Sayfa 3/543 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Bazı Pyş'ler çok sevimsiz bakıyorsun kendi grup şirketlerini alıyor tutuyor. Kimsenin almadığı yerde sebep ?

Ne güzel halka ırz 1. Bir de bu yöntem 2.

Yönetici kadar pyş kimin patron mu var ortada ona da bakmak lazım. Yönetici özgür mü. Bağımsız pyş kavramı yerine oturmuş mu.

Fonlara kendi şirketlerini kendi fonlarını dolduran kafalardan yardımcıya hayır gelmez.

Bunlar Mutual işini yanlış anlamış bu parazitlik.

Ne güzel dünya ışığı gören zübükler gelsin pyş kursun belki de kurmuştur. Dikkatli olmak lazım.

2.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Bazı Pyş'ler çok sevimsiz bakıyorsun kendi grup şirketlerini alıyor tutuyor. Kimsenin almadığı yerde sebep ?

Yönetici kadar pyş kimin patron mu var ortada ona da bakmak lazım. Yönetici özgür mü. Bağımsız pyş kavramı yerine oturmuş mu.

Fonlara kendi şirketlerini kendi fonlarını dolduran kafalardan yardımcıya hayır gelmez.

Ne güzel dünya ışığı gören zübükler gelsin pyş kursun belki de kurmuştur. Dikkatli olmak lazım.
    Forumda yada Twitter'da Albatros'un fonlarda cok yüksek oranda qua granite tuttuğu eleştirisini okumuştum. Gidip kontrol etmedim, sallamasyon da olabilir.
    İkisinin de sahibi Ali Ercan.

3. Ipb +%0.44

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    sn. trust06,
    Yeni başlık hayırlı olsun,

Yönetime mesajla bildirirseniz diğer başlığı kapatsınlar.
    İki başlığa da yazılabiliyor
    Karışıklık olacak.
    üstadım selamlar, hafta içi şehir dışındaydım bakamadım.
    bol kazançlar diliyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    bu benim de aklımda aslında, geçen ay yapmadığıma pişman olmuştum, gerçi ben de döviz bazlı olarak sadece rık var, onun da neye bağlı olduğunu anlamadım gitti boşa tutuyorum gibi, biraz da emtia fonu var, ama sadece onlar değil hisse fonlar da etkileniyor. merkez faizi 5-6 puan arttırırsa fazla tepki olmaz bence ama 8-10 puan arttırırsa hem dolar hem borsa geçen ay ki gibi sert tepki verir herhalde, bu durumda etkilenecek fonlardan bir miktar satıp düşükken almak riskine girilebilir, tamamen satmak oldukça riskli görünüyor bu kez ters köşe de yapabilirler.
    ben pazartesi bir miktar rık ve rpd ve çoklu değişkenlerden satıp çok düşüş olursa cuma günü yerli ve yabancı fonlara ağırlık vereyim diyorum.
    Dostlar, bir önceki faiz artışı beklentilerin üzerinde olduğu için dolar o zaman çok düştü diyen var, ama mb nin de bu arada dolar satmış olduğunu söyleyen de var.
    bu sefer beklenti anladığım kadarıyla %5 artış..
    bunun üzerinde özellikle %7,5-10 puan artışları dolarda yeninden düşmeye sebep olabilir benim kanaatimce.
    ha borsa ne olur, o kısım biraz çetrefilli
    5 puan civarı artışta borsa fazla etkilenmez bence, ancak üzerinde artış özellikle borcu yüksek olan şirketleri ve ihracatçı firmalarda satış olabilir kanaatimdeyim.
    Bu aralar fon sepeti ve değişken fonlar daha az volatil oluyor.
    Karar açıklandıktan sonraya kadar bir miktar ppf de elde bulundurmak avantaj getirebilir.
    Selamlar, bol kazançlar

6.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku

patron da kendi cebinden o hisseden alıyorsa sıkıntı yok üstat,
    ama bence de çok etik değil...

7.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Dostlar, bir önceki faiz artışı beklentilerin üzerinde olduğu için dolar o zaman çok düştü diyen var, ama mb nin de bu arada dolar satmış olduğunu söyleyen de var.
    bunun üzerinde özellikle %7,5-10 puan artışları dolarda yeninden düşmeye sebep olabilir benim kanaatimce.
    5 puan civarı artışta borsa fazla etkilenmez bence, ancak üzerinde artış özellikle borcu yüksek olan şirketleri ve ihracatçı firmalarda satış olabilir kanaatimdeyim.
    Karar açıklandıktan sonraya kadar bir miktar ppf de elde bulundurmak avantaj getirebilir.
    Selamlar, bol kazançlar
    benim beklentim de 5 puan artış bir sürpriz daha yapmazlar sanırım, bu durumda dolar ve borsa fazla etkilenmez zaten beklentiler de bu yönde, tabi her ihtimale karşı bugün biraz değişkenlerden satıp hazırlıklı oluyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Selamlar, bol kazançlar
    Faiz artışları enflasyon altında bir seyir izlediği müddetçe dolarda düşme olacağını sanmıyorum.Geçici olarak biraz düşme olsa da tekrar eski seviyelerine kısa sürede gelir. Ayrıca dolar yatırımcısı faizlerden etkilenip dolarlarını satar mı? Borsa ya etkisine gelince her faiz yükselişinin aslında olumsuz etki yapması beklenir. Çünkü risksiz kazanç söz konusu. Ben faiz artışlarının kademeli olarak yıl sonuna kadar tamamlanacağını düşünüyorum.YTD.

Sayfa 3/543 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •