Sayfa 25/556 İlkİlk ... 1523242526273575125525 ... SonSon
Arama sonucu : 4443 madde; 193 - 200 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    syn supremegod ,IZB fonda stopaj varmı ? sizde bulunuyor sanırım.
    Selamlar sayib Dell14. Evet bende olan bir fon, Ocak'tan beri taşıyorum. Evet maalesef stopaja tâbi diye biliyorum. Gerçi şu ana kadar satmadım ama serbest fon olduğu için stopaj vardır diye düşünüyorum

2201116TG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Stopaj + içindeki serbest fonlara performans primi ödemesi var.

3. Rpd -0,51
    yay -0,27
    fub -0,04
    mac -0,51
    yas +0,37
    rık -0,15
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

4.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Döviz fonlarında en iyi getiren kesinlikle DZM.

Diğer fonlar PAL QJB GPL DAS ONS ZP6 gibi olanların getirisi çok kötü. Bunlar dandik pazarlama ürünleri ama getirileri yok. Kırıntı veriyor. Doların da bir enflasyonu var. Bunlar dolar enflasyonundan daha az getiriyorlar.

Bu serbest fonları alacağınıza gidip Yabancı Dibs alsanız en azından kemiksiz getirisi var. Yabancı Dolar Euro Fon almayı düşünenler muhakkak Ziraat ve Garanti deki Yabancı DİBS imkanlarına da baksınlar. Bunlar da stopaj ve vergi yok. Kesin net getiri var. Eurobond larda ciddi stopaj %35 vergi var. Serbest fonlarda da %10 stopaj var, fon yönetimi canı isterse her türlü katakulliyi yapma hakkına sahip. Serbest fonların tüzüklerini çok iyi okuyun. Kulaktan dolma olmasın. Bizzat kendiniz okuyun. Yabancı DİBS lere de her zaman bir göz atın.

FED kendisi 30 yıllık tahvilde kendisi bizzat %4.7 net kemiksiz veriyor. Doların getirisi bunun altında ise dolar enflasyonuna göre zarar ediyorsunuz demektir.

https://www.cnbc.com/quotes/US30Y
    Sayın kastirsef bu dzmnin işleyiş mantığı nedir? İçeriği gördüm tefastan da mantık nasıl, dolar olarak alındığında artı eksisi eurobond mantığı gibi? Dolar artışından ya da cds yükselmesinden olumsuz mu etkileniyor? Tefas grafik olarak tl türü gösteriyor, dolar cinsinden iniş çıkışları neye bağlı mesela

5. Bir de zp6 sı olan arkadaşlara bir sorum olacak. Cuma günü satış verildiğinde, pazartesiye kadarki karı ekliyor değil mi? Yani pazartesiki fon fiyatıyla çarşamba elimize geçiyor değil mi? Haftasonu boş gibi olmuyor

6.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Stopaj + içindeki serbest fonlara performans primi ödemesi var.
    IZB fon sepeti olmasına karşın serbest fon olduğu için sanırım stopaja tabidir. Benden kesilmişti. Sadece hisse senedi serbest fonlarında stopaj yok.
    Sizin bahsettiğiniz içinde barındırdığı performans primine fonlar nedeniyle ilave prim kesintisi yapılıp yapılmadığı kısmından emin olamadım. Eğer performans kesintisi yapmazlarsa şirket kendi fonlarıyla haksız rekabete girmiş olacak. Ancak operasyonu nasıl yapacaklar? Tefas da açıklanan fon fiyatı kesinti yapılmış hali olmalı. Ama her hafta satan olabilir her seferinde performans primi doğup doğmadığına bakılmalı. Dokümanlarda buna ilişkin bir nokta göremedim.

7.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Bir de zp6 sı olan arkadaşlara bir sorum olacak. Cuma günü satış verildiğinde, pazartesiye kadarki karı ekliyor değil mi? Yani pazartesiki fon fiyatıyla çarşamba elimize geçiyor değil mi? Haftasonu boş gibi olmuyor
    13.30'a kadar verdiyseniz pazartesi fiyatından çarşamba günü, 13.30 dan sonra ise Salı günü fiyatından perşembe günü dönecek.

8.  Alıntı Originally Posted by hagen Yazıyı Oku
    IZB fon sepeti olmasına karşın serbest fon olduğu için sanırım stopaja tabidir. Benden kesilmişti. Sadece hisse senedi serbest fonlarında stopaj yok.
    Sizin bahsettiğiniz içinde barındırdığı performans primine fonlar nedeniyle ilave prim kesintisi yapılıp yapılmadığı kısmından emin olamadım. Eğer performans kesintisi yapmazlarsa şirket kendi fonlarıyla haksız rekabete girmiş olacak. Ancak operasyonu nasıl yapacaklar? Tefas da açıklanan fon fiyatı kesinti yapılmış hali olmalı. Ama her hafta satan olabilir her seferinde performans primi doğup doğmadığına bakılmalı. Dokümanlarda buna ilişkin bir nokta göremedim.
    Ben bu konuyu özellikle merak ettiğim için istanbul portföydeki yatırımcı ilişkileri sorumlusuna sormuştum. İçindeki serbest fonlara performans ödendiğini iletmişti.IZB’yi de sanki bireysel bir yatırımcı olarak düşünebilirsiniz demişti. Operasyonel olarak nasıl yapabildiklerini bilmiyorum ama prim almaması çok mantıksız olurdu.

Sayfa 25/556 İlkİlk ... 1523242526273575125525 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •