Sayfa 133/554 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon
Arama sonucu : 4428 madde; 1,057 - 1,064 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Bireysel emekliliğe aktardım biraz Lara devlet katkısı Max 30 % , ppf da tutsan yıllık 65 e gelir oran

2. Serbest fonların hepsinde stopaj var mı, döviz hisse, parapiyasası farketmeden.

"23.12.2020-31.12.2023 tarihleri arasında satın alınan*(değişken, karma, eurobond, dış borçlanma, yabancı, serbest fonlar ile ünvanında 'döviz' ifadesi geçen yatırım fonları hariç) yatırım fonlarından elde edilen gelir ve kazançlara %0 stopaj uygulanacaktır."

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by freshwind Yazıyı Oku
    Serbest fonların hepsinde stopaj var mı, döviz hisse, parapiyasası farketmeden.

"23.12.2020-31.12.2023 tarihleri arasında satın alınan*(değişken, karma, eurobond, dış borçlanma, yabancı, serbest fonlar ile ünvanında 'döviz' ifadesi geçen yatırım fonları hariç) yatırım fonlarından elde edilen gelir ve kazançlara %0 stopaj uygulanacaktır."

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Serbest hisse senedi fonlarında stopaj yokmuş.

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    dipten alan işi bitirdi: ) dipçilik sanatını öğreneceksiniz hocam bunun başka yolu yok. hem kriptoda, hem nasdaq'ta, hem aoy'da 12'den olmasa da 11'den vurdum. sırada bist var. 4 denemenin 3'ünü bile tutturan gayet başarılıdır bu konuda bana göre. böbürlenmek de gayet hakkım: )
    herhalde pazartesi en dipten almış oldum ama boşta nakit olmadığından çok az almıştım, zaten hep öyle olur az aldığım çok çıkar, çok aldığım kesin düşer.

5.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    herhalde pazartesi en dipten almış oldum ama boşta nakit olmadığından çok az almıştım, zaten hep öyle olur az aldığım çok çıkar, çok aldığım kesin düşer.
    evet hocam hele sen turnayı 12'den vurdun: ) yüksek risk taşıyan hiçbirşeyi yatırıma ayırdığın tüm paranın %10'undan fazla almak uygun değildir bana göre. yani yatırdığın para %5-10 arasıysa gayet ideal. sonuçta aşağı potansiyel de vardı. ben %8 civarı aldım.

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    evet hocam hele sen turnayı 12'den vurdun: ) yüksek risk taşıyan hiçbirşeyi yatırıma ayırdığın tüm paranın %10'undan fazla almak uygun değildir bana göre. yani yatırdığın para %5-10 arasıysa gayet ideal. sonuçta aşağı potansiyel de vardı. ben %8 civarı aldım.
    öyle olsa iyiydi ama %1,5 civarına geliyor maalesef, o gün nakit sorunu vardı, şimdi nakit çoğaldı ama iş işten geçti, bu fonlarda düşüş zamanını bilip ekleme yapmak çok zor, onun için öyle kalsın artık ne yapayım, bist fonları için de aynı gün içinde sürekli değişiyor, bir artı bir eksi, zaten aylardır yerimizde sayıyoruz eklesek ne olacak ki.

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    öyle olsa iyiydi ama %1,5 civarına geliyor maalesef, o gün nakit sorunu vardı, şimdi nakit çoğaldı ama iş işten geçti, bu fonlarda düşüş zamanını bilip ekleme yapmak çok zor, onun için öyle kalsın artık ne yapayım, bist fonları için de aynı gün içinde sürekli değişiyor, bir artı bir eksi, zaten aylardır yerimizde sayıyoruz eklesek ne olacak ki.
    niye zor olsun ben nasıl biliyorum o zaman? bisti burdan almıycaksın zaten. ha burdan 10 bin yapar, geri döner burdan alırsın. bist dedimi o -25'i göreceksin. al satçıysan ve bu kurala dikkat etmiyorsan uzun vadede mevduata yenileceğin kesindir.

8. Türkiye'nin 5 yıllık kredi risk primi (CDS) dün 364,64 baz puana inerek yaklaşık son 2,5 yılın en düşük seviyesini test etti.

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/tur...e-indi/3054003

Sayfa 133/554 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •