Sayfa 30/555 İlkİlk ... 2028293031324080130530 ... SonSon
Arama sonucu : 4437 madde; 233 - 240 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bonolardaki toplam zarar miktarı 1.6 Trilyon$ olmuş. Kime sokarlarsa bunu artık.

faizler yükselince tahvil ve bonolar değer kaybeder doğal olarak. e peki sonuç? ben bono işlerinden pek anlamam. faizler düşmeye başladığında da kayıplarını geri alacak doğal olarak değilmi. amerikalıların artık hisse alacak parası kalmadı gibi bi sonuca varmazsın umarım: ) daha yeni dünyanın en zenginleri yayınlandır yine ilk onda 6 kişi abd.

tahvil satan likit dolara donuyor ,altın gumus almıyor ,bilakis satıp yine dolar alıyor ,bumu biten amerika ??

3. RPD +0,09
    YAY -0,67
    MAC -0,81
    YAS -2,01
    RIK +0,64

RPD-YAY-RIK kesin değildir.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

4. RIK fonu hakkında tecrubelerinizden bilginizden yararlanmak isterim. Teşekkürler

5. Rpd, yedek akçeden dağıtıyor heralde. Fix ppf civarı 😃

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    akıllı yatırımcıysan niye kendi işini kurup zengin olmadın diye sorman normal olur, birincisi tembellik, ikincisi aklı başına 40 yaşından sonra gelen o bahtsızlardan biri de benim.
    Ben bu tarifin 55 yaş versiyonuyum.

7.  Alıntı Originally Posted by Stratomania Yazıyı Oku
    Ben bu tarifin 55 yaş versiyonuyum.
    bu konuda yalnız olmadığım kesin aynı dert ortayaş herkeste. yani benim teorime göre hayat öğrenmesi uzun süren karmaşık bir olgu ve bunun için 70 senelik bir ömür yeterli değil. aileden sana maddi ve fikri hazır birşeyler devredilmesi lazım, 20 yaşında çoğu şeyi zaten biliyor olman gerek. benim ana babam ikisi de güya lise mezunu ama borsa desen tek bildikleri yozgat hayvan borsası: ) yapacak birşey yok bizden çocuklara artık..

Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Rpd, yedek akçeden dağıtıyor heralde. Fix ppf civarı ��
    iyi fon ,asırı bist dusmedigi ortamda - getirmiyor .

Sayfa 30/555 İlkİlk ... 2028293031324080130530 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •