Sayfa 27/554 İlkİlk ... 1725262728293777127527 ... SonSon
Arama sonucu : 4429 madde; 209 - 216 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. halkı bilinçlendirmek ekranlardaki ve koltuklardaki bol ünvanlı kodamanların işine gelmese de altın 40 yıllık bir aylık mum bant takip etmektedir. buna göre 2027'de 1400usd ve 2030'da 2300usd mantıklı görünüyor. anormal gelişmeler olmazsa tabiki ytd.

2. Bence de al sat yapmak için alınabilir. Altın 2010 da gördüğü zirvenin ardından düşüş sürecine girdi. Tekrar o zirveye ulaşması 10 yıl sürdü. Güvenli liman diye milletin kucağına bıraktılar. Dünyayı sarsan covid belası, ardından Rusya Ukrayna savaşı bile hayal edilen 3000 5000 dolar seviyesine ulaşmasına yetmedi. Hala birileri altın uçacak kaçacak diye yorum yapıyor sosyal medyada. Herkes kendi yatırımına göre yorum yapıyor.

Altin in bu şekilde düşmesi hayraalamet değil , çokus öncesi likite geçme gibi geldi bana , malum abd borsa lari ve Euro paritesi de toparlanamiyor ,herşeyi faiz e bağlamak mantıksız geliyor

4.  Alıntı Originally Posted by SNOOPY Yazıyı Oku
    Bence de al sat yapmak için alınabilir. Altın 2010 da gördüğü zirvenin ardından düşüş sürecine girdi. Tekrar o zirveye ulaşması 10 yıl sürdü. Güvenli liman diye milletin kucağına bıraktılar. Dünyayı sarsan covid belası, ardından Rusya Ukrayna savaşı bile hayal edilen 3000 5000 dolar seviyesine ulaşmasına yetmedi. Hala birileri altın uçacak kaçacak diye yorum yapıyor sosyal medyada. Herkes kendi yatırımına göre yorum yapıyor.
    beş senedir gelecek sene 3 bin 5 bin olacak diye sallayıp duran bank of america'da sence bu grafiği açıp uzun vadeli bant hareketine bakacak bir tane uzman analist yokmu? bu grafiği ben çizdim ya 3 yıllık amatör teknik analizci! internette hiçbir yerde bulamazsın! alayı sahtekar bunların. dünyada tüm özel ve kamu kurumları rezerv altınla dolu. niye bu gerçeği söyleyip değer kaybetmesine neden olsun? işlerine gelmiyor. 40 yıldır olmayan ne olacak da altın ons 3 bine fırlasın? 3.dünya savaşı çıksa belki. o da belki yani: )

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    beş senedir gelecek sene 3 bin 5 bin olacak diye sallayıp duran bank of america'da sence bu grafiği açıp uzun vadeli bant hareketine bakacak bir tane uzman analist yokmu? bu grafiği ben çizdim ya 3 yıllık amatör teknik analizci! internette hiçbir yerde bulamazsın! alayı sahtekar bunların. dünyada tüm özel ve kamu kurumları rezerv altınla dolu. niye bu gerçeği söyleyip değer kaybetmesine neden olsun? işlerine gelmiyor. 40 yıldır olmayan ne olacak da altın ons 3 bine fırlasın? 3.dünya savaşı çıksa belki. o da belki yani: )

Altının enflasyona göre düzeltilmiş 100 yıllık grafiğine bakalım. 1980 yılı anomalisini ve 2000 yılı anomalisini bir kenera bırakırsak altın ABD enflasyonunun üstünde getiriyor ve sürekli yeni tepeler yapıyor, ABD enflasyonunun üstünde getiri sağlıyor. Şu an sıkışma döneminde. Altın madeni üretimi maliyetleri ile paralel bir artış var. Bir sonraki atım aşağı olmaz, yine yukarı olur.

6.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Altının enflasyona göre düzeltilmiş 100 yıllık grafiğine bakalım. 1980 yılı anomalisini ve 2000 yılı anomalisini bir kenera bırakırsak altın ABD enflasyonunun üstünde getiriyor ve sürekli yeni tepeler yapıyor, ABD enflasyonunun üstünde getiri sağlıyor. Şu an sıkışma döneminde. Altın madeni üretimi maliyetleri ile paralel bir artış var. Bir sonraki atım aşağı olmaz, yine yukarı olur.

hocam 1 asırda 4 kat getiriye kazanç mı denir? ve buna yatırım mı denir? SP500'ün bir asırlık getirisi enflasyon düzeltmesiyle tam 1170 kat. kıyaslamayı bunla yapmanız gerekiyor.

https://www.officialdata.org/us/stoc...0&endYear=2023

dahası 1900 yılından 2000 yılına kadar 100 yıl sonunda zarar ettiren bir metal nasıl güvenli liman olabilir?: ) bu deliliği nasıl oluyor da ciddiye alıyorsunuz, grafik gözünüzün önündeyken hem de. bundan sonra bir 100 yıl daha 2000usd olarak kalmayacağının garantisini kim veriyor size? trump mı? üstelik dünya savaşları olmuyor artık..muhtemelen şiddet ve kaos sürekli daha da azalacak.
    Son düzenleme : friendly_1980; 02-10-2023 saat: 01:21.

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    hocam 1 asırda 4 kat getiriye kazanç mı denir? ve buna yatırım mı denir? SP500'ün bir asırlık getirisi enflasyon düzeltmesiyle tam 1170 kat. kıyaslamayı bunla yapmanız gerekiyor.

https://www.officialdata.org/us/stoc...0&endYear=2023

dahası 1900 yılından 2000 yılına kadar 100 yıl sonunda zarar ettiren bir metal nasıl güvenli liman olabilir?: ) bu deliliği nasıl oluyor da ciddiye alıyorsunuz, grafik gözünüzün önündeyken hem de. bundan sonra bir 100 yıl daha 2000usd olarak kalmayacağının garantisini kim veriyor size? trump mı? üstelik dünya savaşları olmuyor artık..muhtemelen şiddet ve kaos sürekli daha da azalacak.
    Ayrıca altın demir gibi petrol gibi bakır gibi sanayide kullanılmıyor sadece stoklanıyor ve her sene üretimi var tüketimi yastık altı dışında sanayide yok. Yani her sene üretilen yeni arz edilen hisse gibi aynı hisse her sene halka arz ediyor kendini ayrıca üretim maliyeti de petrol gibi belli bir fiyatta yani altını çıkarmanın maliyeti 1000 usd ise 3000 usd olası değil. Petrol her gün tüketiliyor buna rağmen fiyatı 100usd-120usd'yi geçemez, aynı şekilde bakır 10 katına çıkamaz ve sanayide kullanılıyor ve talep mecburiyeti var sanayinin. Ancak bugün hiç kimse altın almasa bir şey değişmez sadece güvenli liman altında takı toka ve merkez bankaları için stok bu yüzden de ben talep tarafında her gün sanayide kullanılmayan bir ürünün nasıl ki petrol 300 usd olmuyorsa altınının da 2500 üstü bir fiyat beklemiyorum. Hatta 2500 beklentim de yok 10 yıl boyunca 1700-2500 arası takılsa çok şaşırmam.

8.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    altın ons bazında 2011 fiyatlarının altında kaç yıl geçmiş 12 yıl
    bir varlık enflasyona karşı hedge enstrümanı olarak adlandırılıp

12 yıl boyunca abd kümülatif enflasyondan en az %40 altında kalıyorsa
    hedge etmiyordur 5 yıl sonra bunu dengelemesi bir şey ifade etmez
    çünkü arada birikim yaşındaki bir insan ömrünü yemiş oluyorsun
    düşünün temettü hissesi diye alıyorsunuz 12 yıl boyunca temettü vermiyor
    siz ona temettü hissesi der misiniz artık, neymiş 10 yıl sonra çok düzenli verebilirmiş..!!

Sayfa 27/554 İlkİlk ... 1725262728293777127527 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •