Sayfa 142/554 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242 ... SonSon
Arama sonucu : 4426 madde; 1,129 - 1,136 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    merhaba arkadaşlar ,döviz almak yerine fon almayı düşünüyorum ama seçim konusunda bilgisizim,döviz ne kadar yükselirse yükselsin en az döviz kadar yükselicek dövize göre kaybettirmeyecek fonlar hangileri olabilir.ben dbh,kub,rpd,rık fonları üzerinde duruyorum.ama kararsızım.
    Sizin düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.farklı fonda söyleyebilirsiniz.

Bunlar döviz kuru ile paralel gidip onun az üstünde net getiri veren serbest fonların tam listesi:

nbz
    ics
    ojb
    kdl
    al5
    ons
    das
    zp6
    pal
    gpl
    fbi
    fjm
    fjn
    fjc
    Son düzenleme : kastirsef; 20-11-2023 saat: 23:34.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    ÜNLÜ'ye semih bey geçmiş ya onu diyorum Lucky. SUA ve SUC'de mi rol alacak diye sormak istedim.
    tefas'ta üç fonun da ( subye , suç ve süha ) sahifelerinde portföy yöneticilerinde tepede karaların semy'nin adı yazıyor... fakat firesiz kemik manufaktur bilgiyi almak için ünlü jo'ya sormak lazım...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    stop olma anlayışı bile yerleşmediğine göre bu işte baya bi yenisin. 5-10 senelik olsaydın şu an kalan paranı mevduat yapmak için ziraat bankasında emekli dayılarla birlikte kuyrukta olurdun: ))

Bugün 80$ den petrolü aksam uzeri çaktım üstadım. 72$ den direk ham petrol etf olarak almıştım.

AES tefas fonu almadım. Çok sıkı inceledim ve vazgeçtim. AES çok dandik bir fon. Sakın almayın. Petrol fiyatını çok geriden takip ediyor. Ne olduğu belli değil.

Ben direk etf olarak borsadan aldım sattım.

Bizim tema, petrol, kıymetli maden, ve fon sepeti tefas fonları tamamen çöp. Hiç bulaşmayın. Kendiniz alıp satmazsanız emtia lara sakın bulaşmayın TEFAS fonu olarak tamamen çöplük. 3 günde var. Trendi koruyamiyorlar. Çok uzun süre beklersen de zaten testere ile başladığı yere dönüyor emtialar.

Tefas ta PPF, SERBEST, DEĞİŞKEN, HİSSE, ALTIN, ve GÜMÜŞ fonları dışındakiler benchmark gerisinde kalıyor sürekli. Bunlar disindaki kategorilere bulaşmayın bence.

Fonlarda benchmarki geçtiği kadarina göre yönetim ücreti alinmazsa fon işi traş "absürt" fonlarda.

4.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar ,döviz almak yerine fon almayı düşünüyorum ama seçim konusunda bilgisizim,döviz ne kadar yükselirse yükselsin en az döviz kadar yükselicek dövize göre kaybettirmeyecek fonlar hangileri olabilir.Ben DBH,KUB,RPD,RIK fonları üzerinde duruyorum.ama kararsızım.
    Sizin düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.Farklı fonda söyleyebilirsiniz.
    Usd ye yakin kolerasyon istiyorsaniz zp6 ve das var nitelikli yatirimciya acik

Eurobond tipi doviz ise dbh ipv nitelikli yatirimci olmaniz gerekmez

Nitelikli yatirimciysaniz ykb serbest eurobond fonlari var vadelerine gore nisantasi galata karakoy

*eurobondlar uzun vadeli dusunulmeli yoksa cds yukari hareketlerinde getiri torpuler

Kub doviz fonudur kistasi 1 aylik usd mevduatidir ancak icinde borclanma araclari ve hisse de tasir uzun vadede doviz getirisinin ustunde getiri saglar donemsel volatildir

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. FED in 20 yıllık Eurobond ihracına 16 milyar$ teklif gelmiş. 41 milyar$ satmayı umuyorlarmış, ama talep olmamış. FED in faizi epey yükseltmesi lazım. ABD tahvillerine talep gelmemesi çok enteresan. %4.8 veriyor 20 yıllık, ancak piyasa bu faizi beğenmiyor. Özellikle yabancı talebi kurumuş tamamen. Alanlar sadece yerli gidirik ABD bankaları.

6.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bugün 80$ den petrolü aksam uzeri çaktım üstadım. 72$ den direk ham petrol etf olarak almıştım.

AES tefas fonu almadım. Çok sıkı inceledim ve vazgeçtim. AES çok dandik bir fon. Sakın almayın. Petrol fiyatını çok geriden takip ediyor. Ne olduğu belli değil.

Bizim tema, petrol, kıymetli maden, ve fon sepeti tefas fonları tamamen çöp. Hiç bulaşmayın. Kendiniz alıp satmazsanız emtia lara sakın bulaşmayın TEFAS fonu olarak tamamen çöplük. 3 günde var. Trendi koruyamiyorlar. Çok uzun süre beklersen de zaten testere ile başladığı yere dönüyor emtialar.

Tefas ta PPF, SERBEST, DEĞİŞKEN, HİSSE, ALTIN, ve GÜMÜŞ fonları dışındakiler benchmark gerisinde kalıyor sürekli. Bunlar disindaki kategorilere bulaşmayın bence.

Fonlarda benchmarki geçtiği kadarina göre yönetim ücreti alinmazsa fon işi traş "absürt" fonlarda.
    ETF işinin vergi kısmı can sıkıcı. Beyannamesi bir dert %40 kadar vergi ödemek ayrı bir dert.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

7.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku

AES fonunu gönül rahatlığıyla alinabilir demektir.
    Allah razı olsun ters indikatör reyiz.
    Senin gibilere de çok ihtiyacımiz var.

8.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku

petrol 72 olduğu sırada yani ayın 16'sında aldım demedin, bu haftasonu söyledin doğrumu söylüyorsun gerçekten tam dipten aldın mı bilemeyiz. 6 günde %10 kazandım demek çok büyük bir iddia. sadece bugünkü yükselişi bildin ve 1 günü tutturmak bu işlerde hiçbirşey ifade etmiyor. fon işleri günlük olmaz. seninki daha çok günlük hisse alım satımcılar gibi, onda da düzenli doğru tahmin yapan ben hiç görmedim. tam alım yaptığın saat haber ver gerçekten öyle bir yeteneğin varmı görelim.

AES'e gelince 2021 de belki 10 ayda 2 kat para kazandım ben. alacağın yeri bilirsen kazandırır. etf falan onlar karmaşık işler. yatırımda sadelik esastır. sadece emtiaların testere gibi başladığı yere döndüğü ve uzun vadeli yatırım olamayacağı fikrine katılıyorum. eskiden beridir de söylüyorum bunu zaten.

Sayfa 142/554 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •