Sayfa 148/555 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Xer Yazıyı Oku
    Merhaba

Elimde bir miktar usd var. Bu usd yi sabit getirili risksiz bir enstrümana bağlamak istiyorum.
    USD bazlı satın alma yapabileceğim eurobond fonu yada buna benzer risk oranı düşük bir fon var mı?
    sabit getirili risksiz bir enstrüman = usd vadeli mevduat hesabı.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

2. faiz artırım günlerinde terste kalmayı beceren rpd'yi tebrik ediyorum. yav dün investing acemileri bile şorttan bi dünya para kazandı, faiz artacak borsanın düşeceği belli yani. düşerken endeksle aynı kaybedecekseniz madem, yükselirken niye aynı kazandırmadınız? şort yönde tedbir alması gerekirken bir de üstüne long pozisyona mı geçti acaba bu dengesizler? insan hiç değilse pozisyon değiştirmez. resmen faizler böyle güzel yükselmişken ppf yapın kurtulun mesajı veriyorlar.

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    faiz artırım günlerinde terste kalmayı beceren rpd'yi tebrik ediyorum. yav dün investing acemileri bile şorttan bi dünya para kazandı, faiz artacak borsanın düşeceği belli yani. düşerken endeksle aynı kaybedecekseniz madem, yükselirken niye aynı kazandırmadınız? şort yönde tedbir alması gerekirken bir de üstüne long pozisyona mı geçti acaba bu dengesizler? insan hiç değilse pozisyon değiştirmez. resmen faizler böyle güzel yükselmişken ppf yapın kurtulun mesajı veriyorlar.
    Bu dönem rpd de bir gariplik var long açsa endeks yükselirken iyi getirmesi lazımdı. Endeks hem yükselirken hem düşerken kaybettirmeyi başardılar. Muhtemel bir kağıtta taban serisine yakalandılar.

re-pi avm beton vs kaydı işine gucune bakmıyır anlasılan ,pazartesi vedalasacaz gozukuyor

5.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Bu dönem rpd de bir gariplik var long açsa endeks yükselirken iyi getirmesi lazımdı. Endeks hem yükselirken hem düşerken kaybettirmeyi başardılar. Muhtemel bir kağıtta taban serisine yakalandılar.
    F_oKwFrWsAACrjI.jpg

X'de takip ettiğim bir hesabın (@cem__24) son güncel hisse dağılıma göre dün akşamki kapanışı bu şekilde.
    Tabi ki Ekim sonundan bu yana değişiklik olmuş olabilir ama bu derece mümkün değil.
    Viop'tan XU030 short pozisyon da var zaten.

E 2 gün önce borsa artı kapattı -0,75 yazdın.
    E bugün borsa eksi kapattı gittin -0,65 yazdın.

Nasıl oluyor bu iş ben anlamadım.
    Aslında mail atıp sormak lazım

EDIT : Mail attım, cevap gelirse bilgi vereceğim.

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    re-pi avm beton vs kaydı işine gucune bakmıyır anlasılan ,pazartesi vedalasacaz gozukuyor
    Dediğin gibi heralde.
    RTH serbest hiise fon da kötü gidiyor. -1,88 düşmüş. Bist'in 2 katı düşüş var.

7.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    güzel tespit. antalya şarampol caddesinde bi şubesi açıldı re-pie'nin 6 ay önce uğrayım dedim. biraz sohbet ettik. rpd ve rık fonlarından kesinlikle haberleri yok. söylediğimi yanlış duymadınız, hayatlarında fon alıp satmamışlar. ben ne zaman fon konusunu açsam canları sıkılıyor boşverin fonları elimizde süper gayrimunkul yatırımları var ortak olun deyip duruyorlar. getirisi ne mesela haftalık, aylık, yıllık, 5 yıllık diyorum. öyle bir grafik yok buna o gözle bakmayın bunlar bir anda 10 kat kazandırabilir, hiçbirşey de kazandırmayabilir risk alacaksınız diyorlar. lan hangi keriz böyle bir yatırım yapar. sadece web sitesinde günlük pay fiyatı yayınlanır ordan takip edersiniz dediler. o gün web sitesindeki en çok tavsiye ettikleri 3 ürünün pay fiyatlarını not aldım, 2,5 aylık getirileri hemen şimdi hesaplayayım: bursa downtown avm %5, colendi sanal kredi kartı hizmetleri %8, tarkem tarihi eser yenileme hizmetleri %14..

rpd 3 aylık getiri %12, rık %14. ben niye en az 100 bin lira parayı en az 7 sene çıkmama sözleşmesiyle size bağlayayım? saçmalıklara enerji harcarken asıl önemli olan fona odaklanmakta geri kalıyorlar gibi bence de.

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    güzel tespit. antalya şarampol caddesinde bi şubesi açıldı re-pie'nin 6 ay önce uğrayım dedim. biraz sohbet ettik. rpd ve rık fonlarından kesinlikle haberleri yok. söylediğimi yanlış duymadınız, hayatlarında fon alıp satmamışlar. ben ne zaman fon konusunu açsam canları sıkılıyor boşverin fonları elimizde süper gayrimunkul yatırımları var ortak olun deyip duruyorlar. getirisi ne mesela haftalık, aylık, yıllık, 5 yıllık diyorum. öyle bir grafik yok buna o gözle bakmayın bunlar bir anda 10 kat kazandırabilir, hiçbirşey de kazandırmayabilir risk alacaksınız diyorlar. lan hangi keriz böyle bir yatırım yapar. sadece web sitesinde günlük pay fiyatı yayınlanır ordan takip edersiniz dediler. o gün web sitesindeki en çok tavsiye ettikleri 3 ürünün pay fiyatlarını not aldım, 2,5 aylık getirileri hemen şimdi hesaplayayım: bursa downtown avm %5, colendi sanal kredi kartı hizmetleri %8, tarkem tarihi eser yenileme hizmetleri %14..

rpd 3 aylık getiri %12, rık %14. ben niye en az 100 bin lira parayı en az 7 sene çıkmama sözleşmesiyle size bağlayayım? saçmalıklara enerji harcarken asıl önemli olan fona odaklanmakta geri kalıyorlar gibi bence de.
    işde bu parayı korumak için boyle hesap kitap yapıp ona gore yatırım yapılması lazım , downtown için emlakcılara gaz verip satmaya calısıyorlar

Sayfa 148/555 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •