet edilmesi lazım. Fon şirketleri kazandırmadıkları bir paradan peşin yönetim ücreti alıyorlar. Yurtdışında benchmarkı geçemezse sadece çok cüzi bir yönetim ücreti alabiliyorlar.

TEFAS bu açıdan iyi pazarlama yapan şirketlerin müşteriyi keklediği bir yere dönüşmemeli.

Benchmark geçemeyen hiçbir fon %0.3 ten fazla yönetim ücreti alamamalı.

Bunun mutlaka CIMER e yazılması lazım. Çok önemli bir ayrıntı.

2. Cimere veya başka bir kuruma edilecek şikayetler yatırımcıya daha fazla zarar verir. Problemler çözülmez daha da büyür kısıtlama olarak geri döner.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

3.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Kesinlikle bunun CIMER e şikayet edilmesi lazım. Fon şirketleri kazandırmadıkları bir paradan peşin yönetim ücreti alıyorlar. Yurtdışında benchmarkı geçemezse sadece çok cüzi bir yönetim ücreti alabiliyorlar.

TEFAS bu açıdan iyi pazarlama yapan şirketlerin müşteriyi keklediği bir yere dönüşmemeli.

Benchmark geçemeyen hiçbir fon %0.3 ten fazla yönetim ücreti alamamalı.

Bunun mutlaka CIMER e yazılması lazım. Çok önemli bir ayrıntı.

Olay TEFAŞ. Fonlar aldıkları yönetim ücretinin %35 ini TEFAŞ a ödüyorlar. Benchmark+ yönetim ücreti performans gösterecekler. Yok öyle ETF alıp oturmak. Aktif yonetecekler

Bak hsyf lere benchmarkları kaça katladılar. Aldıkları yönetim ücretleri helal-i hoş olsun.

4.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Cimere veya başka bir kuruma edilecek şikayetler yatırımcıya daha fazla zarar verir. Problemler çözülmez daha da büyür kısıtlama olarak geri döner.
    Siz cok yasayin eldekinden de oluruz bizdeki burokrasi cozumun bir parcasi degil her zaman sorunun kendisidir

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Siz cok yasayin eldekinden de oluruz bizdeki burokrasi cozumun bir parcasi degil her zaman sorunun kendisidir

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğru söz. Haklısınız.

6.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Cimere veya başka bir kuruma edilecek şikayetler yatırımcıya daha fazla zarar verir. Problemler çözülmez daha da büyür kısıtlama olarak geri döner.
    Haklısınız

7. Ben GBC yi uranyum ETF aldı diye beğenmiştim. Zaten Uranyum ile alakalı yatırım yapan bir fon arıyordum. Fos çıktı malesef. En iyisi kendin gibi almak da
    Vergi durumu çok kötü.

Alıntı Originally Posted by Foncu Yazıyı Oku
    Hisse senedi fonu almayı düşünmüyorum şu an için. Mecbur borçlanma araçları fonlarına devam.
    Borçlanma araçları fonu için stopaj avantajı olan GMD var.
    %85 Dış borçlanma araçları fonları %15 döviz pozisyonunda.
    Fon sepeti olduğundan vergi avantajı var.

Sayfa 117/557 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •