Sayfa 151/559 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon
Arama sonucu : 4470 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Aralık ve Ocak'ta yapılacak faiz artışlarıyla bist'e seçim sonrasına kadar veda etmek gerekecek.
    Seçim sonrası yabancı gelirse ne ala ama gelmezse 2024 bist için pek parlak geçmeyecek.

2018'i hatırlıyorum
    O dönemin yıldızı TCD koca bir yılda sadece %2 getirmişti.
    2018deki cokus yalniz faiz artisiyla olmamisti. Ocak 2018de devlet bahcelinin ani erken secim ve baskanlik sistemine gecmek zaruridir cikisiyla ulke kendini belirsizlikle yuklu riskli baskanlik sistemi tartismalarinda bulmustu. Korkulan olup berat bakan yapilinca endeks ocak agustos arasi cokmustu. Dolar 3ten 7.2lere gitmis endeks ocak agustos arasi 30-40% dusmustu. Sonrasinda eylul ya da ekim 2018de faizler 7 puan arttirilinca tek toplantiyla dolar sakinlemis ve borsa rallisi baslamisti. Cunku dolarda stabilizasyon demek yabanci icin kur riskini dusurmek demek ve 1 yilda guzel kar etmek demekti ve istedikleri olmustu dolar 7.2den 5.5lere gelmis ve martta bakanin gorevden alinmasina kadar endeks dolar bazli muthis ilerlemisti…..

2.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    güzel tespit. antalya şarampol caddesinde bi şubesi açıldı re-pie'nin 6 ay önce uğrayım dedim. biraz sohbet ettik. rpd ve rık fonlarından kesinlikle haberleri yok. söylediğimi yanlış duymadınız, hayatlarında fon alıp satmamışlar. ben ne zaman fon konusunu açsam canları sıkılıyor boşverin fonları elimizde süper gayrimunkul yatırımları var ortak olun deyip duruyorlar. getirisi ne mesela haftalık, aylık, yıllık, 5 yıllık diyorum. öyle bir grafik yok buna o gözle bakmayın bunlar bir anda 10 kat kazandırabilir, hiçbirşey de kazandırmayabilir risk alacaksınız diyorlar. lan hangi keriz böyle bir yatırım yapar. sadece web sitesinde günlük pay fiyatı yayınlanır ordan takip edersiniz dediler. o gün web sitesindeki en çok tavsiye ettikleri 3 ürünün pay fiyatlarını not aldım, 2,5 aylık getirileri hemen şimdi hesaplayayım: bursa downtown avm %5, colendi sanal kredi kartı hizmetleri %8, tarkem tarihi eser yenileme hizmetleri %14..

rpd 3 aylık getiri %12, rık %14. ben niye en az 100 bin lira parayı en az 7 sene çıkmama sözleşmesiyle size bağlayayım? saçmalıklara enerji harcarken asıl önemli olan fona odaklanmakta geri kalıyorlar gibi bence de.
    Ya ben bir ara bakıyordum bu GYO ve GSF na, hiç de aman aman getirisi yoktu bu fonların.Sadece GETİR in olduğu bir fon iyi gitmişti.Buna rağmen İntegral Portföyün BİSU girişimine bir 50000 tl attım.20 gün sonra iflas açıkladı herifler.Allahtan İntegral Portföy parayı iade etti bizim.nasıl yaptı bilmiyorum.Uzak olsun bana bu işler.8-10 bin TL lik fonbulucu yapıyordum onda da bir numaralar çıktı twitterda.En güzeli bizim fonlar, boşver.

3.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Ya ben bir ara bakıyordum bu GYO ve GSF na, hiç de aman aman getirisi yoktu bu fonların.Sadece GETİR in olduğu bir fon iyi gitmişti.Buna rağmen İntegral Portföyün BİSU girişimine bir 50000 tl attım.20 gün sonra iflas açıkladı herifler.Allahtan İntegral Portföy parayı iade etti bizim.nasıl yaptı bilmiyorum.Uzak olsun bana bu işler.8-10 bin TL lik fonbulucu yapıyordum onda da bir numaralar çıktı twitterda.En güzeli bizim fonlar, boşver.
    peter lynch'in dediği gibi yatırım mümkün oldukça sade olmalı 100 farklı çeşit hisse senedi almak sana zenginliği garanti etmez. bu yatırım dünyasında denenip keşfedilecek şeylerin sonu yokki, faizin 2-3 katı kazandıran uygun damarı yakaladığında yapışacaksın o kadar: ) zaten daha yüksek getirilerin pek gerçekçi olmadığını gördüm bunca yıldan sonra.

herifin biri çıkıp bana para yatır 10 kat da kazanırsın birşey de kazanmayabilirsin risk senin dediğinde sen daha kendi yatırımına güvenmiyorsun demektir. üstüne bir de çelişkili şekilde emlak sektörü bugüne kadar kime kaybettirmiş ki diyorsun, o zaman kendin süper kazan parsanın büyüğünü al, artanı yatırım yapan insanlara dağıt. çık de bana emlaktan biz şahane kazanıyoruz politika faizi neyse garantili 3 katını da size veriyoruz gör bak ben de sana nasıl koşa koşa geliyorum: )

4. Geçmiş olsun. Legal şekilde yatırım yapana deniliyor ki lan sen enayi misin be dangalak deniliyor.

Yabancı para cinsinden ihraç edilen menkul kıymetlerden sağlanan gelirler ve döviz cinsinden açılmış hesaplardan elde edilen faiz gelirleri ve kar payları üzerinden yapılacak vergi tevkifatına ilişkin oranı ayrı ayrı veya birlikte yüzde 40'a kadar artırmaya ve oranları her bir sermaye piyasası aracı, ihraç edenler, ihraç veya iktisap tarihi, hesap türü, hesap açılış tarihi, kazanç ve irat türü ile bunların vadesi, elde tutulma süresi ve bunları elde edenler itibarıyla yatırım fonlarının katılma belgelerinin fona iade edilmesinden veya diğer şekillerde elden çıkarılmasından elde edilen kazançlar için fonun portföy yapısına göre, ayrı ayrı yüzde 40'a kadar artırma konusunda Cumhurbaşkanı'na yetki veriliyor.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

5.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun. Legal şekilde yatırım yapana deniliyor ki lan sen enayi misin be dangalak deniliyor.
    Teklif meclise sunulmuş, değişiklik yapılmazsa aynen kabul edilir.
    Sonra yetki Cumhurbaşkanında olacak, artırabilirde arttırmayabilirde.

Ama hesaplar ve yatırım fonları için o kadar esnek yazılmış ki madde.
    "İhraç edenler, ihraç veya iktisap tarihi, hesap türü, hesap açılış tarihi, kazanç ve irat türü ile bunların vadesi, elde tutulma süresi ve bunları elde edenler" dikkate alınıp bin çeşit farklı oran belirlenebilir .

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Teklif meclise sunulmuş, değişiklik yapılmazsa aynen kabul edilir.
    Sonra yetki Cumhurbaşkanında olacak, artırabilirde arttırmayabilirde.

Ama hesaplar ve yatırım fonları için o kadar esnek yazılmış ki madde.
    "İhraç edenler, ihraç veya iktisap tarihi, hesap türü, hesap açılış tarihi, kazanç ve irat türü ile bunların vadesi, elde tutulma süresi ve bunları elde edenler" dikkate alınıp bin çeşit farklı oran belirlenebilir .
    Verilmiş hangi yetkiyi kullanmadılar ki eldeki üç kuruşu korumak için çabala didin hop %40'a kadar vergi. Milyarları olanlara istisna teşvik 50 türlü kolaylaştırma var eldekini korumaya çabalayana hop hemşerim olmaz. Bu nedir ya.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

7. Kuveyt Türk para piyasası fonu ZAY aylık getiri %6.27 ilginç bir getiri 3 aylık verilerde.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=ZAY

8. Altın haftaya yükselişe devam eder. Tansiyon artıyor. Savaş alanı genişledi.

Israeli-managed vessel hit by suspected Iranian drone, US official says

https://www.reuters.com/world/middle...ys-2023-11-25/

Sayfa 151/559 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •